Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Ferrari Ferrari traktori

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 30-11-16, 21:49   #21
reider
Aktivni Član

Član foruma od: 09.02.2012
reider će uskoro postati poznatreider će uskoro postati poznat
Početno Re: Ferrari traktori

Činilo mi se ,da kod vijka na zadnjom kotaču. No možda samo prljavina se vidi. Sve u svemu, kod svakog servisa ljetnoga idi provijeriti, dal su vijci dovoljno pritegnuti na kotačima. Ak nisu, pucaju felge. Samo ti imaš veče od 16" il mi se opet naopako čini. KAo bi bile 18".

Motor bijo Rugerini 26 ks, dvoklipac. Motor iztrošen bijo. PA kadijo ko vrag. Jedan klip nije imao kompresije. Al motor imao je sasvim zadovoljavajučo snago ipak. Al za tvoga virojatno bi kazao, da je nekvih 18. Predpostavljam.

A sad ja ima za tebe nekvo pitanje: Dal osjetiš razliko, ak voziš u 3 spori i u 1 brzi???Kod mene bile su ove dvije brzine bar na oko potpuno isto hitre. Gledajuč na to, da ima samo 7 brzina naprijed, onda sam jih imao samo 6 na kraju i usrijed 1 brze i 2 brze jakooo rupo. ZAto so ga prijašnji vlastniki(kojih bilo za jedan maleni autobus), terali u 2 brzoj i pregrijali motor. Jer 1 brza mu bila prespora.

A taj mijenjač ni ikako nije baš mi bijo nešto dobar-sve na jednoj ručki, ali biranje reduktora užas.

Nepročitano 30-11-16, 22:06   #22
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: Ferrari traktori

Traktor nije moj, ja sam radio na poluzi i izborniku brzina. Tako da što se tiče vožnje i brzina ne znam. Kad budemo sve posložili, onda budem probao voziti. Pa tek onda mogu pričati o utiscima.
Kotači su 16 - 7,50. A to da treba obratiti pažnju na felge (ako se otpusti koji vijak), budem provijerio i sugeriraom valsnika. On ga inače malo koristi samo za vinograd i to za špricanje i linije (kultivator).

Ja sam isto takvog mišljenja što se tiče motora, da ima cca 18 KS, to bi onda mogao biti Lombardini 820.
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-12-16, 11:33   #23
reider
Aktivni Član

Moj imao je Pirelli 8.25x16".
Ajde druže prije ga vratiš vlastniku ovo provijeri, jer pucam od radoznalosti oko brzin kretanja ovih dvih brzina. Po mome je netko nešto čačkao u mijenjaču kod moga.
Nepročitano 01-12-16, 12:42   #24
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan

Ovako na pamet (gledajući izbornik) moglo bi se zaključiti da ima 6 brzina (3 spore + 3 brze) i spori + brzi rikverc. Kad budem probao i u konzultaciji sa vlasnikom, moći ću više reći o brzinama.
Nepročitano 01-12-16, 22:58   #25
reider
Aktivni Član

Dobro znam, kakav je sistem mijenjavanja, samo neznam, ak i ovome ide 3 spora isto, ako 1 brza. JEr to mi je glupo do bola.
Inače ovaj trartor ima sa jedno ručko sve biranje(tako reduktor, kao brzine). Prvo izabreš reduktor(spori, brzi ili hod nazad), onda ideš birati ljevo brzine, koje su tamo 3. Znači 3 spore i 3 brze, a jedna je brzina dodatna za sebe, koja je neodvisna od svih drugih brzin i reduktora, i služi samo za brzo kretanje naprijed. Nije ni važno, ak ima reduktor u rikvercu, ona če uvijek brzo se kretati naprijed.
ZA mene nije baš to nekvi top mijenjač, al što je istina, mijenjava tiho i nije nešto jako tvrd.
Nepročitano 02-12-16, 08:50   #26
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od reider Vidi poruku
Dobro znam, kakav je sistem mijenjavanja, samo neznam, ak i ovome ide 3 spora isto, ako 1 brza. JEr to mi je glupo do bola.
Inače ovaj trartor ima sa jedno ručko sve biranje(tako reduktor, kao brzine). Prvo izabreš reduktor(spori, brzi ili hod nazad), onda ideš birati ljevo brzine, koje su tamo 3. Znači 3 spore i 3 brze, a jedna je brzina dodatna za sebe, koja je neodvisna od svih drugih brzin i reduktora, i služi samo za brzo kretanje naprijed. Nije ni važno, ak ima reduktor u rikvercu, ona če uvijek brzo se kretati naprijed.
ZA mene nije baš to nekvi top mijenjač, al što je istina, mijenjava tiho i nije nešto jako tvrd.
Nekaj slično je na mojem BCS motokultivatoru. Imam 4 brzine naprijed i 3 u rikverc. Ova 4. je puno brža od treće i uvijek ide samo naprijed, neovisno jel reverzer u položaju za naprijed ili za natrag. Zato kod upotrebe kose moram za transport okretati ručke za 180°, inače je prespor.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-12-16, 09:01   #27
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Brzine još nisam probao, kad bude gotov onda budem probao i napisao kako ide.

Pitanje za #reider, pošto si ti imao takvog (sličnog), koja freza odgovara za njega, da li samo original (jer sam negdje vidio za njega da ima produžene krakove za kopčanje, do nje). I da li bi odgovarala neka druga freza i koja?

# iwanho, nepotrebno si citirao post, jer si odgovorio odmah na njega.
Nepročitano 02-12-16, 09:06   #28
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajan

Samo zato da se obrati pažnja na boldano.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-12-16, 15:08   #29
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Nepročitano 02-12-16, 23:51   #30
reider
Aktivni Član

Dobro, dobro, ako nečeju vam moderatori j..m..hehe.

Ivanhu, ovo zaista nije sa strane inženera pametno premišljeno oko te mute ,ali da ne skrečem s teme, Brgud, za ovog Ferarija potrebna je obična-klasična freza, kao za AGT-je ili AC-je, jer kačenje je standard, i tako i okretaji vratila ,koje ima 540 i 750!!
Ima dosta bolju hidravliko od TV-ja, i ne popušta ni malo i enakomerno podigava. Super je bila se sijetim. Vratilo standardnog premera 35mm na 6 zubova, tako, da nema tu nekog kemijanja. Osim, dodao bi, da ovo nije baš neki traktor, koj bi pucao od snage. Ne pretijerivati sa širinom priključaka, pogotovo ne u tvrđim zemljama, jer zrakom hlađen 26ks dvoklipac, je i ni snažan...kako za koga. U nijednom primeru ne bi dao večeg radnog zahvata freze kao je 120 cm. Preklopljena na 540 i radije malo veči okretaji motora, da se hladi, kao na 750 preklopiti i 60% okretaja terati. Pregrijat če se. Kod mojeg motor bijo je do kraja pregrijan.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
ferrari maiky Ostali motokultivatori 34 18-07-14 13:22
LS TRAKTORI medjimurec Ostali traktori 63 22-10-13 17:14
ITM CO - Iranski traktori adnan.jusic3 Ostali traktori 11 13-07-13 14:10
Leyland traktori mane Ostali traktori 26 14-08-11 22:30
Jednoosovinski traktori Kontam Ostali traktori 14 09-03-10 17:50

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 01:03.