Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Tomo Vinković Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima
Tomo Vinković Trakori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno praktični za obrađivanje vrtova i vinograda.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-09-08, 08:59   #1
smandili
Gost

Početno Problemi sa el. instalacijom na TV traktorima

Molim za pomoć . Kupio sam regler iz firme masiva ( bjelovar ) spojio ga na tomu vinkovića onako kako je pisalo na shemi . Problem je sljedeći. Kad dam kontakt kontrolna lampica gori , kad se traktor upali ne gori (mislim da je to ok ) . Kad odspjim + klemu sa akumulatora ne rade svjetla. Moze mi neko objasniti kako provjeriti da li regler(alternator ) puni akumulator . Pozdrav
  Odgovori s citatom

Nepročitano 06-09-08, 10:57   #2
GROF
Gost

Početno Re: tomo vinković regler (alternator)

Citiraj:
Prvotno napisano od smandili
Molim za pomoć . Kupio sam regler iz firme masiva ( bjelovar ) spojio ga na tomu vinkovića onako kako je pisalo na shemi . Problem je sljedeći. Kad dam kontakt kontrolna lampica gori , kad se traktor upali ne gori (mislim da je to ok ) . Kad odspjim + klemu sa akumulatora ne rade svjetla. Moze mi neko objasniti kako provjeriti da li regler(alternator ) puni akumulator . Pozdrav

...DA PROBAM POJASNIT; KAO PRVO NA VINKOVIĆU SE NESMI SKIDAT AKOMULATOR DOK MOTOR RADI., TJ. NESMIDU SE KLEME SKIDAT SA AKOMULATORA., DOLAZI DO KVARA; ILI PREGORI REGLER, /REGULATOR NAPONA/, ILI PREGORI "ALTERNATOR", /NEMOGU SA SADA SITIT KAKO SE TOČNO ZOVE KOD TOME VINKOVIĆA - STRUČNI NAZIV/., PO SAVJETU MOGA ELEKTRIČARA., OPS!!!...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

...PIŠEM OVO PONOVO., PONOVO SAM SE ČUL SA ELEKTRIČAREM OD TOME VINKOVIĆA., NESMI UOPĆE RADIT MOTOR BEZ AKOMULATORA., BEZ DA NI SPOJEN., ISPITAT SE MOŽE MJERNIM UREDJAJEM - ISTRUMENTOM ZA MJERENJE NAPONA., I MJERNI ISTRUMENT ĆE POKAZIVAT PUNJENJE, NARAVNO AKO JE SVE ISPRAVNO., A ISTO TAKO ĆE POKAZAT DALI JE VEĆ NEŠTO NEISPRAVNO., TJ., DALI JE IZGORILA KOJA DIODA U REGLERU...

BOG I ČITAMO SE...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-09-08, 11:29   #3
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

Član foruma od: 26.03.2007
abrkili će uskoro postati poznatabrkili će uskoro postati poznat

pa ako lampica kontakta ne gori dok je traktor upaljen,onda ti je regler ispravan...
Vi èinite naš svijet bogatijim i uspješnijim.
abrkili je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-09-08, 12:02   #4
GROF
Gost

...NORMALNO JE DA LAMPICA KONTAKTA /CRVENE BOJE/ PRESTANE SVIJETLITI KADA SE MOTOR UPALI., ISTO TAKO KADA SE MOTOR UGASI., TREBA SAČEKAT DA SE LAMPICA UPALI., POKAZUJE, KLJUČ-KONTAKT, ULJE KARTERA MOTORA; NIVO., LAMPICA SE PALI U VOŽNJI AKO JE NIVO ULJA MALI,/MALO ULJA/, VELIKI NIVO, /PREVIŠE ULJA/, AKO JE ULJE SLABOGA VISKOZITETA, /STARO/.-

...AKO NIJE NEŠTO JASNO ILI TREBATE BILO KAKOV SAVJET., JAVITE MI SE NA MOBI; 098/229-916.-

SRETNO!!!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-09-08, 14:24   #5
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Ovo boldano nemoj više raditi osim ako te ne tošti koja stotca za regler ...
Punjenje možeš isprobati najobicnijem voltmetrom / multimetrom itd.

I to tako da mjeriš napon na akumulatoru kad je trektor ugašen ,napon (ako je akumulator ispravan i pun )mora biti cca 13.5 V ili manji .
Kada upališ traktor (lampica kontrole punjenja se gasi ) napon bi trebao narasti na 14 max 14.5 V ..dobro je da daš malo gasa kako bi anulirao problem- sve staro i dotrajalo ..
Ako je to tako ..deri ,peri,ori i uživaj
Nepročitano 07-09-08, 17:22   #6
smandili
Gost

Ljudi hvala vam na odgovorima . Tek sam kupio traktor početnik sam i gotovo da ništa ne znam o njima. Još dva pitanja ako moze netko da mi odgovori . Tri žice koje idu iz motora ( alternatora ) koja je funkcija svake od njih . Isprichavam se ako glupo pitam . Drugo pitanje da li mogu spjiti na jednu lampicu i kontakt sa reglera( L ) španjolski regler ne znam sad tochno koje je marke i kontakt sa indikatora od ulja . Bog
  Odgovori s citatom
Nepročitano 07-09-08, 19:34   #7
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Ovo dolje ti je slika sheme , ako je regler kao ja slici

,inace sve je vec opisano , strana 14 i 15
http://www.poljoprivredni-forum.com/...sd=a&start=195
Nepročitano 07-09-08, 20:16   #8
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

Citiraj:
Ljudi hvala vam na odgovorima . Tek sam kupio traktor početnik sam i gotovo da ništa ne znam o njima. Još dva pitanja ako moze netko da mi odgovori . Tri žice koje idu iz motora ( alternatora ) koja je funkcija svake od njih . Isprichavam se ako glupo pitam . Drugo pitanje da li mogu spjiti na jednu lampicu i kontakt sa reglera( L ) španjolski regler ne znam sad tochno koje je marke i kontakt sa indikatora od ulja . Bog
na prvo pitanje nazalost ne znam odgovor :cry: , a sto se tice drugog pitanja, zasto bi stavio dvije kontrole na jednu zarulju :?: to je isto kao da mjeris na jednom mjeracu ulje u motoru i mjenjacu koji su potpuno odvojeni
izbusi brate jos jednu rupu na instrument tabli i stavi zarulju za kontrolu punjenja akumulatora, na kraju krajeva stariji regleri nisu ni imali taj izlaz za kontrolu, radit ce i kod tebe bez kontrole
Nepročitano 08-09-08, 20:06   #9
smandili
Gost

Početno tomo vinković mjenjač

Problem sa mjenjačem na tomi vinkoviću . Motor LDA 100 1972 godište. Između prve i druge brzine na prednjem trapu nema lera ( kad je u prvoj i kad idem naprijed na mjestu gdje bi trebao biti ler ostane u prvoj ) Kad je u drugoj kad vracam nazad ( umjesto lera ostane u drugoj ) . Šta da radim .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 08-09-08, 21:27   #10
breza
Uvaženi Član

breza avatar

Član foruma od: 27.10.2007
breza je na dobrom putu

PRODAJ ga :D :D :D :D ,oprosti ali nisam mogel odoljeti :oops:

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Elektronika u traktorima Picek Nai traktori i mehanizacija 144 08-11-14 17:58
Generalno o Tomo Vinković traktorima krki Tomo Vinkovi? 19982 06-02-14 21:43
JOŠ JEDAN PORTAL O TRAKTORIMA mario Svatara 79 09-08-07 23:01
TopGear epizoda sa traktorima Ratarko Svatara 13 01-03-07 17:23

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 14:42.