Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-04-17, 18:30   #1
Muki
Regularni Član

Član foruma od: 31.03.2014
Muki je na dobrom putu
Početno MIO Standard 350

Pozdrav svima imam jedno pitanje.Naime imam problem sa kopačicom MIO Standard 350.Danas dok sam frezao vrt prestala mi je vući.Znači mjenjač je ostao u brzini a ona je prestala vući.Provijerio sma remen i kuplung oni su u redu i vrti se onaj dio remenice od getribe i mjenjač ide u brzinu ali ne vuče.Ugasio sam je i probao pogurati noževi su zablokirani te se nemože niti gurati pa sam ju morao odnjeti.Zanima me dali je netko od vas imao sličan problem i radi čega se to dogodilo,inače nisma mehaničar pa se ne kužim baš u te stvari.Hvala svima
Muki je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 24-04-17, 20:56   #2
dlesa18
Uvaženi Član

dlesa18 avatar

Član foruma od: 01.11.2010
dlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni dragulj
Početno Re: MIO Standard 350

Imao sam taj slučaj na MIO Hondi 620.
Zablokirao mjenjač, vilica prve i rikverca poderana bila i jedan zubčanik stradao.
Moglo je biti i puno gore.
Dali je i tebi roštalo u mjenjaču prije nego ti se ovo desilo?
Nepročitano 25-04-17, 11:50   #3
Muki
Regularni Član

Muki je na dobrom putu

Pa malo je hrzalo da i onda je samo stala.Mislio sam da je možda remen ošo al otvorio sam kučište i vidio da se remenice vrte uredno.Jel to znači da je getriba gotova i da mi treba nova kopačice ili?
Nepročitano 25-04-17, 13:29   #4
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: MIO Standard 350

Ako si otvorio mjenjač onda bi lako mogao vidjeti što je riknulo.
Ovako po opisanome vjerojatno je pukla (ili pomaknula se opruga) koja zateže lanac. U tom slučaju zbog labavosti lanca, lanac preskače. Ako je to onda cca 120,00 kn lanac + cca 20,00 kn opruga + rastavljanje + slaganje i možeš ići dalje sa radovima.

A možda nije ni lanac stradao, nego samo opruga !
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-04-17, 11:27   #5
Muki
Regularni Član

Muki je na dobrom putu

Nisam još raskapao ništa na njoj..Budem još vidio kad raskopam kaj se događa.Jedino kaj znam da bum uspio raskopat a dal bum uspio složit e to već nisam siguran :D Hvala svima na odgovorima.
Nepročitano 27-04-17, 12:36   #6
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan

Kojim svima ? Samo je jedan post (odgovor) na tvoj eventualno postojeći kvar !
Nepročitano 21-12-17, 11:24   #7
Muki
Regularni Član

Muki je na dobrom putu

Pozdrav svima evo raskopao sam kopačicu skoro do šarafa.Jedino se getriba drži još na dihtungu.Kak da ju otvorim bez da mi poispadaju van dijelovi i da ne napravim neku štetu?Bdw unutra se čuje da nešto ronda kao da u flašicu ubacite kamenčić pa ide gore dolje. Hvala svima
Nepročitano 21-12-17, 20:47   #8
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Malo preleti po temi MIO standard F-400, tamo sam dosta pisao o tome, mjenjači su isti.
Nepročitano 28-12-17, 13:52   #9
Muki
Regularni Član

Muki je na dobrom putu

Sretan Božić svim forumašima.Evo ovako otvorio sam getribu i vidio sam da je lanac ispao jer se onaj metalni dio(ja to zovem osigurač)izvadio pa se lanac izvadio iz zupčanika i pukla je ona oprugica mislim da je to španer lanca.Mislilio sam da je puno gore.Zanimam me dali znate gdje se mogu nabaviti dijelovi za ovu kopačicu ili moram zvat u Osijek?.Također i novi dihtung trebam.
Nepročitano 28-12-17, 14:12   #10
dlesa18
Uvaženi Član

dlesa18 avatar

Član foruma od: 01.11.2010
dlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni draguljdlesa18 je nebrušeni dragulj

Probaj agro-dom u Zg, ali preporučujem Eurometal Osijek(bivši Mio Standard) imaju original djelove sigurno.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 22:02.