Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo šumske dizalice i ostala pomogala koja koristite pri utovaru
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-07-11, 19:27   #11
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

pa dvojica su uvijek uz prikolicu , u šumu se nikada ne ide sam

nisam probao da privlačim ali ni tu ne bi trebalo biti problema , možda dok je prazna prikolica ali čim se ubaci par stotina kilograma na nju ona odmah dobija na stabilnosti
o daljinskoj komandi sam razmišljao nekada prije , sada vidim da je to samo komplikacija više , radi i ovako

Nepročitano 20-07-11, 20:25   #12
zagorec
Polako se zagrijava

Član foruma od: 16.05.2011
zagorec je na dobrom putu
Početno

dal je onda trebalo stabilizatore ili se drži i bez njih
Nepročitano 20-07-11, 21:21   #13
matrix123456
Uvaženi Član

Član foruma od: 14.01.2009
matrix123456 je na dobrom putu
Početno

ma stabilizatore ne bi ugradjivo bez potrebe,smetace,ako priklica drzi onda nema potrebe,a posto se neradi o vecim tezinama od 400kg onda onoliku prikolicu ne bi trebalo da vuce...
matrix123456 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-07-11, 22:56   #14
savoris
Super Moderator

savoris avatar

savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

probat ću bez stabilizatora , trebala bi da stoji mirno jer sve što privlačim je iz malog ugla , znači sajla ide preko zadnjih točkova , veći ugao sajle mi ni ne treba
Nepročitano 29-07-11, 00:38   #15
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Početno

ma koliko vam ova skalamerija smiješno izgledala ona je uspjela da naovari ove trupce za 10 minuta :supz:
trupci su bili razbacani i trebalo ih je privlačiti , ova zadnja slika je sa brente gdje sam ih istovario

radi se o bagremovim trupcima

niasm mogao odmah uzeti ovaj najveći jer se prikolica naginjala prije nego što ga digne , prvo sam ubacio jedan srednje veličine i onda je podigao i ovaj veliki koji je otprilike i krajnja nosivost dizalice

kada odem na brentu po dasku baš ću da pitam koliko je koji trupac imao kubikaže jer će ih oni premjeriti
Nepročitano 19-03-12, 19:20   #16
Cobra
Regularni Član

Cobra avatar

Član foruma od: 17.03.2012
Cobra je na dobrom putu
Početno šumska prikolica s "malim kranom"

evo danas završio i s "rukom na izvlačenje" i isprobao na 3,5 m dići malu prikolicu koja ima oko 150 kg, ni ne osjeti , sad ruka može "nebu pod oblake" tj skroz ravno gore ili okomito .. evo mali video koga zanima za pogledati ! ako naiđe savoris ; može neki komentar ?

Posljednje uređivanje od savoris : 19-03-12 at 20:43
Cobra je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-03-12, 19:32   #17
Alfada Jadarko
Uvaženi Član

Alfada Jadarko avatar

Član foruma od: 06.02.2011
Alfada Jadarko će uskoro postati poznat
Početno

- kran kada se doradi biti će super samo je pitanje koliko može dizati, naravno da je što duža poluga tu je teže a kraća onda je cilindar jači,,

- neznam za šta koristiš ovo produženje prikolice jer u tom slučaju slab je pritisak na traktor a može se dogoditi da ga čak i podiže zadnju osovinu na traktoru koja je 100 %pogonska i onda si u banani
Alfada Jadarko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-03-12, 20:18   #18
Cobra
Regularni Član

Cobra avatar

Cobra je na dobrom putu
Početno

Na prikolici vozim samo meterice iz sume, a produzim ju kad je put ravan ili niz brijeg ili eventualno mali uspon (zanemariv) i sa izvucenim dijelom je jos uvjek veci dio tereta naprijed , po mokrome neidem u sumu jer ni prazan nebi izasao uz brijeg - takav je teren, i sa "kranom dizem meterice deblje, ima par slika gore vise s kracim i tanjim klipom diže na polovici metrice debljine 90 cm , na 2 metra kuki dizem tanjurače na prikolicu da ne zauzimaju puno mjesta u garaži, jos planiram nabaviti razvodnik da ulje cirkulira kroz njega a sa ručicom onda lakse dizati i spustati - preciznije, i napravit škare ali mehaničke, inace sam debele tovario kvaceci ih "škarama" - lancima koji na kraju imaju kuke i kvace se na čelo trupca - meterice - lakše ih je otkvacivat na prikolici , na produzenoj sam vozio 6m i jos za nju zakvačio ovu malu i na njo metar drva po dobrom putu !

Posljednje uređivanje od savoris : 03-11-13 at 21:21
Nepročitano 19-03-12, 20:51   #19
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Početno

ako može naka slika od te hvataljke što si radio da hvata sa čela jer sam i ja o tome razmišljao

a što se tiče ove prikolice sa dizalicom , ajoj , ja sam uvijek kritičan pa moram upozoriti :vragek:
po meni sve ovo je prilično slabo (ali ti ćeš ovu moju opasku pobiti izgovorom ''za moje potrebe'') :rolfer:

prvo ne svidja mi se to što nemožeš podignuti teret pomijerati naprijed-nazad po prikolici nego svi trupci dolaze na isto mjesto , uzimam u obzir i to da imaš više kuka raspoređenih po ruci ali opet to nije dovoljno dobro
na početku ruke praktično ništa nemožeš ni dići jer nemaš dovoljno hoda gore-dole , optimalno dizanje bi bilo na nekoj udaljenosti 1.5-2.5 metra

da imaš ''lomljenje'' ruke to bi bilo daleko daleko funkcionalnije :prayer:

ali opet ponavljam , cijenim trud i sve što može pomoći da se ne grmalja sa leđima i za neke manje potrebe i ova ruka je kao dar sa neba jer svaka metrica preko 50cm prečnika je noćna mora za ručni utovar :blackeye
Nepročitano 19-03-12, 21:41   #20
Cobra
Regularni Član

Cobra avatar

Cobra je na dobrom putu
Početno

Sutra uslikam ove "škare" s lancom sta kvače na čelo. kuke su raspoređene od nekih pola metra od prvih ručica - štica stup je visok 1,5m i prva kuka 1m znači bez problema digne drvo u visinu gornjih ručica, posto je stup krana ispred pola metra pa ako si vidio par slika prije gdje je puna prikolica, tad jos ruka nije isla visoko sad ide skroz okomito - ako treba, pa moze i gore do prvih rucica dic debelu cjepanicu , i kad tovarimo samo mjenjam hvatište, ova prikolica je bila natovarena za pola sata s pomicanjem jer nisu sva drva bila na mjestu , za sada je samo jedan cilindar preko hidraulike od traktora , znam da bi zglobna ruka bila puno bolja, ali meni za 20tak m drva godisnje za meni grijanje za sada ce posluzit

Posljednje uređivanje od savoris : 03-11-13 at 21:22
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Ostala pitanja mario Pitanja i pomo? u vezi rada foruma 1020 Danas 10:00
ŠUMSKE PRIKOLICE Lamborghini R2 umarstvo 1759 07-07-18 18:08
Sprave i ostala pomagala koja koristite za sječenje drva savoris umarstvo 124 17-11-17 22:56
Kotači koje koristite za motokultivatore Željac Ostalo 32 14-10-13 21:03
Koju zaštitnu masku koristite kod prskanja? ludimilojko Povrtlarstvo 16 05-04-13 16:50

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:37.