Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo nesilice
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 28-04-18, 18:09   #351
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan
Početno Re: nesilice

Čini mi se da ti je onaj kaj leži desno muški . Tih grahorastih ima isto više vrsta i naziva. Sad su u ćetvrtak na sesvetskom sajmu prodavali grahoraste nesilice koje su prenjele po 60kn komad. Vele da to nisu one grahoraste kaj narastu krupne nego su skroz lagane ko crvene nesilice. Zaboravil sam im ime.
Kaj se tiće jedenja jaja dobio sam informaciju da pojačam hranu sa koncentratom za nesilice pola pola sa šrotom. Tak sam i napravil i sad je u redu , samo što je jaje ko od katice malo,
robelar je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 28-04-18, 20:23   #352
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

14 bi trebalo biti ženskih i 2 muška, a kak je stvarno bum videl za par meseci. Ak je više muških, neki buju zaršili v loncu. Lani sam kupil 10 kom jednak starih, samo žute, na sajmu u Krapini. Još je samo jedna koka živa, većina pokrepala.

Za mlade kokice ja normalno da počnu sa sitnim jajima. Svaki mjesec buju malo deblja. Strpljen, spašen.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-04-18, 01:38   #353
robelar
Uvaženi Član

robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Sve bi te kokice trebale biti procjepljene kad ih kupuješ . Prodavać će reći da jesu samo da bolje proda. Kod mene samo jedna nekak čudno klima s glavom.
Nepročitano 21-05-18, 11:57   #354
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Evo mojih grahorastih 3 tjedna nakon prvog puštanja iz gajbe.
WP_20180520_15_08_49_Pro[1]
WP_20180520_17_04_36_Pro[1]
Nepročitano 21-05-18, 23:55   #355
robelar
Uvaženi Član

Nekaj sam njuškal malo i prošnjofal da ima tih grahorastih pod nazivom plimuth rock. To nisu obične nesilice grahoraste kak nekad , neg nekakve kokoši kaj narasteju do pet kila a nesu oko stopedeset jaja godišnje što me je odbilo od njih. Sad jesu tvoje takve ili nekaj drugešega neznam , al mi je to nekak malo jaja na godinu.
Nepročitano 22-05-18, 07:07   #356
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Pojma nemam koja je pasmina. Bu se vidlo kad nartasteju. Imam dvije stare (ostale su uginule ili završile u loncu), jedna je duplo teža od druge, a skupa su kupljene (iz istog legla).
Nepročitano 22-05-18, 08:47   #357
robelar
Uvaženi Član

Meni sad jedna baka nudi kvočku i deset pilića. Radi se o hrvaticama. Kvočku bi trebal vratit kad porastu a pilići jednodnevni su po petnajst kuna komad. Nekak mi je puno i velika je zafrkancija , i opet one dosta nesu sitna jaja u odnosu na nesilice. Ipak i to jaje cjene po dvije kune pa neko kupi ko traži domaće. Ak ih zemem ko zna kad bu pronesle a i uvjek se nekaj desi pa se trudiš a pol ih fali. Još kad odbiješ kolko bi bilo pjetlova , bolje mi je nadokupit tu i tam mladu kokicu pred samo nešenje .
Nepročitano 27-05-18, 12:20   #358
robelar
Uvaženi Član

Kakva je kod vas ostalih kvaliteta jaja. Pošto imam pomješano raznih vrsta kokoši , i dosta mladih , jaja su dosta sitna . Također se neke mušterije žale da je žutanjak blijed . Skuhao sam nasumce deset sitnih jaja na tvrdo i stvarno kod dosta njih je žutanjak bljedo žut a kod samo dva je bio jarko žut. Jel to ovisi o rasi i kako poboljšati krupnoću jaja ?
Nepročitano 07-06-18, 21:43   #359
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas avatar

Član foruma od: 29.06.2015
Myrnas je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Kakva je kod vas ostalih kvaliteta jaja. Pošto imam pomješano raznih vrsta kokoši , i dosta mladih , jaja su dosta sitna . Također se neke mušterije žale da je žutanjak blijed . Skuhao sam nasumce deset sitnih jaja na tvrdo i stvarno kod dosta njih je žutanjak bljedo žut a kod samo dva je bio jarko žut. Jel to ovisi o rasi i kako poboljšati krupnoću jaja ?

Pogledaj malo imajul tekuti, a za bolju boju jajeta daji kokuruz u zrnu i jaja budu žuta kao sunce.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Myrnas je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-09-18, 12:25   #360
Ante23
Početnik

Član foruma od: 09.06.2018
Ante23 je na dobrom putu

Pozdrav svima,
Htio bih započeti s uzgojem nesilica. Nikada u životu nisam se bavio peradarstvom tako da mi je to sve skupa relativno nepoznato.
Htio bih za početak uzeti 40-ak koka. Uzgoj bi bio takav da bi dio dana bile u kokošinjcu a dio dana u ograđenom dijelu. Zanima me kolika bi veličina kološi jca trebala biti? Od čega ga je najbolje napraviti? Koje pasmine kokoši su najisplativije? Postoji li neki pas koji čuva kokoši? Čini mi se da mi je netko pričao o australskom ovčaru. Postoje li još uvijek poticaji za hrvatice?
Hvala unaprijed
Ante23 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Koke nesilice za konzumna jaja Ranko Peradarstvo 30 26-04-15 08:06
kaveze za nesilice Imt 542 De lux Potranja 0 11-04-13 10:00
kavezi za nesilice adviser Ponuda 0 27-12-12 13:25

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:05.