Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-08-18, 11:53   #51
DubravkoP
Početnik

Član foruma od: 05.08.2018
DubravkoP je na dobrom putu
Početno Re: Kultivator benassi

Pozdrav ekipi!
Imam Benassi BL 4000 (motor Minarelli 2,2 kW), s dvadesetak sati rada u skoro 20 godina. Rezervoar za gorivo je iznutra jako hrđav pa razmišljam o ugradnji nekog PVC.
Ima li tko savjet što napraviti?
DubravkoP je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 06-08-18, 14:27   #52
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: Kultivator benassi

Najbolje bi odgovarao PVC od APN ili Tomos. Za jedan i drugi trebat ćeš napraviti odgovarajuće nosače. Ovaj od APN je veće zapremine i mora biti u položaju kao na motoru. Dok ovaj od tomosa (kopačice) je 3 lit. (ali je nekvalitetan), barem ovi koje sam zadnje kupovao.

Moj glas ide za APN - ov, obavezno novu špinu a i možeš nadodat još jedan mini filter na crijevo.
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-08-18, 14:39   #53
DubravkoP
Početnik

Član foruma od: 05.08.2018
DubravkoP je na dobrom putu
Početno Re: Kultivator benassi

Hvala brgude!
Odluka je pala, PVC spremnik za Tomos kopačicu je kupljen. Spremnik + čep + zasun + pol metra crijeva = 160 kn. Kvaliteta fakat nije vrijedna spomena, tako da treba pripazit kako i čime se montira.
U međuvremenu sam tu na forumu pronašao i recepis za liječenje hrđavih spremnika pa ćemo se time pozabaviti.
Još nešto, ovaj moj Benassi ima Minarelli motor, po deklaraciji 2,2 kW, a svuda na netu se spominje 2,6 kW uz BL 4000. U čemu je stvar? Za motor 2,6 kW piše 3% ulja. Koje i koliko posto preporučuješ da stavljam u ovaj moj? Hvala unaprijed!
DubravkoP je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-08-18, 17:09   #54
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: Kultivator benassi

E sad ne bi znao točno za snagu koliko ima. to se tiče mješavine taj podatak koji si našao (od 3%), to se odnosilo na postotak ulja (mineralnog npr. dvotaktol INA), tako da danas na tržištu praktički ni nećeš naći mineralno ulje za mješavinu. Već imaš razno raznih ulja za mješavinu polusintetičkih, sintetičkih (i kako se sve ne nazivaju). Sva ta ulje se mogu mješati u postotku od 2 - 2,5 %. Tako da 2,5% je sasvim dovoljno.

Stavi koju sliku.
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:46.