Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo Koju zaštitnu masku koristite kod prskanja?
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 22-03-13, 17:53   #1
ludimilojko
Regularni Član

Član foruma od: 06.07.2011
ludimilojko je na dobrom putu
Početno Koju zaštitnu masku koristite kod prskanja?

Vidim da nema ove teme pa ju otvaram.
S obzirom da povrčari dosta rade sa pesticidima, valja prodiskutirati o zaštiti kod prskanja. Koje zaštitne maske koristite? Osobno sam uvjek koristio obične jednokratne maske(koje su niš koristi), ali namjeravam koju kunu dati i kupiti nešto bolje,masku sa filterima, ipak zdravlje na prvom mjestu, vrag ne spava.
ludimilojko je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 22-03-13, 20:24   #2
marijan1
Regularni Član

marijan1 avatar

Član foruma od: 16.02.2013
marijan1 je na dobrom putu
Početno

ja se držim one - što te ne ubije to te ojača!

moj stari je prije tridesetak godina šprical sa nekim totalom oko piste na aerodromu Pleso,isto bez maske,otrovao se,završio u bolnici,skoro umro,izvukao se,i evo zdrav ko dren puni 82. (osamdeset drugu) godinu!

ja vjerojatno neću toliko doživjeti,jer otrovi kojima ja rukujem nisu ni do koljena tom s kojim se on sredio!
marijan1 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-03-13, 20:46   #3
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost
Početno

Dečko,ne igraj se sa zdravljem-otrovi se talože u tijelu i kada dođu do kritične razine počnu djelovati.Taloženje obično traje godinama,desetak i više,a povratka nema.Pogotovo su opasni kancerogeni.Očito si premlad da razmišljaš o posljedicama,nemoj si dozvoliti da počneš razmišljati kaka bude prekasno.
Moj suprug u plasteniku koristi plinsku vojničku masku,obuče kišnu kabanicu i hlače,rukavice,na glavu kapuljaču,ma da ga vidiš u mraku usro bi se od straha.Ali tako treba biti.
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-03-13, 21:09   #4
vica
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.01.2013
vica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mraku
Početno

a menja li cedila johabice. to su najbolje maske ali cedila na ugalj imaju svoj vek . prezasite se. ja koristim farbarsku masku koja takodje je na aktivni ugalj i plus filter od filca. srecom nemam plastenik radim na otvorenom prostoru .da je u plasteniku morali bi se svaki dan menjati filteri[cedila] bez aktivne maske sa ugljem nema zastite
vica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-03-13, 21:52   #5
marijan1
Regularni Član

marijan1 avatar

Član foruma od: 16.02.2013
marijan1 je na dobrom putu
Početno

pa kaj mislite da ja to ozbiljno?

malo se moramo i šaliti

ja nemam plastenike ,pa nije toliko opasno,ali imam neku maskicu,i još preko nje stavim mokru krpu,ali izbjegavam to raditi ako nije vrijeme pogodno i bez daška vjetra...

istina,trebalo bi potražiti nešto pametnije
marijan1 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-03-13, 09:15   #6
danijellaura
Regularni Član

danijellaura avatar

Član foruma od: 15.05.2010
danijellaura je na dobrom putu
Početno

dobra tema...covjek ne razmislja o tome, ali eto moj bratic se prije par godina otrovao prskajuci vocnjak i nazalost umro sinu u autu na putu do hitne...ja koristim one jednokratne maske, ali puno puta mi se dogodi i da ju zaboravim stavit na lice, a uvjek ih imam sa sobom kad idem spricat... sjetim se kad krenem i onda mi se neda vracat nazad pa si mislim nemam puno za spricat nebude se nis dogodilo, ali nije to dobro..puno puta se sjetim bratica kak je zavrsil, ali nekak covjek misli ma nebude se to bas meni dogodilo... cuo sam i ja za ove jednokratne da to ne sluzi nicemu, a opet si mislim ak idem spricat sa raznoraznim plinskim maskama pa me neko vidi pitat ce se pa sa cime se to sprica kad ja nosim takvu masku, sa bojnim otrovima? taj nikad nece od mene vise moje proizvode kupit...doduse kod mene se ne sprica puno najminimalnije sta se moze...mozda nemam prinose kao neki ali bar se ne bojim svojem djetetu dat da to jede, a sa druge strane spara se na preparatima, a svi znamo koliko oni kostaju pa kad se preracuna veci prinos puta mala cijena proizvoda i puno preparata puta velika cijena mislim da i nisam u financijskom gubitku sa svojim nacinom proizvodnje...a u dobitku sam sigurno sa kvalitetom i cistocom proizvoda...
Nepročitano 23-03-13, 09:22   #7
type-r
Aktivni Član

Član foruma od: 25.02.2013
type-r će uskoro postati poznat
Početno

Maske i filtere nabavljam u tvrtki ram-rijeka, maska sa 2 filtera je nesto preko 200 kuna, sama maska je 109 kuna ako se ne varam a filter je 65 kuna. Filtera ima po zelji ovsi za sta treba jer ono rade opremu za varioce i brodogradnju i svasta nesta. Salju postom, platis postaru i nemas brige. Dode maska treci dan od narudzbe.
type-r je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-03-13, 14:07   #8
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost
Početno

Mijenja suprug filtere,naravno,a gdje ih nabavlja ne bih znala.To je njegova briga,ja mu samo ponekada napomenem da ne želim biti mlada udovica.
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-13, 16:33   #9
dejan.pfos
Regularni Član

dejan.pfos avatar

Član foruma od: 04.04.2011
dejan.pfos je na dobrom putu
Početno

I ja trenutno tražim masku jer smo neki dan kupili leđni atomizer pa će trebati, znam puno ljudi koji su nažalost umrli baš zbog neadekvatne zaštite kod aplikacije pesticida..........
Gledam ovu stranicu i nisu toliko skupe maske, razmišljam o kupnji polumaske i filtera, maska od 140kn mi ostaje stalno samo filtere mijenjam svaku sezonu, a filteri su od 30 do 130kn

polumaske - http://zastitnaoprema.net/index.php/...52a89c9542adee

filteri - http://zastitnaoprema.net/index.php/...52a89c9542adee

ako netko zna bolje rješenje ili boju ponudu neka se javi, dapače.... pozdrav
dejan.pfos je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-13, 19:47   #10
vica
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.01.2013
vica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mrakuvica je svjetionik u mraku
Početno

i ja koristim 3M -ovu polumasku i za farbanje i prskanje. jako dobre i kvalitetne
vica je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
šumske dizalice i ostala pomogala koja koristite pri utovaru savoris umarstvo 183 14-12-17 23:39
Sprave i ostala pomagala koja koristite za sječenje drva savoris umarstvo 124 17-11-17 23:56
Kotači koje koristite za motokultivatore Željac Ostalo 32 14-10-13 22:03
Prednja zastita za masku traktora bornakutina Mehani?ka radionica 17 13-02-11 14:36

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:29.