Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT Kupio sam IMT 533

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-07-18, 09:14   #11
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Član foruma od: 25.12.2013
Gajtan je nebrušeni draguljGajtan je nebrušeni draguljGajtan je nebrušeni dragulj
Početno Re: Kupio sam IMT 533

A gle, kad kupiš traktor star 40 godina nikad ne znaš kaj si kupil, ne znaš ni kod onoga kaj je star 10 godina.. Kad vidim te klackalice i ostale stvari kak su "popravljane", da, ne uljeva baš povjerenje da je to slagal neki kvalitetni majstor. Na primjer ova ruka od hidraulike košta 110 kuna nova a oni su ju išli ovak variti, to meni nema smisla. Ista je stvar s klavijaturom. Nova klavijatura se može kupiti za 150 kuna, cemo onda ovakve kemije?? Motor za sad jako dobro radi i pali, i sve ostalo isto, prednji trap je izgleda slagan jer baš nema nekih luftova, kocnice su isto napravljene kak se spada jer sam skidal tromble i provjeraval... U najgorem slucaju taj motor se složi, nije to neka cifra strašna... Sklopovi, ležajevi ventili, vodilice, set dihtunga i nije to tak preskupo.

Nepročitano 03-07-18, 10:22   #12
puknuti
Gost

ako je ruka zavarena , zavarena je možda prije 30 godina kad nije došla 110 kuna i kad je prihod bil runda duhana ili žetva pšenice pa nije bilo novaca za bacanja , također nije bilo antoš trgovine , masive , interneta , a ni foruma itd....da ne nabrajam .
ako je dobro zavarena , još je pojačana ..vjerojatno testirana ..zašto bi je mjenjao .

da vam sad ne pišem kako je čovjek poslan da traži fiber za 533 , čovjek jako dobro zna kaj je značenje riječi fiber a kaj je spojka ..tražio je spojku za boš pumpu ..nije našao sve dok nije tražio fiber .

a o klackalicama je sve več rečeno
  Odgovori s citatom
Nepročitano 03-07-18, 10:43   #13
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Teško je shvatiti nekad jer nekad se popravljalo da traje a danas se mijenjaju nekvalitetni dijelovi . Makar su jeftini nekih djelova bolje da nema jer su doslovno repa a ne čelik .
Nepročitano 03-07-18, 13:57   #14
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Gajtan je nebrušeni draguljGajtan je nebrušeni draguljGajtan je nebrušeni dragulj

Decki, i moji su imali te traktore "nekad" a i danas ih imaju, i niko nikad nije uspel napraviti takve lomove.. Malo ipak treba pripaziti na stroj a ne z njim delati kak da je od Vodoprivrede.A za te pare ja nebum spovarenu sklepotinu imal na traktoru, ako je ko od vas zainteresiran, menjamo se, vi meni ispravno rame sa svojeg traktora a ja vama ovo povareno i pojacano.
Nepročitano 03-07-18, 14:49   #15
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Za ispravnu ruku hidraulika bi se i ja uvjek mjenjal, ali novih bi mi trebal barem 5 komada dati.
Ja sam čovjeku ugradil novu i u krakom roku je imal dvije. Nakon kupovine rabljene više nije bilo problema.
Novi djelovi su katastrofa i bolje popraviti stari nego stavljati novi. Mislim da na to kolege misle i potpuno ih podržavam u tome.

Kak god bilo, Gajtan, svaka čast na viđenom do sada. To če vjerojatno biti još jedna lijepo i dobro izvedena obnovo. Volim to vidjeti, a i napraviti, i jedva čekam vidjeti kak radovi dalje napreduju.
Nepročitano 03-07-18, 22:53   #16
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Fala MUHA.

Evo još malo slika.

Kad je vec bilo sve raskopano otvoril sam i volan da vidim kaj ima nutra. Ispustil sam staro ulje, opral sve s benzinom, ispuhal i napunil s tovatnom masti i hipenolom 140.

Kocnice su dobro kocile ali sam ih isto otvoril da vidim, sve se fino drži na mjestu, izgleda da su pakne skoro menjane, tak da sam samo ošmirglal pakne i tromble, malo podmazal gibljive djelove i vratil sve nazad..

Odlazak na pranje prije farbanja:

Za pranje sam koristil Super Mafrasol i normalno minivoš.
Nakon toga farbanje:

Nepročitano 03-07-18, 22:55   #17
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Član foruma od: 16.06.2008
Marko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodanMarko355 je zaista zgodan

Odlicna prezentacija. Uzivam ovakve stvari pratiti.

Isprati do kraja!

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Marko355 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-07-18, 22:58   #18
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 će uskoro postati poznat

Kak ste obradili šasiju prije farbanja? Jeste brusili kaj il ste samo oprali ?

Posljednje uređivanje od Petretic549 : 03-07-18 at 23:06
Petretic549 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-07-18, 23:17   #19
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Prvo sam ga sparkiral na mjesto di sam ga pral i našprical ga s mafrom, navecer u sumrak, tak je stajal do jutra.. Ujutro sam ga ponovo našprical s mafrom i onda ga s minivošem opral. Nakon toga sam ga ispuhal s kompresorom, pa struganje, di god se kaj moglo ostrugati. Pa opet mafra i pranje. Prije farbanja sam još pregledal di kaj ima, na nekim mjestima skinul hrđu di je bilo i sve premazal sa nekom kemijom kaj jede hrđu. Nakon toga farbanje... E da, i s nitrom sam pral neke djelove koje sam smatral da bi mogli imati kakvih masnoca u tragovima iako je mafra sve živo oprala...

Prekjucer sam promjenil vezni lim jer je imal rupu i sredil sam znak. Pogledajte kak je znak izgledal na haubi:

Pa ovak:

Pa ovak:

I na kraju ovak:

Nemrem skužiti nikak taj šlamperaj, ak su vec farbali traktor, kaj je tak teško s pik trakom zalijepiti znak(iako bi ga ja skinul), nego ga ovak prešpricati bez veze?

Posljednje uređivanje od Gajtan : 03-07-18 at 23:33
Gajtan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-07-18, 01:10   #20
vocarcg
Regularni Član

Član foruma od: 03.03.2015
vocarcg je na dobrom putu

svaka cast, cekam dalje fotke...!!!
vocarcg je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:16.