Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Radovi u vinogradu Sadni materijal, sorte, podloge.
Radovi u vinogradu Od odabira loznih cijepova, preko zaštite i prihrane do berbe

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-04-07, 13:55   #1
bajki
Gost

Početno Sadni materijal, sorte, podloge.

Vinogradar odakle nabavljate sadni materijal i koja se vrsta kod vas najviše sadi? Kod nas ima najviše graševine (80%). Zadnje 3-4 godine je dosta problema sa cjepovima. Ljudi posade i oni se jednostavno neprime tj osuše. Primi se tek oko 50 % posaðenih cjepova. Ljudi ih èak zaljevaju cijelo ljeto. Mi smo koristili razni sadni metrijal i od lokalnih proizvoðaèa i od Kutjeva ali rezultat je isti. Prije desetak godina smo pri sadnji imali velik postotak primljenih cjepova (97-98%), ali sad je katastrofa!
Zanima me dali i vi imate tih problema.
  Odgovori s citatom

Nepročitano 20-04-07, 14:33   #2
vinogradar
Aktivni Član

vinogradar avatar

Član foruma od: 27.02.2007
vinogradar je na dobrom putu
Početno

Ovako mi nabavljamo iz dva rasadnika od Žižeka iz Svete Marije i iz rasadnika Hrnjevac-Vetovo on nam obavlja i strojnu sadnju,i cijepovi su jeko dobri meni se od 1500 komada pred 4 godina nije primilo 7,to se nemože uopæe raèunat ali ovisi i godina dosta i obavezno zalijevanje i to 5-10 litara po trsu recimo dva puta tjedno bar sam ja tako radio i eto 99.5% sa e primilo!Kod nas ima dosta GraÅ¡evine isto ali i sve viÅ¡e Å*krleta(autohtona sorta za Moslavaèki kraj)ima dosta Rajnskog,Chardonnaya,Frankovke,Moslavca i tako.A o sadnji ovisi jako i pripremljenost zemlje i sam postupak sadnje ali vjerujem da to ljudi ako sade vinograd znaju mi imamo vrlo dobra iskustva sa njihovim sadnicama
Nepročitano 20-04-07, 18:31   #3
bajki
Gost

Početno

Kod nas je prije bilo tako, vrlo malo cjepova se nije primilo i to bez ikakvog zalijevanja. Sada ni sa zalijevanjem neide nikako! Valjda æe ove godine biti bolje. Koliko plaèate cjepove?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 21-04-07, 09:35   #4
vinogradar
Aktivni Član

vinogradar avatar

Početno

Sufinancira naz županija i grad ali svi koji sade moraju biti èlanovi udruge vinogradara a za veæe površine dobiva se i državni poticaj,a i ja sad možda iduæi tjedan sadim strojno 2000 komada,i u okolici još 15000 tisuæa pa budemo vidli koliko æe se primti
Nepročitano 21-04-07, 20:37   #5
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Sto se tice cijepova iz Hrnjevca, aj vam 10000% mogu potvrditi da su top kvalitete. Tamo sam s fakultetom bio jedan dan na vjezbama iz vinogradarstva i mi smo za nas vinograd stavljali cjepove u stratifikalu.

Kad gledate zene koje spajaju podlogu i cijep to vam je dovoljno jer se vidi da to rade vec dugo vremena i da znaju sto je posao.

Imam par slika iz sadnje naseg vinograda. Takodjer su nam oni sadili i jako su na faksu zadovoljni uradjenim poslom. Prosli utorak smo okopavali vinograd i naisli smo na samo dvije sadnice koje se nisu primile, a zemlja je bila jako lose pripremljena...

Svakako moje preporuke za sadni materijal iz Hrnjevca!
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-04-07, 08:42   #6
bajki
Gost

Početno

Bobo, cjepovi iz Hrnjevca? Tko to proizvodi?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 23-04-07, 18:14   #7
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Enjingi.

Evo ih i slike sa danasnje prakse:

E.P.P. U pozadini se vidi "Klijet i spremiste vina" veleucilista u pozegi, koje sutra ima dan otvorenih vrata, pa ako imate mogucnosti, navratite ;)
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-04-07, 19:19   #8
vinogradar
Aktivni Član

vinogradar avatar

Početno

Proizvodi ih Mato Ivanoviæ rasadnik Vukojevci-Vetovo i obavlja i sadnju ako koga zanima kontakt neka pošalje privatnu pa æemo pomoæi a evo u èetvrtak sadi kod mene 2000 i još 15000 u okolici
Nepročitano 24-04-07, 07:35   #9
bajki
Gost

Početno

Ovi izgledaju odlièno!
Kolika je cijena cjepova?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 24-04-07, 08:12   #10
vinogradar
Aktivni Član

vinogradar avatar

Početno

Kod njih nekih 8.5 kn sadnja gratis ako su njihovi cijepovi ako ne onda 1 kn/kom

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:28.