Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 29-01-14, 16:32   #291
brane30
Aktivni Član

brane30 avatar

Član foruma od: 09.02.2011
brane30 će uskoro postati poznat
Početno Re: AGT

pitanje AGT 835TS oko sat vremena radi stane i melje mjenjas brzine kako oces ali nejde nikamo nakon pola sata sto stoji natrag proradi i radi nekih sat vremena pa ponovo stane ! pomoc
brane30 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 29-01-14, 18:21   #292
reider
Aktivni Član

Član foruma od: 09.02.2012
reider će uskoro postati poznatreider će uskoro postati poznat

Zdravo!
Nekako bolje lociraj kvar-problem.Malo je to podataka,koje daješ ali istina je,da malo je ljudi koji o njim što znaju,jer malo jih je prema kakvom IMT i TV.
Trebaš znati,dali je kvar u mjenjaču,možda kvačilu ili motoru.

Dal je možda problem u kvačilu?To možeš saznati,tako,da ako je traktor u brzini i motor radi,vozilo stoji,onda u sredini traktora izpod poluga-ručkica menjača vidiš,da ti stoji kardani na miru.Virojatno je isto napravljen kao AC-izpod ručka menjača čitav je votel-prazan.kad legneš izpod njega vidjet češ samo pegan lim u obliki slova U,koji spaja dva djelova traktora.A u njime dva su kardana.Gornji maleni je pogonska osovina ,koja ide od kvačila u mjenjač,a dolnja ide od menjača istovremeno sa stražnjeg diferenciala na sprednjeg.Tako ako je kvar u kvačilu i traktor stoji onda stoji ti gornji kardan!

nadam se,da je taj AGT isto napravljen nego AC.Znam,da je AC tako napravljen. A pogonska osovina gornja ti je 3 puta tanja nego spodnja.Malo pogledaj,ali pazi ta te vozilo ne povozi.Najbolje,da iteš na kanal za mehanikare i sa svijetlom pogledaj.
LP
Nepročitano 29-01-14, 18:45   #293
brane30
Aktivni Član

brane30 avatar

Član foruma od: 09.02.2011
brane30 će uskoro postati poznat

to je govno od AGT-a iste su osovine kvacilo stima i razdvaja ali nest jebe u mjenjacu a sta pitaj boga ne vidis u njega !
ispod njega osovina se vrti gornja ali kada saltas saltas u suplje nece primati brzine i krenuti stoji samo
brane30 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-01-14, 18:57   #294
Krumpironja
Super Uvaženi Član

Krumpironja avatar

Član foruma od: 07.05.2010
Krumpironja je nebrušeni draguljKrumpironja je nebrušeni draguljKrumpironja je nebrušeni draguljKrumpironja je nebrušeni dragulj

A baš taj model bi trebo bit rađen po AC-u jedan je u vrbniku prijatelj ga ima imo sam čast vozit ga ide dosta dobro brz je...čiji ti je to traktor?
Krumpironja je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-01-14, 19:51   #295
reider
Aktivni Član

E Brane,izgleda,da je zaista sranje u mjenjaču,ako tako praviš. I treba ga otvarati.

A ti praviš,da sta osovine isto debele gornja i spodnja??
Možeš mi kazati,dali ima suhe ripne stavljene ili obične kardane kao ima ih TV??

Ej nemoj tako prema traktoru-ja imao sam priliko vidjeti što rade neki ljudi so strojevima.Tražio sam zatebe 15 minut klip al ga više ne nađem. Radi jedan lik u šumi i skače preko panjeva na punom gasu.Nikad neznamo,šta je radio prijašnji vlasnik sa našim ljubljencima.Al bolje da neznamo-boljet če nas glava ...

Krompi pitaj pirajtelja,dali ima koje papire od nejga:rad bi znao razpon brzina(hitrosti) v kilometrima na sat.Samo to me zanima.A razpitivam se o mjenjaču 35TS(8+4)
Nepročitano 02-02-14, 17:25   #296
Cvrle
Početnik

Član foruma od: 05.04.2011
Cvrle je na dobrom putu

Brane, koja je godina traktor? Ja sam imao isto 835 TS i moj je imao dvije osovine umjesto kardana.. ta osovina nije fiksna i može se skinuti.. meni su se na tim krajevima di se spaja ta osovina s lamelom i getribom poderali zupci na vanjskom prstenu i unutarnjem dijelu(neznam kak se zove taj dio)..
kad sam nesto radil s traktorom jedno vrijeme je sve bilo normalno i onda je jednostavno ostao bez pogona pa onda opet krenuo...
Nepročitano 04-02-14, 10:48   #297
reider
Aktivni Član

CVRLE
Ovu vaši rođaki zovu kanđasta spojka osovina,koja je bez kardanskog zglobova poznatog iz legendarnog TV-ja.Ovaj spoj(suha ripna)se nakon dugotrajnog trzanja-drmanja podera-poderu se zubci.Ta spojka se ne podmazuje.

I kod mog AC pa maka je 700radnih sati ima nešto lufta kod njih a ima POTPUNO isto rešen .izrađen taj dijo ko AGT.
Kad se voziš v 1 brzi i ideš po ravnom terenu i onda počinje iti lagano dole,tada če ove ripne početi drljati i imajo svojstven zvuk.
Rješenje-kardani od TV i it če ko singerica.
Nepročitano 04-02-14, 11:42   #298
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

Citiraj:
Prvotno napisano od reider Vidi poruku
......Radi jedan lik u šumi i skače preko panjeva na punom gasu......)
znam taj video, traktor ima široke gume i izvlači trupce kao u nekoj močvari.......na klipu se vidi kako ga vozač nehumano tjera ali jadnik svako nekoliko metara iskoči iz brzine
Nepročitano 04-02-14, 16:08   #299
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 23.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Ako može link na taj video!
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:29.