Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ratarstvo Duhan
Ratarstvo Ratarska proizvodnja od sjetve do žetve. Mehanizacija, poticaji, zaštita, gnojidba ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 19-04-07, 17:42   #21
Ratarko
Gost

Početno

Dok je naroda biti æe i žita .
Tko bi onda trebao proizvoditi žito kod nas , neki kombinati novog kova ili misliš uvoziti brašno ?
Isto tako i sa svim drugim kulturama , kukuruza æe uvijek trebati , pa zašto da ga ne proizvodim i dalje ?
Mislim da od tvoje vizije buduænosti nema ništa .
Naravno da bi i ja htio imati neki silos za svoj proizvod , da ga ne dajem za bagatelu nego par mjeseci kasnije kada bude imao bolju cijenu . To æu i napraviti kada mi to doðe na red . Isto takva stvar i sa sušarom , zašto da ju nemam ?

Radi se samo o tome da æe se žitarice proizvoditi dok je i nas , uopæe ne dvojim da tako neæe biti ali zašto da ja imam mlin i pekaru ? Pa to je ludost .
U svim evropskim zemljama se i dalje proizvode žitarice pa poljoprivrednici nemaju pekare i mlinove .
  Odgovori s citatom

Nepročitano 19-04-07, 18:55   #22
krx pozega
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.02.2007
krx pozega je na dobrom putu
Početno

Opet mi u dubioze...a šta misliš da se brašno ne uvozi :cry: ma niko ne kaže da ti moraš imati pekaru i mlin ali ti se neæe žito èovjeèe isplatit,mi kad uðemo u europsku uniju vrlo vjerojatno(sve ovisi kakva se bude politika vodila)da æe recimo ukinuti poticaj za žito,jednostavno država ne vidi u tome perspektivu pošto æe im biti ekstra jeftino žito bez carine i drugih davanja..ali æe zato davati poticaj za nove nasade vinove loze jer tu vidi interes(makar kad stupimo u to govno nema više širenja nasada vinove loze,znaèi i tu te veè koèe)
Znaèi rekao si da se u svim europskim zemljama sadi žito i sve ok..ali je tamo izbalansirana poljoprivrdna politika i zna se tko šta radi,e to nas dobro èeka samo što ju mi neæemo balansirat :cry: ...meni je uvijek bilo nejasno kako ovakva država ne može živit sama od sebe...

Znaèi nisam rekao da se žito neæa sadit ali ako ga ti plasiraÅ¡ nekom pekaru..a ima i joÅ¡ gora opcija Å¡to ako se pekaru nebude isplatilo kupit tvoje žito...e dobar dio tog sranja Å¡to æe kod nas nastupit(po mom skromnom miÅ¡ljenju)je svima znana loÅ¡e voðena politika ne sadaÅ¡nja veæ ona onda kad se trebalo mislit na te stvari..sad je gotovo kad smo prodani..sad æe nam drugi dirigirat...ti æeÅ¡ Ratarko definitivno duže vodit bitku s njima nego ja i veæina nas sa foruma...ali da zakljuèim SIGURNO ÆEMO RADITI PUNO PUNO VIÅ*E AL ZA ISTE PARE
krx pozega je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-04-07, 19:03   #23
krx pozega
Uvaženi Član

Početno

Ajde da malo skrenemo sa ili bolje da se vratimo na temu

Evo Bobo ovako ti izgleda ta mreža koja sprijeèava orošavanje
Nepročitano 19-04-07, 20:20   #24
Ratarko
Gost

Početno

Zašto vi svi mislite da se ja svaðam ili prièam dubioze ?
Ti kažeš da od žita nema buduænosti a ja kažem da ima , zašto su to dubioze ?
Pa zar ja moram misliti da je IMT najbolji traktor i da nema buduænosti u ratarstvu , eto baš neæu :lol:

Ja sam ratar i uvijek æu biti ratar a vi gledajte i ne vjerujte , to je vaše pravo :D
Vidim da kažeš da mi se žito neæe isplatiti ja mislim drugaèije .
Pa da poticaja uopæe nema meni se opet isplati .

Eto još bi pitao što æe to ljudi sijati ili saditi na tim desetcima tisuæa hekatara na kojima više neæe biti žito ? Pa ne možemo svi imati vinograde i šljivike i gdje to piše da je to naš HR prepoznatljivi ili autoktoni proizvod ?

Kako puno-puno ljudi razmišlja kao i ti , za mene ratara je to samo plus .
Slobodno vi odustajte od žita i sadite vinograde ja znam da æe na mojoj ravnici uvijek biti žito jer zemlja za nešto drugo i nije dobra .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 19-04-07, 21:53   #25
krx pozega
Uvaženi Član

Početno

Dubioze znaèi da da smo previše ušli u neku temu a ne da ti prièaš gluposti.. :D
I niko ne govori šta bi netko trebao saditi veæ sam samo ogorèen na neke stvari i to je to jer su smo ispali specijalni mi koji radimo a onog tamo boli k.....
Nepročitano 19-04-07, 22:03   #26
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

@krx: Tako dakle... Na koji to nacin pomaze? smanjuje se zagrijavanje unutar plastenika ili sto?

ja sam mislio da razapinjes mrezu, slicno kao i mi najlon preko gredica, no krivo sam mislio...

Sto se ostalog tice: Na farmfotu sam ljudima objasnjavao zasto seljaci vizaju traktore kroz Zagreb i oni nisu vjerovali da otkupnu cijenu zita saznamo tek kad ga predamo u silose, te da poticaj dodje najzadnji...

Onda su se prestali cuditi prosvjednicima, i poceli se cuditi politicarima...

Receno mi je tamo da oni znaju prije sadnje kolika je otkupna cijena, te da poticaji sjedaju prije sjetve icega. Ako se nesto sije/sadi otkup je po unaprijed dogovorenoj cijeni zagarantiran i to kod njih tako ide.

A kad kod nas tako bude, ja cu odavno biti 2 metra pod zemljom...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-04-07, 22:09   #27
krx pozega
Uvaženi Član

Početno

Smanjuje zagrijavanje ali to nije dobro nekad kad je zima zato je i ona strana mreže malo podignuta da sunce ujutro bolje zagrije...kapljice lagano klize po mreži i ne spada dole po pliticama(biljèicama)al sad su veæ dovoljno oèvrsle kao što se vidi na slici tako da æu skinut mrežu iduæi tjedan..sad duhan poèinje bujat i bit æe šišanje za nekih desetak dana

Ma sve mi je jasno ali neæu više o politici vidim da me neki krivo razumiju..
Nepročitano 19-04-07, 22:57   #28
Ratarko
Gost

Početno

@krx pozega
Ma znam što znaèi dubioza ali sam malo žurio sa pisanjem a htio sam reæi ovako nešto :

Kako smo se mogli uvuæi u dubioze kada nismo ni zagrebli površinu ?
Pa ja bih mogao o toj temi napisati isto onoliko koliko si ti rekao da možeš o duhanu :D , tri prikolice postova ima u meni o evropi , cijenama ratarskih kultura i što bi bilo kad bi bilo ...

Neæu ti više daviti temu o duhanu , strpljiv sam ja iako možda tako ne izgleda , ima vremena ...

PS - ljudi nemojte se pravdati i govoriti da je svaka i malo duža rasprava svaða i slièno . Dajte malo da se neka tema odradi kako treba .

PS 2 - ova druga slika plastenika je još bolja od prve , sviða mi se kako izgleda ta mreža gore i duhan dole :shock:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 20-04-07, 21:38   #29
krx pozega
Uvaženi Član

Početno

Ratarko možeš ti pitat što god zaželiš u vezi sa duhanom ali ispalo mi je malo glupo ovo ako još nekog bude zanimala ova tema odmah æe pobjeæi...šalim se naravno...e da i nitko nije rekao da je IMT najbolji traktor,ali bilo bi dobro da ti tako misliš..he..he..
Nepročitano 20-04-07, 21:51   #30
Ratarko
Gost

Početno

Ma neæu ti gnjaviti temu o duhanu , bitno je da smo skužili da drugaèije gledamo na buduænost .
Doæi æe i ta tema na raspravu a do onda æu se strpiti jer svakako bi htio vidjeti kako ljudi razmišljaju o buduænosti poljoprivrede .

Da se vratim na temu .

Da li imaš sliku biljke duhana , znaæi nešto malo bliže gdje bi ja neznalica ali i ostali neznalice mogli vidjeti kako duhan izgleda dok je tako mali ?
Mislim na sliku iz plastenika ali u nekom gro-planu ne na odraslu biljku koja je u polju .
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:19.