Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT Veličina zaštitnog luka 539

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-12-16, 21:12   #11
toth
Regularni Član

toth avatar

Član foruma od: 28.02.2015
toth je na dobrom putu
Početno Re: Veličina zaštitnog luka 539

pa najjednostavnije je kabinu kupit. ali nisam nasao. bilo je par na njuskalu ali bili su daleko, a i ne bi volio kabinu stavit, nisam naviko. atestirani luk ne mogu nigdje naci. niko ih ne pravi. tako da je traktor neregistriran. nezgodna situacija, a treba mi traktor
toth je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-12-16, 21:39   #12
damirko
Aktivni Član

Član foruma od: 15.08.2016
damirko će uskoro postati poznatdamirko će uskoro postati poznat

Kod tebe mi nešto ne štima. Ako je bio s njim (lukom) registriran onda ga imaš upisanog u knjižicu i tad ne bi trebao atest. Ako ga nemaš upisanog, a traktor je proizveden prije 1983.g. onda ti ni ne treba...

citat: http://www.cvh.hr/sluzbene-obavijest...j-4182-012014/

7. Moraju li traktori koji imaju neoriginalan zaštitni okvir (luk) koji je evidentiran u Prometnoj dozvoli, ali bez atesta pristupiti ispitivanju?

Svi traktori koji imaju evidentiran zaštitni luk u Prometnoj dozvoli prije 1.7.2013, ne moraju ići na nikakvo ispitivanje ako je zaštitni luk postavljen na traktoru u skladu s minimalnim uvjetima propisanim okružnicom broj 899-1 od 10.6.2010. godine i Biltenom broj 147: „Tehnički pregled traktora“.
damirko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-12-16, 22:07   #13
eleanorshauma
Polako se zagrijava

Član foruma od: 10.10.2016
eleanorshauma je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od damirko Vidi poruku
Kod tebe mi nešto ne štima. Ako je bio s njim (lukom) registriran onda ga imaš upisanog u knjižicu i tad ne bi trebao atest. Ako ga nemaš upisanog, a traktor je proizveden prije 1983.g. onda ti ni ne treba...

citat: http://www.cvh.hr/sluzbene-obavijest...j-4182-012014/

7. Moraju li traktori koji imaju neoriginalan zaštitni okvir (luk) koji je evidentiran u Prometnoj dozvoli, ali bez atesta pristupiti ispitivanju?

Svi traktori koji imaju evidentiran zaštitni luk u Prometnoj dozvoli prije 1.7.2013, ne moraju ići na nikakvo ispitivanje ako je zaštitni luk postavljen na traktoru u skladu s minimalnim uvjetima propisanim okružnicom broj 899-1 od 10.6.2010. godine i Biltenom broj 147: „Tehnički pregled traktora“.
Meni je onda dobro,ima upisan luk u zadnjooj registraciji iz 2013 i knjižici vozila od par godina prije.Znači onda nagodinu mogu registrirati čak i s prepravljenim lukom i još mi onda i odgovara što je traktor 82 godište :D

minimalnim uvjetima propisanim okružnicom broj 899-1 od 10.6.2010. godine i Biltenom broj 147: „Tehnički pregled traktora“.[/QUOTE] di naći više info za to,mislim di naći koja je minimalna visina & dimenzija luka
eleanorshauma je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-12-16, 07:18   #14
Fergo
Početnik

Član foruma od: 19.12.2016
Fergo je na dobrom putu

kada sam registrirao traktor ove godine, prva registracija, lik mi je rekao da zašto sam stavljao zaštitni luk jer ga ne trebam imati, razlog jer je traktor dovoljno star da ne podliježe tom zakonu jer je prva registracija, i na svakom sljedecem tehničkom nebi trebao imat zaštitni luk. ali sada je upisano u prometnu zaštitni luk, problema nisam imao jer ima pločicu, pa je u dokumentaciju u sistemu upisan serijski broj i tip okvira. okvir sam skratio 16cm jer je bio previsok, na tehničkom lik je vidio tragove rezanja al nije ništa rekao, jedino je malo detaljnije pregledao kako je pričvrščen za traktor

inače, prva priča kada sam bio pitao za informacije o zaštitnom luku, rekao je da moraju biti neke određene dimenzije okvira, i debljine, i kako mora biti pričvrščeno za traktor, jer mnogi samo pričvrste za blatobrane, te da mora biti vareno od certificiranog varioca i okvir mora proči atest te imati certifikat da zadovoljava uvjete.
visina mora biti dovoljna da spriječi prevrtanje traktora, znači ne u visini vozača il manje.

Posljednje uređivanje od Fergo : 21-12-16 at 07:28
Fergo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-12-16, 22:34   #15
eleanorshauma
Polako se zagrijava

Odlično.Po svemu sudeći neću imati problema
Hvala za odgovore
Nepročitano 26-12-16, 20:19   #16
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 23.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Fergo, daj cjelu sliku tog zaštitnog luka.
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-12-16, 14:01   #17
Fergo
Početnik

Član foruma od: 19.12.2016
Fergo je na dobrom putu

Fergo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-12-16, 18:40   #18
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Član foruma od: 25.12.2013
Gajtan ima spektakularnu auruGajtan ima spektakularnu auruGajtan ima spektakularnu auru

Di se može kupiti takav gotovi ram?
Nepročitano 27-12-16, 22:39   #19
eleanorshauma
Polako se zagrijava

Koja je dimenzija tog luka
Nepročitano 27-12-16, 22:45   #20
dado6340
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 31.05.2013
dado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mraku

Vrlo zanimljivo, ma baš i nije, kod nas je to svakodnevica. Isti ram 1000 i 2300 kn. Zanemariva razlika.
http://www.goglasi.com/search?q=%20a...raktor%20(NOVO)
http://www.njuskalo.hr/dijelovi-trak...oglas-18042037
dado6340 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:31.