Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Zašto koke ne nesu jaja ?!
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 12-11-14, 14:34   #11
zgzac
Super Uvaženi Član

zgzac avatar

Član foruma od: 03.08.2012
zgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajanzgzac je sjajan
Početno Re: Zašto koke ne nesu jaja ?!

Ma dobro.... Malo sam prebrzopleto odgovorio. Naime, u Jesen, kad temperature počnu padat, a pogotovo u noćima, koke se jednostavno "odmaraju od proizvodnje jaja " ... Ja još nisam čul da netko ima jaja po zimi !? I njihov "proizvodni program" se mora odmoriti i obnoviti da bi na Proljeće krenule sa nesenjem ....
zgzac je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 12-11-14, 15:25   #12
Peradarka
Regularni Član

Peradarka avatar

Član foruma od: 06.02.2014
Peradarka je na dobrom putu

a kao što je bhorv spomenuo o smrtnosti da ne pričam, normalno jedu,normalno ponašanje,nikakvih znakova bolesti i onda se samo sruši i umre,kod par komada sam primijetila da je riječ o srčanom udaru jer su mi pilenke umrle na rukama s pjenom na kljun
ja redovito dajem geomicin u vodu ali svejedno nisu nesle,al mislim da će sad početi jer je u ponedjeljak bilo čak dva jajeta
Nepročitano 12-11-14, 16:08   #13
gigausupi
Regularni Član

Član foruma od: 03.11.2014
gigausupi je na dobrom putu

Ma skužio sam ja tebe, ali niti po noći još nije baš toliko hladno.

Danas sam se ustao u pet sati(morao nešto ići obavljati) i pustio koke i patke koje su još krmile, i nije bilo hladno, dapače ugodno prohladno.

Vjeruj, imao sam svake godine jaja po zimi osim kada bi baš bilo ekstremno tipa minus 10 pa na manje. Kažem jaja je bilo jako malo, ali znam da sam ih znao ujutro zaleđene uzimati i tek bi se u frižideru otopila na plus pet, šest stupnjeva...

Al sam koke fino, deblje, hranio i u hrastovoj su štali u kojoj je toplije zimi nego u mojoj kući kada ugasim grijanje.

Evo, sa ženom se baš prije par dana šalio da prvi puta od kada imamo koke, a to je skoro šest godina, moramo kupovati jaja. Puno dvorište koka, a ja moram kupovati ona jadna sitna bez okusa i boje.

Inače, niti kod mene, barem tri susjeda s kojima češće komuniciram, nemaju jaja. Koke ne nesu, a oni kažu da je zbog naglih promjena vremena.

Posljednje uređivanje od gigausupi : 12-11-14 at 16:17
gigausupi je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-11-14, 16:11   #14
gigausupi
Regularni Član

Samo mi još to fali. Moje hvala bogu ne ugibaju, živahne su, dobar apetit, nema nikakvih znakova bolesti...

Jel rekao veterinar o čemu se radi ?

Da znam da li da očekujem epidemiju i kod sebe. Srčani udar može biti samo posljedica iscrpljenosti organizma, ali i neke bolesti.

Posljednje uređivanje od gigausupi : 12-11-14 at 16:21
Nepročitano 12-11-14, 20:20   #15
Peradarka
Regularni Član

Peradarka avatar

Član foruma od: 06.02.2014
Peradarka je na dobrom putu

Veterinarska mi je rekla da može biti od puno faktora ali nisam leš nosila na obdukcije tako da je sve samo nagadjanje
Oduvijek sam po zimi imala jaja,koke uvijek ne su samo manje zbog nedostatka svijetla,sunca i hladnije temperature,tako da za ovo šamaranje do proljeća prvi put cujem
Nepročitano 12-11-14, 20:42   #16
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Član foruma od: 26.09.2008
bhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mraku

Moje gospodje su se uvrijedile što ih ogovaramo u ovoj temi, i danas snjele 5 komada.
bhorv je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-11-14, 21:04   #17
gigausupi
Regularni Član

Ajde bar nekome. Eto nisam jedini kojemu koke nesu po zimi. A već sam počeo sumnjati da sam to samo umislio, halucionirao... IIIhaaaaa!

Koliko znam, u ovdašnjim selima kod mene zasada ne umiru. Ma ja mislim da je od ovog vremena - prvo hladno, pa južina, pa kiše i vlaga, a možda i.... trovanje od nečega.

Bit će sve ok, samo da nije zarazno, inače znaš već, dezinfekcija svega i svačega jedno tri puta.
Nepročitano 12-11-14, 21:04   #18
hotela
Aktivni Član

Član foruma od: 01.10.2014
hotela ima spektakularnu auruhotela ima spektakularnu auruhotela ima spektakularnu auru
Cool Re: Zašto koke ne nesu jaja ?!

Citiraj:
Prvotno napisano od zgzac Vidi poruku
Ma dobro.... Malo sam prebrzopleto odgovorio. Naime, u Jesen, kad temperature počnu padat, a pogotovo u noćima, koke se jednostavno "odmaraju od proizvodnje jaja " ... Ja još nisam čul da netko ima jaja po zimi !? I njihov "proizvodni program" se mora odmoriti i obnoviti da bi na Proljeće krenule sa nesenjem ....
Ja fala bogu svoja imam stalno a i moje koke su ovu zimu lepo nesle pa sam delil rodbini.Znal sam je negda cartati i toplu vodu im davati a ve premisljavljem ak mi se vino brne bom im vino tocil pa bumo videli nigdar se nezna kaj se bu desilo.Neznam ki je vrag ali ovu jesen i moje strajkaju a isto ih hranim
hotela je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-11-14, 21:10   #19
gigausupi
Regularni Član

E, a da probaš prestati s geomicinom i promjeniš hranu nakratko, šrot ili čime ih već hraniš, s drugim šrotom?

Ne znam jel sama uzgajaš hranu ili kupuješ. Ja sam jedne godine uzgajao, ali mi se nije dalo jel nemam puno zemlje, pa veći troškovi, a zezancija. Imam lika od kojega kupujem jeftino godinama i nikada nije bilo problema.

Više sam problema, što se tiče zdravlja imao s patkama japankama, šarenim i mađaricama, a svi govore da su kao patke manje osjetljive od kokoši. Jesu vraga. Samo ih je lakše odhraniti.
Nepročitano 12-11-14, 21:15   #20
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Moje također nesu, puuuno manje nego u ljeto, ali nesu! Preko ljeta imam od 16 koka između 10-12 jaja, a sada su "pale" na max. 5 komada!!
Ali nesu i nikada još nije bio dan bez jaja!
Ja držim stare rase, tzv.domaće i faverol i nema problema, zato mislim da veliku ulogu igraju i rase koje držimo! Moja baka je imala "golovratke" i isto je bilo jaja usred zime, nekad čak i zaleđenih od niske temperature!!
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
jaja, koke, nesilice, problem

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:51.