Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > AGCO > Massey Ferguson Massey Ferguson

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-01-07, 11:14   #21
baranjac
Gost

Početno

VELIKA JE RAZLIKA IZMEDU MASSEYA I FENDTA.
JEDAN MOJ PRIJATELJ JE REKAO DA MU SE NUDI NOVI MASSEY OD 100 KS PO UVOZNIJ CIJENI OD 18000 € IZ TURSKE. SVI DO 100 KS SU IZ TURSKE.

A AKO SU MJENJACI ISTI KAKO OBJASNJAVATE GOLEMU RAZLIKU U CIJENI, MEDUOSTALOM I MOTORI SU DRUGACIJI.
  Odgovori s citatom

Nepročitano 02-01-07, 13:11   #22
Ratarko
Gost

Početno

@baranjac
Velika razlika izmeðu MF i Fendta je bila , prije , sada više ne .
Mogao bih biti toliko zloban i raæi da je MF danas bolji od Fendta ali neæu jer je navike kod ljudi teško mjenajti.
MF je na lošem glasu zbog svojih velikih traktora ( 200 i više KS ) koji su se proizvodili prijašnjih godina , sve dok nije izšao MF sa Dyna 6 i Dyna VT mjenjaèem. Dyna 6 se veæ par godina koristi u Claas traktorima pod imenom Hexa-Shift a Dyna VT je preslik Fendtovog vario mjenjaèa. Kako je Fendtu i MF isti " tata ili pak mama , AGCO amerièka firma " bilo je samo pitanje vremena kada æe taj isti amer uæiniti nešta što æe MF-a izvuæi iz problema . Uspijelo im je to kada su kupili veæinski dio u Fendtu i poæeli sa ugradnjom vario mjenjaèa u MF.
Vrijeme æe pokazati da li je MF toliko kvalitetan kao i Fendt , ja mislim da je blizu. Cijena novog Fendta je uvijek bila najveæa od svih drugih traktora , ekskluziva je skupa a oni su ju imali. MF je u cijeni 8 % jeftiniji od Fendta ali ne zbog toga što je lošiji nego zbog pametna politike firme i nijhovog pokušaja da vrate stare MF mušterije koji su ih zamrzili zbog prije spomenutih problema .

Sve ovo sam napisao ne obaziruæi se na ove MF iz Turske jel nema smisla njih gurati u isti tekst sa Fendtovima . Tvornica MF-a je u Francuskoj i traktori koji iz nje izaðu su pravi MF-ovi.
Novi MF-SISU motor se nema æega stidjeti pred Fendt-DEUTZ motorom , ako misliš da nisam u pravu pitaj našega èlana "marko zgb" koji ti to može bolje objasniti nego ja , ja sam ipak krajnji korisnik i seljak.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 02-01-07, 13:43   #23
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu
Početno

Koji motor je po vama bolji: Deutz, Perkins ili Sisu diesel ?
Nepročitano 02-01-07, 16:17   #24
Ratarko
Gost

Početno

Uhh , teško i nezahvalno pitanje za onoga koji ima hrabrosti odgovoriti

Radi se o tome da se mi poljoprivrednici nikada ne služimo samo sa bilo kojim od tih motora pojedinaèno nego sa cijelim paketom ( mjenjaè , hidraulik , dif.. ) pa je teško biti objektivan.

Osobno ne mogu izabrati najboljega od ta tri , neka proba netko drugi , probaj ti :?:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 02-01-07, 16:27   #25
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu
Početno

Meni su svi na istoj razini! Zanima me dali je istina da John Deere motori troše više goriva?
Nepročitano 02-01-07, 16:36   #26
Ratarko
Gost

Početno

JD motori su bili na glasu kao malo veæi potrošaæi , kako je sada neznam.
Prije dvije godine sam o tome dosta razmišljao prije nago sam kupio Forda .
Prièao sam sa dvojicom poljoprivrednika koji su veæ kupili Ford-New Holland traktore i oni su me uvjeravali da JD troši više od njihovih traktora u istim radnim uvjetima ( govorim o 200 KS traktorima ).

Nadam se da danas više nije tako ...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 02-01-07, 17:03   #27
baranjac
Gost

Početno

jd je uvjerljivo najveci potrosac.
Za razliku od ostalih traktora koji uglavnom danas koriste kamionske motore koji su se razvijali daleko vise nego traktorski u smjeru smanjene potrosnje stekli su prednost u odnosu na Jd.

Isto tako JD je izbacio novu seriju 30 u kojoj je nesto smanjio potrosnju ali isao je na ustrb mase traktora sto im je i inace u seriji 20 bila boljka

Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-07, 11:51   #28
japa
Gost

Početno MF

Citiraj:
Prvotno napisano od Ratarko
Moj æe doæi iz Francuske.

Za razliku neznam , meni je bilo bitno da mi traktor bude VARIO , sve ostalo me nije zanimalo.
Naravno , cijena me zanimala , Fendt mi je bio malko preskup odnosno naš diler mi nije htio dati evropski rabat na Fendta pa sam uzeo Fergusona.

Inaèe Fergusona sam uzeo od našeg dilera , ipak , pristao je na onaj raèun kojega sam donio iz Austrije .
Odnosno dao ga je 200 eura jeftinije sa isporukom u dvorište 8) 8) 8)
Pozdrav Ratarko,

Otkud si ti?Èime se baviš?

Ja sam novi na forumu, tak da se još upoznajem s njime.Prolistavajuæi prijašnje diskusije, vidim da se razumiješ u traktore a osobito u MF-ove.
U skoro vrijeme namjeravam kupiti noviji traktor jer od ove godine obraðujem 33 ha oranica pa mi je moj MF 284s za to preslab. Razmišljam o traktoru od 110 KS do 120 KS.Namjeravam kupiti ili MF (nešto kao 6170, 6180,4270,6270) ili Fendt 312 lsa ne starije od 1998. godine, pa mi je èlan Mario preporuèio tebe za detalje.
Zanima me zaÅ¡to su rabljeni MF-ovi u Francuskoj jeftiniji od na primjer u Njemaèkoj? Å*to je Dyna shift u masseju, i u kojim serijama je zastupljen? Koji traktor u toj kategoriji bi mi ti preporuèio? (Fendt mi je malo preskup pa æu vjerojatno ostat kod MF-a.)Hvala.

pozdrav.Japa
  Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-07, 16:18   #29
Ratarko
Gost

Početno

@japa

Bok , dobro došao na forum !

Iz okolice Sl.Broda sam , bavim se samo zemljoradnjom i uslugama u ratarstvu.
Daleko od toga da se razumijem u MF , silom prilika sam morao nešta nauèiti jer sam isto kao ti bio u nabavi MF pa bez toga nije išlo . Radi se o tome da sam ja kupovao novi MF pa sam tako i tražio samo friškije informacije tako da neznam da li æu ti išta pametno kazati .

Za poèetak možda samo par linkova , vjerovatno ih znaš , tu imaš polovne .

Francuska
http://www.agriaffaires.co.uk/

Njemaèka
http://www5.traktorpool.de/
http://www.landtechnik.de/tb/
http://www.tec24.com/
http://hr.bau-portal.com/sites/start.php
http://www.truckscout24.com/search/hrv/ ... nguage=hrv

Ako kupuješ polovni traktor tu se informiraj za cijene , dosta stvari sam kupio u njemaèkoj preko tih linkova i vjeruj mi isplati se malo surfanja , prije su cijene bile manje pa je sada teže naletit na povoljan stroj...

Dinashift kod MF-a znaèi ime pod kojim oni prodaju mjenjaè koji se recimo može šaltati bez kvaèila ali kada želiš iz jedne grupe u drugu grupu brzina onda moraš koristiti kvaèilo , ista kobasica kao Powerquad kod JD ili Turboshift kod Fendta u biti svaki proizvoðaè nudi tu vrstu mjenjaèa pod drugim imenom.
Bojim se da ti ne mogu preporuèit neki traktor jer niti za svoj nisam siguran koliko sam ga dobro izabrao , jednostavno pronadješ si neki na onim stranicama , telefon u ruke i moliš se bogu da te švabo neæe lagat kad bude prièao o svom traktoru . Kad kupuješ polovni traktor tu ti nema nekog pravila , i najbolji traktor može bit najlošiji ako ga kupuješ od "pravog" gazde .
Ipak mislim da je polovni Fendt pametnija kupovina od polovnog MF-a ali je u pravilu malo skuplji .
Znam samo da je težak posao pred tobom jer nije baš lako kupovati polovan traktor a da si potpuno ravnodušan prema tome.

Ajde ljepo pronadji si nekoliko traktora koji ti najviše odgovaraju na onim linkovima što sam ti dao , pa ovdje postaj podatke od tih traktora ( linkove na njih ) pa da ti svi èlanovi pomognu koliko mogu . Od nas 30 æe biti pokoji dobar savjet koji bi mogao uzet u obzir pri kupnji .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-07, 16:53   #30
japa
Gost

Početno

@ ratarko

Hvala ti ratarko, na sajtovima, neke od njih nisam znao.
Svakako æu vas obavjestiti o potencijalnim traktorima i pitati za savjet.
Možda ako imaš volje možeš prokomentirati ova 3 modela.Iako piše da je stanje traktora u redu, uvijek sam skeptièan prema niskim cjenama

http://www.agriaffaires.co.uk/used/farm ... t-311.html

http://www.agriaffaires.co.uk/used/farm ... -6270.html

http://www.agriaffaires.co.uk/used/farm ... -4270.html
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Massey Ferguson FE 35 mf 35 Massey Ferguson 100 12-11-17 21:56
Massey Ferguson 130 maslačak Massey Ferguson 52 27-10-17 00:32
Massey Ferguson 595 zdrmedo Massey Ferguson 107 04-12-16 12:58
Massey Ferguson 135 matrix123456 Massey Ferguson 52 22-02-14 14:22
Massey Ferguson 374 S Lumex Massey Ferguson 6 24-01-12 09:41

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:48.