Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 09-06-18, 19:36   #10771
Ante23
Početnik

Član foruma od: 09.06.2018
Ante23 je na dobrom putu
Početno Re: Kunićarstvo

Citiraj:
Prvotno napisano od jimmy Vidi poruku
Neznam kakav to kavez imas ali mislim da nije bio problem u zaglavljivanju mladih ...ako i je prvo napravi adekvatni smjestaj
Trnutno najisplativiji kunici za tov su hajkom i panonski bijeli...ali naravno kvalitetna grla...
Kunice tovis do cca 3kg.ove dvije vrste to nabiju za cca 3mj.naravno s kvalitetnom hranom...
Znaci briketi sijeno voda...
Neznam u cemu ste grijesili ali ja obavezno nakon okota pa i kasnije gledam u gnijezdo naravno diram mlade da vidim jeli je sve ok i zenke i dalje dozivljavaju mlade...
Plasman ovisi o tebi koliko ces uspijeti pridobiti kupaca... jel kao malom proizvodacu nisi nikome od nekih otkupljivaca zanimljiv ...
Kod mene u slavoniji cijena je 35kn/ kg. I tu uzgoj i nije isplativ...
Sa cijenom od 50 to jes 100kn.mozes nesto zaradit...malo prolistaj forum imas i tocne racunice koliko hrane treba za kg.prirasta...
Evo to ti je nes ukratko...
Stavit ću slike kaveza. Znam da smo im davali zob ili nešto tako, ali oni su to većinom ignorirali pa bi kasnije samo bio problem kada bi se njihov gnoj negdje stavio niklo bi more te zobi.. vjerovatno je i tu neka greška.. na 6 ženki dovoljan je jedan mužjak?
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	A389E82D-ECA5-46BF-B59E-9BA413E9A2F9.jpg
Pregledi:	28
Veličina:	22.3 kB
ID:	19138   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	9845EB4E-4D72-49DC-A1CE-B9D008F4A2ED.jpg
Pregledi:	29
Veličina:	20.8 kB
ID:	19139  
Ante23 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 09-06-18, 19:46   #10772
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od Ante23 Vidi poruku
Stavit ću slike kaveza. Znam da smo im davali zob ili nešto tako, ali oni su to većinom ignorirali pa bi kasnije samo bio problem kada bi se njihov gnoj negdje stavio niklo bi more te zobi.. vjerovatno je i tu neka greška.. na 6 ženki dovoljan je jedan mužjak?
Je dovoljan je jedan muzijak
Zob nikako nije dovoljna za adekvatnu prehranu
Zob, jecam, kukuruz,briketi za kunice ,sijeno...

Moras pazit na zuljeve ako kunice drzis u tim kavezima!!!!
A nikako mi nije jasno kak ste orijase strpali u te kaveze...vjerovatno nisu bili orijasi....
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-06-18, 22:10   #10773
Ante23
Početnik

Ante23 je na dobrom putu

nisu svi bili orijaši, mužjak je i par ženki.. a za ostale se ne sjećam točno, vjerovatno su bili križanci. I panonski mogu dobiti žuljeve? ne znam kako to točno izgleda ali mislim da nismo imali s tim problema velikih. Koliko okota godišnje je realno za očekivati?
Nepročitano 10-06-18, 08:55   #10774
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Zulj ko zulj otvorene rane na nogama od zicanog poda...preventivno mozes kupiti plasticne podnice ( ima na njuskalu) napraviti od daske...vec ces vidjeti...
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-06-18, 09:53   #10775
Ante23
Početnik

Ante23 je na dobrom putu

Citiraj:
Zulj ko zulj otvorene rane na nogama od zicanog poda...preventivno mozes kupiti plasticne podnice ( ima na njuskalu) napraviti od daske...vec ces vidjeti...
Hvala na savjetima
Nepročitano 10-06-18, 10:07   #10776
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Kako naviknuti mlade da sigurno jedu zeleno tj. da se ne razbole. Na sve strane ima zelenog i trave i drača iz vrta i voča i povrča i zelenog lišča . Već sam rekao da im neću davat ništa od toga a opet mi je glupo to sve bacati. Onu foru sa postepenim navikavanjem sam probo, isto ko i cigo ne hraniti konja , taman kad se naviknu neki kihne.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-06-18, 14:00   #10777
Ante23
Početnik

Ante23 je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Ante23 Vidi poruku
Hvala na savjetima
u slučaju tih podnica mi izmet nebi odlazio iz kaveza
Nepročitano 10-06-18, 17:07   #10778
robi ka
Regularni Član

Član foruma od: 30.01.2013
robi ka će uskoro postati poznat

Ja svojima davam travu i nikada nisam ima problema. Nakosim im popodne ona koja je u hladu iza stale ili predvecer bilo gdje samo da nije rosna.
robi ka je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-06-18, 18:21   #10779
tototozg
Aktivni Član

Član foruma od: 06.03.2015
tototozg će uskoro postati poznat

Citiraj:
Žuljevi nisu isključivo posljedica žicanog poda. Teži krunici ce prije dobit zuljeve na dasci i tvrdom podu,nego na mreži. Negdje smo tu vec pisali zasto i kako... žuljevi u 90% slucajeva nastaju zbog preraslih noktiju kunica, pri cemu kunic nepravilno stoji i opterecuje taj osjetljivi dio noge,gdje nastaje žulj. A dosta je i do genetskih predispozicija, obzirom kakvu tvrdocu i "dlakavost" jastucica imaju rasplodni kunici, kao i do higijene u nastambi. Losi, mekani jastucici na nogama kunica su nasljedni i mohgu biti problem, bez obzira na rasu kunica.
tototozg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-06-18, 00:45   #10780
Ante23
Početnik

Ante23 je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od tototozg Vidi poruku
Žuljevi nisu isključivo posljedica žicanog poda. Teži krunici ce prije dobit zuljeve na dasci i tvrdom podu,nego na mreži. Negdje smo tu vec pisali zasto i kako... žuljevi u 90% slucajeva nastaju zbog preraslih noktiju kunica, pri cemu kunic nepravilno stoji i opterecuje taj osjetljivi dio noge,gdje nastaje žulj. A dosta je i do genetskih predispozicija, obzirom kakvu tvrdocu i "dlakavost" jastucica imaju rasplodni kunici, kao i do higijene u nastambi. Losi, mekani jastucici na nogama kunica su nasljedni i mohgu biti problem, bez obzira na rasu kunica.
kako znati koji kunić je tome sklon a koji ne?
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuni?arstvo 103 02-06-18 08:50
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:04.