Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Tomo Vinković Priključci (tvornički i homemade)
Tomo Vinković Trakori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno praktični za obrađivanje vrtova i vinograda.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 12-03-18, 18:51   #1791
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe
Početno Re: Priključci (tvornički i homemade)

Citiraj:
Prvotno napisano od Philby Vidi poruku
Ja bi donje kopče za poluge stavio ispod korpe, ali da su u ravni sa stranicom.
Rješenje da se kači daleko ispod mi se ne sviđa jer moraš isprazniti korpu za kačenje i skidanje, a nekada je potrebno odvojiti korpu samo na pola sata da nešto drugo pomjeriš ili završiš pa nastaviti dalje.
Točno je tak kak pišeš. S obzirom da mi na ovom traktoru nije problem podizna sila (korpa je davno rađena za Pasqualli), razmišljal sam da preselim donje štifte više naprijed. No, to za sad čeka bolju priliku, ili da me sila natjera.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 12-03-18, 20:22   #1792
ssucur
Super Uvaženi Član

ssucur avatar

Član foruma od: 02.10.2010
ssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajan

Ja sam zadovoljan sa svojom korpom, visina kopčanja na korpi i traktoru tako da pri dizanju ostaje u istom položaju.
Nepročitano 12-03-18, 20:51   #1793
breganabronx
Regularni Član

breganabronx avatar

Član foruma od: 15.11.2016
breganabronx je na dobrom putu

Kak to odredit na kojoj visini mora biti prikljucak za toplink da gajba bude u ravnom polozaju kod podizanja?
Ako je duzina toplinka 33cm, onda kopcanje za toplink mora biti 33 cm iznad kopca za poluge ili to nema veze?
breganabronx je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-03-18, 21:21   #1794
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Nema ti puno veze duljina treće točke, već visina od doljnih poluga do visine mjesta gdje se kvači treća točka na traktoru.
To ti se zove kategorija priključka. Na Tomeku bi trebala biti 1N.
Mjere ti pišu OVDJE.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-03-18, 21:21   #1795
ssucur
Super Uvaženi Član

ssucur avatar

Član foruma od: 02.10.2010
ssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajanssucur je sjajan

Visina kopčanja na traktoru i korpi mora biti ista.
Nepročitano 12-03-18, 22:17   #1796
bane1978
Uvaženi Član

Član foruma od: 07.02.2012
bane1978 ima spektakularnu aurubane1978 ima spektakularnu auru

I bitno ti je da su ti priključci za gornje i doljnje poteznice jednako dugačke,ti si tu doljnje izvuko a gornje prikačio za košaru,kako su ti kolege savjetovale približi donje čim bliže korpi,ako nečeš kako su kolge iwanho i philby savjetovali,onda barem onako kako je succur uradio
bane1978 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-03-18, 22:47   #1797
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Napravi na vertikali 3 reda rupa po 50mm razmaka.
Tak budeš najlakše odredil koji ti položaj najviše paše.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-03-18, 23:31   #1798
breganabronx
Regularni Član

breganabronx avatar

Član foruma od: 15.11.2016
breganabronx je na dobrom putu

Hvala vam na odgovorima i pomoci. Na kraju cu morat rezat donje klinove i priblizit Mislim rezat cu cijev i cijeli ovaj okomiti dio cijevi priblizit gajbi. Valjda ce ispast ok (ovo mi je radio bravar pa mi je zal rezat)
breganabronx je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-03-18, 23:52   #1799
puknuti
Gost

ako hočeš da ide paralerno onda dužine i raznaci moraju biti isti .
Uglavnom je to nemoguče radi prednje ravne stranice košare ..a i bolje je da se malo nagne na traktor radi nosivosti , prohodnosti i još par nebitnih stvari
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-03-18, 10:09   #1800
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Toplink je podešavajući i to treba iskoristiti za željeni položaj gajbe. Znači kod određivanja položaja kopčanja toplinka na gajbu neka podigne podizne ruke otprilike na polovicu, toplink također razšrafiti na polovicu štelajuće dužine i ušice zavariti na mjesto da gajba stoji ravno. Sve ostalo su finese.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:59.