Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo šumske dizalice i ostala pomogala koja koristite pri utovaru
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-11-13, 20:43   #101
Cobra
Regularni Član

Cobra avatar

Član foruma od: 17.03.2012
Cobra je na dobrom putu
Početno Re: šumske dizalice i ostala pomogala koja koristite pri utovaru

Citiraj:
Prvotno napisano od novcky Vidi poruku
savoris, ako misliš na grajfer, radio ga je cobra
sve ovisi koliko mora "zjevnuti" i koliko mora biti jak. Upiši na ebay.de holzgreifer i malo pročešljaj rezultate. Imaš gdje ti nude sve dijelove izrezano od pločevine pa možda od toga prekopiraš. Ja imam doma model od šperploča po kojima mislim dati izrezati, al nažalost još nije došlo na red.moje bi trebale primiti balvan do 100cm.
Da, ja sam ga napravio i prilagodio prema hid.. cilindru i hodu klipa koji sam imao, i radi odlično za moje potrebe, a dimenzije mogu izmjerit i napisat u subotu kad idem u zavičaj , inače škare se rašire do 110 cm a od 3 m dužine i 55 cm promjera sam bez problema "hvatao" i dizao s njima, imam i mehaničke od pločevine !
Cobra je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 06-11-13, 21:58   #102
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

E mene zanimaju te mehaničke jer ove moje koje imam nisu dobre za utovar , odnosno privlačenje jer se dosta puta otkače pri vučenju metarice po zemlji
Znači pogledajte onu moju dizalicu na prvoj strani ove teme , e za nju mi trebaju mehaničke makaze za utovar koje nisu mnogo teške i nemoraju biti mnogo masivne jer sajla koja ih vuče je 8mm , znači trema mi minimalna težine jer njih čovjek nosi do metrice
Problem sa mojim dosadašnjim makazama je taj kada prvi put se sajla olabavi ako se metrica prevrne ili okrene one se otkače
Razmišljam o tome da makaze na sebi imaju nekoliko zuba za zabadanje u drvo (zbog različitih prečnika) a i neku oprugu koja bi imala tendenciju zatvaranja makaza
Nepročitano 06-11-13, 22:05   #103
Bučo
Super Uvaženi Član

Bučo avatar

Član foruma od: 09.09.2012
Bučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodan

Savo evo ti mojih nisu preteske meni su dobre ja sam zadovoljan ja vucem trupce samo!!
Nepročitano 06-11-13, 22:12   #104
savoris
Super Moderator

savoris avatar

savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

E ovako nešto slično mi treba , koliko su debele ?
I ovaj produžetak od 15cm , jel ti on služi za nošenje pretpostavljam ?
Nepročitano 06-11-13, 22:16   #105
Bučo
Super Uvaženi Član

Bučo avatar

Bučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodanBučo je zaista zgodan

Za debljinu ti neznam budem ti sutra premijerio tocno a nosenje nosim ih svakak obicno su na stangi koja ide na poluge hidraulike a poluga ide kroz onaj gore lanac a jel taj dio od 15cm bas za nosenje neznam tak su kupljene nije rucni rad!!
Nepročitano 06-11-13, 22:27   #106
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Mislim jeli taj dio od 15cm neka svojevrsna ručka za držanje pri zakačivanju ?
Nepročitano 06-11-13, 22:44   #107
Bučo
Super Uvaženi Član

Bučo avatar

Po meni nije ja kad dodem do trupca rasirim ih stavim na trupac i krenem vuc i one se zasjeku sto vise mogu u drvo i to je to taj produzetak po meni nema funkcije i ne sluzi mi za drzanje kod zakacivanja!!
Nepročitano 07-11-13, 05:36   #108
bosniahos
Aktivni Član

Član foruma od: 10.05.2011
bosniahos je na dobrom putu

Nije li grajfer sistem hidraulični kojim se može podizat i zakretat kružno teret.Razlika od ovih čeljusti i grajfera je nebo i zemlja.
bosniahos je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-11-13, 08:49   #109
abarth
Super Uvaženi Član

abarth avatar

Član foruma od: 17.01.2013
abarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacijeabarth ima reputaciju iznad reputacije

Grajfer je samo za oko prikolice jer treba hidrauliku a klješte gdje očeš.Sa klještama možeš i utovarat i privlačit sa vitlom.I ja moram dat izrezat nove jer ove koje imam su iz palica pa se razkrive moraju bit izrezane iz ploča da valjaju.Mislim da ču kopirat ove sa slike.L.P.
abarth je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-11-13, 10:17   #110
novcky
Regularni Član

Član foruma od: 27.07.2012
novcky ima spektakularnu aurunovcky ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od bosniahos Vidi poruku
Nije li grajfer sistem hidraulični kojim se može podizat i zakretat kružno teret.Razlika od ovih čeljusti i grajfera je nebo i zemlja.
sa hidrauličnim grajferom moreš samo primiti trupac, da bi ga dignuo trebaš neki kran ili dizalicu, a da bi ga okrenuo treba ti i rotator.
e da, razlika je nebo i zemlja, ali taj luksuz i košta
novcky je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Ostala pitanja mario Pitanja i pomo? u vezi rada foruma 1015 Jučer 22:32
ŠUMSKE PRIKOLICE Lamborghini R2 umarstvo 1759 07-07-18 18:08
Sprave i ostala pomagala koja koristite za sječenje drva savoris umarstvo 124 17-11-17 22:56
Kotači koje koristite za motokultivatore Željac Ostalo 32 14-10-13 21:03
Koju zaštitnu masku koristite kod prskanja? ludimilojko Povrtlarstvo 16 05-04-13 16:50

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:24.