Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT Kupovina polovnog IMT-a

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-03-13, 05:53   #11
lisnik
Super Uvaženi Član

lisnik avatar

Član foruma od: 15.02.2010
lisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mraku
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od kawasaki0201 Vidi poruku
Nebi ti htio bezveze nagađati ali ako ima lance pitanje dali to nije radilo u šumi a onda treba dobro paziti na svaku sitnicu jer šuma je zlo za traktor to ga uništi za par godina ko da 30 godina vuče po cjele dane plug!
NIje suma zlo za traktor.Vozac(sofer) je zlo za traktor.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000738098978

http://www.pik.ba/
lisnik je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-03-13, 09:21   #12
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Član foruma od: 26.09.2008
bhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mraku
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo Vidi poruku
Ako zelis da ga ja dodjem pogledati, nije nikakav problem...

Ja sam ti susjed (vise-manje) i kuzim se "ponesto" u IMT ;)

Od svega nabrojanog mi lanci ne uljevaju povjerenje dovoljno govori da u 2800 radnih sati ima nove gume, dakle moguce da su stare gume pozderali lanci negdje u sumi sto NIKAKO nije dobro posto su 54x serije dosta mekane u predjelu diferencijala pa ako je ovaj po sumi radio, ti lanci nikako nisu dobar znak, sto ce reci da se radi ili o "profi" sumaru ili o sumi na jaaaako nepristupacnom terenu i neiskusnom soferu sto ti opet vise-manje dodje na isto...
Kazem, ako zelis, nije problem otici i pogledati, pregledati, zalec pod njega, isprobati...
Bobo ništa od ovog tvojeg nije pravilo, ja također imam lance ali ih nikad nisam stavio, idem u šumu za svoje potrebe za 30 m drva godišnje, imam vitlo, dvije motorke, a uopće nisam profi. Ako čovjek cijeni ono što ima onda ulaže u njega kao i sebe da obojici bude lakše. Ja imam isto toliko RS i trebao bih mjenjat zadnje gume, ali nema se.. pa se čeka dok ne naj... negdje u šumi, pa..da ti neduljim znaš kako će onda ići...naći će se
bhorv je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-03-13, 09:38   #13
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Član foruma od: 23.02.2013
oficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajan
Početno

Mi smo lani napravili 75m drva u sumi u blatu i po suhom u dva navrata i nismo profici dva traktora 3 motorke i sve je islo dobro i nis nismo ogulili a kamoli strgali a grezli smo 2 puta pa je bilo izvlacenjaaal ak se pazi sve je ok i nis se ne strga a ak je netko siledija taj je uvjek siledija i uvjek nekaj strga i mora varit i sarafit a za mene to ni posel bolje da ostane doma spat.
Drva radim iskljucivo za sebe i odma u sumi pilim na kratko i kalam odma u sumi u hladovini.
Tak da traktor koji je puno u sumi ne mora znacit da je razjeban ak je kod normalnog gazde!
oficir je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-03-13, 19:22   #14
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajan
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od lisnik Vidi poruku
NIje suma zlo za traktor.Vozac(sofer) je zlo za traktor.
Upravu ste i ti i Hrvoje! Ja sam dao samo svoje mišljenje oko lanaca, a ako stvarno zna čovjeka onda valjda ima nekoga sa strane koga može u povjerenju pitati šta je zapravo prošao taj traktor! Ako je zbilja tak kak je napisal da je malo radil onda majstora pod ruku i u pregovore jer 3500E i nije puno za uščuvani traktor a i sigurno bi se dalo malo korigirati oko cjene dok se dođe sa keš lovom na dvorište!
Nepročitano 20-03-13, 21:50   #15
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Decki svaka cast ali idem i ja u sumu s dvije motorke, s 539, nekad i s 549, vozim u turi iz sume do kuce nikad vise od 3m drva. NIKAD ZA NIKAD nisam imao lance za gumama nit planiram. Kod nas su sume na terenu koji se ne moze obradjivati nikako pa eto, tu se ostavljala suma tako da ima i graba i rupa i potok obicno prolazi kroz sumu. 50m drva godisnje i nije neka "avantura" kad usporedimo vas koji se sumom bavite profesionalno...

NO bilo koji traktor s 2800 radnih sati i lancima mi je odmah u startu sumnjiv i taj je zadnji na mojoj listi koji se gleda u slucaju eventualne kupovine. Tog s lancima cu UVIJEK pregledavati triput bolje nego ove ostale, za svaki slucaj, nista drugo. Ako se potrefi da je dobar OK a ako se pokaze da je los, to je bilo i ocekivano...

Tak da ipak mislim da se lanci ne bi trebali spominjati pri prodaji traktora osim ako se radi o traktoru bas opremljenom za sumu gdje je to plus.

Imao je jedan kolega prije rate bas kandze kupljene u IMT-u uz 539 i njih je imao SAMO za oranje jednobraznim plugom posto je sadio puno paprile, u ratu su kandze jednostavno "nestale" iz dvorista i dan danas mu ih je zao. kaze da sumarijski lanci s "potkovama" nemaju sto traziti kraj kandzi, no opet, posudjivao ih je za u sumu ljudima pa kad negdje zapadnu i s kandzama, onda krece silovanje, pa pucanje poluosovina i tako to.

Kad vidim lance odmah mi dolazi na pamet opcenito rad u tezim uvjetima, to ne mora biti suma. ako ima 2x10" plug i 20 diskova tanjurace i ako su tu lanci, znaci da se tu radilo o tezim uvjetima rada i tih 3000 radnih sati se moze racunati kao npr 4-5 000 sto je opet otegotna okolnost u cjeloj prici.

Svaka cast vama koji imate tu dodatnu opremu i koji ju pametno koristite ali slozit cete se da je takvih ljudi jako malo i da su lanci koristeni 95% slucajeva samo u sumi...

Takvih traktora bih se ja cuvao pogotovo ako ne poznam prijasnjeg vlasnika i ne znam sto je s njim radjeno.
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-03-13, 23:22   #16
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

oficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajan
Početno

Zato ja velim da su utezi zakon i naravno dobre gume,utezi su skupi al kolko kostaju kande?
Da ne velim kolko kande i lanci stete mogu napraviti.
Lanci su prvenstveno za rad na ledu nabijenom snjegu,i sumi di je masno al su prvenstveno za covjeka koji zna s njima raditi i nebu nistpuklo,al dobro velite taj koji je s lancima delal ili ima kande i ja bi 3 put pregledal pa kupil.
Nepročitano 21-03-13, 08:18   #17
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Član foruma od: 05.04.2010
bornakutina je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od oficir Vidi poruku
Mi smo lani napravili 75m drva u sumi u blatu i po suhom u dva navrata i nismo profici dva traktora 3 motorke i sve je islo dobro i nis nismo ogulili a kamoli strgali a grezli smo 2 puta pa je bilo izvlacenjaaal ak se pazi sve je ok i nis se ne strga a ak je netko siledija taj je uvjek siledija i uvjek nekaj strga i mora varit i sarafit a za mene to ni posel bolje da ostane doma spat.
Drva radim iskljucivo za sebe i odma u sumi pilim na kratko i kalam odma u sumi u hladovini.
Tak da traktor koji je puno u sumi ne mora znacit da je razjeban ak je kod normalnog gazde!
di si prosle godina naisao na blato?
bornakutina je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-03-13, 09:19   #18
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od bornakutina Vidi poruku
di si prosle godina naisao na blato?
To je bilo u drugom mj. Na ravnici pun k blata. U jesen na istoj parceli pjesma.
Nepročitano 21-03-13, 12:47   #19
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Član foruma od: 05.04.2010
bornakutina je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od oficir Vidi poruku
To je bilo u drugom mj. Na ravnici pun k blata. U jesen na istoj parceli pjesma.
u drugom mjesecu prosle godine je bio snijeg koliko se ja sjecam ma nema veze...
bornakutina je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-03-13, 13:09   #20
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od bornakutina Vidi poruku
u drugom mjesecu prosle godine je bio snijeg koliko se ja sjecam ma nema veze...
Tako je odma posle tog snjega su nam dodjelili parcelu i kroz 2tj.je bilo preuzimanje,to je bil uzas blato do koljena.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Savjet za kupnju polovnog traktora agroenogastro Nai traktori i mehanizacija 1043 29-03-18 14:17
Direkna kupovina dragan82 Ponuda 1 20-12-12 07:01
Kupovina farme muznih krava 2010 Govedarstvo 10 11-05-10 23:54
KUPOVINA PRIVATNOG ZEMLJIŠTA Ero Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 62 03-04-10 16:40

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:33.