Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Mađarska nesilica
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 25-11-17, 18:17   #61
Bratko
Regularni Član

Član foruma od: 26.02.2014
Bratko je sjajanBratko je sjajanBratko je sjajanBratko je sjajanBratko je sjajanBratko je sjajanBratko je sjajan
Početno Re: Mađarska nesilica

Pišeš da jaja poskupljuju, a izbacuješ smjesu iz kokošje prehrane. Šta želiš postići?
Bratko je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 25-11-17, 21:52   #62
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Želim postići da za svoje potrebe imam domaću i zdravu hranu. Tako radim i sa kinićima , pilićima i nesilicama. Nije mi bitna količina jer ne prodajem , nego da je sve prirodno. Dal će snesti svaki treći ili peti dan svejedno mi je jer za sebe imam dovoljno. Koja mi je svrha ako kupim skupo smjesu i time hranim , onda odma mogu kupiti u dučanu.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-12-17, 14:55   #63
robelar
Uvaženi Član

robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Poštovane kolege ljubitelji domačeg života , svima Vama i Vašim najmilijima želim sretan , miran i blagoslovljen Božić. Neka se Svjetlost Svijeta iz one male Betlehemske štalice razliježe po svoj zemlji, svim na zemlji mir , veselje.
Božiji blagoslov.
Robelar
Nepročitano 24-02-18, 19:43   #64
robelar
Uvaženi Član

Evo i pada proizvodnje. Od pet koka do prije ove hladnoće i snjega bilo je pet jaja svaki dan. Sad nađem po tri . Ishrana je i dalje bez smjese , znači sami kuruza , ječam i suncokret i to sve u zrnu nemljeveno. Dobiju još tu i tamo namočeni suhi kruh u toplu vodu. Za mene sitnog kokošara dosta.
Nepročitano 22-05-18, 11:42   #65
robelar
Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od Bratko Vidi poruku
Danas sam , slučajno saznao gdje se na proljeće mogu nabaviti
jednodnevne mađarske nesilice Harco i Super Harco. Valionica je "Patke Farkaš",a tu u blizini Zagreba prodaju u trgovini u Dugom Selu. Jaja uvoze i Mađarske i tih kokoši imaju povremeno pa ih ,tko je zaiteresiran, treba u proljeće kontaktirati.
Sad sam zvao peradarstvo Farkaš . Vele da imaju jednodnevne piliće mađarske nesilice i cjena im je 10kn komad. Treba ići po njih pokraj Marije Bistrice.
Nepročitano 16-08-18, 11:20   #66
robelar
Uvaženi Član

Evo da napisem i ovo . Od deset koka sedam se raskvocalo. Nasadio tri. Mogu reci da odlicno leze i ne dizu se. Super vode i cuvaju pilice. Radi se. o ovim tezim nesilicama. Po ovoj vrucini i bez trunke smjese i dalje dobro nesu oko pet jaja na tjedan.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:24.