Ručna mehanizacija Trimeri, Motorne pile, Prskalice itd

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 09-08-18, 09:00   #2961
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: Trimeri

Ako se odlučiš za neki od ovih jeftinjaka (cca 1000,00 ili manje kn), onda da je najmanje 2 KS. Kupiti kod nekog trgovca koji ti je u bližoj okolici i da imaju servis isto tako u tvojoj blizini. Dobro se raspitaj prije kupnje koliko koji trgovac daje garanciju (što duža garancija, tim bolje).

Npr. ako ima garanciju 3 godine i za taj posao za koji ti treba (možeš slobodno računati da će se rastopiti u prvoj sezoni). Velika većina takvih trimera je nekvalitetna i samo je pitanje koliko će izdurati (zavisi koliko radi). Kad sam rekao da će se rastopiti onda sam mislio na zaribavanje klip - cilindar. Popravak takvog kvara košta cca 500 - 600 kn.
Tako da se popravak ne isplati (u korist servisera i trgovca). Ima slučajeva da kad se to desi da jednostavno zamijene komplet motor.
brgud je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 09-08-18, 23:15   #2962
insomniacro
Polako se zagrijava

Član foruma od: 03.02.2015
insomniacro je na dobrom putu
Početno Re: Trimeri

Nema sta izgubiti za tu lovu, imam 2 kineska stroja (prskalicu strauss i fuxtec motorno svrdlo) nakon 4 sezone i dalje rade super!
Strojevi su se isplatili odavno.
Ja sam prije 2 tjedna dao samo za lijevu rucku(slomila se zbog vezivanja na krov od auta) za kawasaki kh-45w cca 250 ks postarinom

https://www.facebook.com/Goldyklik/p...99378160117095

2 god garancije!

Ako neko ima vecu povrsinu za kositi onda neka ulozi bolju masinu,a za pokositi 2000 m2 3-4 puta godisnje bolje mu ne treba.
insomniacro je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-08-18, 00:37   #2963
netkovic
Početnik

Član foruma od: 10.08.2018
netkovic je na dobrom putu

Bok ekipa, imam problem.

Muci me trimer, tj. nema snage.

Promijenjena je membrana, ociscen kompletan karburator, ociscen auspuh, novi plovak. Kosilica upali od prve i ne gasi se ali kad dodirne travu jednostavno nema snage. Kao da radi sa 10% onoga u usporedbi sa prije.

Jedino sto sam primjetil, mozda je relevantno, imam osjecaj kao da se motor jako grije. 10min i doslovno pece na dodir. (probano sa dvije smjese benzina)

Radi se o CODEC trimeru i nema rucnog nastimavanja (H-L).

Ima kakvih ideja? Pomoc?
netkovic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-08-18, 08:40   #2964
hodor
Super Uvaženi Član

hodor avatar

Član foruma od: 22.01.2013
hodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mraku

Kronicno joj nedostaje goriva(okretaje ima, snage nema, pregrijava se)..e sad zasto? Ili je rastelan rasplinjac ili negdje falsira. Jel svijecica bjelicasta? Kakvi su bili simptomi prije promjena navedenih dijelova?
Nepročitano 10-08-18, 09:25   #2965
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: Trimeri

Ovaj CODEC je vjerojatno imao problema i prije mijenjanja membrana i petljanja oko karburatora, falši zrak (prva faza zaribavanja).

Za kupovinu ovih jeftinjaka, može se provjeriti kod Peveca (čini mi se da za određene artikle daju garanciju do 5 godina).
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-08-18, 09:46   #2966
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok će uskoro postati poznatMajok će uskoro postati poznat

Takve simptome sam ja imao dok mi je otišla radilica na mom.Sve identično,karburator očišćen i poštelan,pali od prve i dobiva okretaje ali čim dotakne travu odmah sve staje.Nema snage ni za lijek.Na kraju je generalka riješila problem
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-08-18, 11:16   #2967
netkovic
Početnik

Član foruma od: 10.08.2018
netkovic je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od hodor Vidi poruku
Kronicno joj nedostaje goriva(okretaje ima, snage nema, pregrijava se)..e sad zasto? Ili je rastelan rasplinjac ili negdje falsira. Jel svijecica bjelicasta? Kakvi su bili simptomi prije promjena navedenih dijelova?
Svijecica je stavljena nova.

Prije promjene bi upalila i kod dodavanja gasa se ugusila.
netkovic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-08-18, 12:00   #2968
hodor
Super Uvaženi Član

hodor avatar

Član foruma od: 22.01.2013
hodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mrakuhodor je svjetionik u mraku

O da, sigurno vuce fals zrak.....bez pumpanja motora tesko odrediti gdje....predihtati je, novi semeringi....pa mozda bude srece. Na duzi rok mozda bude i rupa u klipu
Nepročitano 11-08-18, 13:37   #2969
josipjug
Početnik

Član foruma od: 08.11.2016
josipjug je na dobrom putu

poštovanje i pozdrav svima,
a da pokušaš promjeniti filter zraka
josipjug je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-08-18, 18:42   #2970
Majok
Aktivni Član

Član foruma od: 04.05.2018
Majok će uskoro postati poznatMajok će uskoro postati poznat

Gle ovo
https://supergoldy.eu/proizvodi/ultr...hampion-cp-162
Remenje,nož i kaciga već vrijede više od cijene za cijeli trimer u kompletu.
Majok je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:02.