Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Zagorski puran
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 19-07-15, 09:01   #131
Filip
Aktivni Član

Član foruma od: 03.08.2011
Filip je na dobrom putu
Početno Re: Zagorski puran

Danas ujutro vidim da ima proljev. Dal mozes napisat ako nije problem?
Filip je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 19-07-15, 14:01   #132
zgzac
Super Uvaženi Član

zgzac avatar

Član foruma od: 03.08.2012
zgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajan

Nije nikakva zafrkancija - Na komadiće natrgaj Čokolade za kuhanje i šopaj ju ! Komadići nek budu tak veliki da može progutati. Tak, oko dvije kockice natrgaj.
Ja sam uspio.
zgzac je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-04-18, 19:54   #133
mago
Početnik

Član foruma od: 11.02.2014
mago je na dobrom putu

Pozdrav
Da li netko sa foruma ima iskustva i može reći da li je sa puranom s obzirom na ponašanje sve uredu ili nije.
Naime do prije jedno 7 dana puran se stalno glasao i vidio sam ga samo kako se kreće.
A sada zadnjih 7 dana, više se uopće ne glasa i najčešće spava na nogama kako bi ja rekao ili sa glavom ispod krila ili bez ali uglavnom spava.
Puran ima godinu dana.
A pura se ponaša uvijek isto nije promijenila ponašanje
Hvala
mago je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-04-18, 22:57   #134
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Prvo ga pregledaj da ga nisu napale tekuti, isto provjeri tam gdje spava dal ih ima jer one izlaze po noći i sišu im krv. Drugo vidi dal ti ima priljev ili krvavu stolicu , možda je nešto pojeo što ne smije. Pazi da ti nije pojeo možda gdje otrova za miševe ili kakvu špricanu travu ili sl. Isto ak ti je pokunjen , a pura nije, možda ga je neko lupio ili je pao sa visokog nezgodno , ili ak si ga lovio pa si ga nezgodno stisnuo. Vidi dal ima kakve ozljede ili otvorene rane . Ako ne nazovi veterinara.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-04-18, 23:06   #135
mago
Početnik

Član foruma od: 11.02.2014
mago je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Prvo ga pregledaj da ga nisu napale tekuti, isto provjeri tam gdje spava dal ih ima jer one izlaze po noći i sišu im krv. Drugo vidi dal ti ima priljev ili krvavu stolicu , možda je nešto pojeo što ne smije. Pazi da ti nije pojeo možda gdje otrova za miševe ili kakvu špricanu travu ili sl. Isto ak ti je pokunjen , a pura nije, možda ga je neko lupio ili je pao sa visokog nezgodno , ili ak si ga lovio pa si ga nezgodno stisnuo. Vidi dal ima kakve ozljede ili otvorene rane . Ako ne nazovi veterinara.
Mogu pogledat za tekuti. to traje već nekoliko dana. Nije sam i pora i on i pilići i kokoši sve je skupa i ostali su normalni. isto jedu.
Danas sam vidio da ima proljev. Šta mu mogu dati za proljev?
mago je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-04-18, 11:38   #136
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Kao prvo ga odvoji u neku prostoriju da bude izoliran da mu druge životinje ne smetaju i da on ne zarazi druge. Makni mu svu zelenu hranu kao i kruh . Ak nemaš gotovu hranu za puriće davaj mu sami šrot. Ne znam dal imaš nešto kao geomicin , ak imaš daj u vodu al jaču dozu nek kaj piše. Ja bi tako napravil al se ipak savjetuj sa veterinarom ili u poljoapoteki. Važno da nekaj jede i pije da ti ne dehidrira.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 08:27.