Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Radovi u vinogradu Sadni materijal, sorte, podloge.
Radovi u vinogradu Od odabira loznih cijepova, preko zaštite i prihrane do berbe

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-04-07, 10:55   #11
bajki
Gost

Početno

Pa nije ni puno. Kod nas su 10-15 kn po cjepu. Sadnja je takoðer kod nekih gratis ako uzimaš njihov sadni materijal inaèe je sadnja isto 1 kn/kom.
  Odgovori s citatom

Nepročitano 24-04-07, 11:07   #12
vinogradar
Aktivni Član

vinogradar avatar

Član foruma od: 27.02.2007
vinogradar je na dobrom putu
Početno

Mi smo uzimali preko udruge pa smo još dobili i od županije 4 kn i od grada mislim 1-2 neznam toèno tako da je cijena smiješna
Nepročitano 25-04-07, 07:35   #13
bajki
Gost

Početno

Kod nas isto županija daje, netreba uzimati preko nikakva udruge. Moraš samo ispuniti odreðene uvjete, uzimati certificirani materijal, priložiti raèun i još neke stvari. Jedino se nezne koliki je taj poticaj do kraja godine, jer oni imaju odreðenu kolièinu novaca koja je namijenjena za to i ako se javi jako veliki broj ljudi za tu lovu onda ju oni moraju raspodijeliti svima. Dosad je bilo 2-3 kn po cijepu što je po meni odlièno.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 25-04-07, 07:45   #14
vinogradar
Aktivni Član

vinogradar avatar

Početno

Pa je da šta god da dodijele dobro je pogotovo tko sadi nakoliko tisuæa njemu je i 1 kn puno
Nepročitano 16-07-07, 20:48   #15
swizach
Aktivni Član

Član foruma od: 12.07.2007
swizach je na dobrom putu
Početno

e ljudi moji ja sam kupio oda mate ivanovica cjepove 2000kom prije 4 god.i svi su bolesni od raka do jednog.a vinograd mi je na 225m nadmorske visine.ko oce doc nek viditi nek javi.Iz požege sam.
decki moji vjerovali ili ne hrnjevac enjingi krautkaker i mato su u banani.svi su cjepovi zarazeni.to možete vidjeti kod Vlade Krauthakera u onoj novoj tabli i kod Branka Jakobovica.
A gosp. Zdravko Raguz iz kombinata mi je prije 3 dana pricao da je kombinat posadaio 15hektara zarazene loze. moj je savjet ko može nabavt iz srbije taj je na konju
Nepročitano 16-07-07, 21:30   #16
Ratarko
Gost

Početno

Nije moja domena ali to je strašno ako je tako ?
Zar je uopæe moguæe da sve bude bolesno , katastrofa ?

Nekako mislim da se tu ima politike u igri , da li je moguæe da se recimo poticaji pokupe za sadnju novih nasada a kada su oni svi oboljeli za 3-4 godine opet sve iznova , znaæi novi poticaj za novu sadnju i tako u nedogled ? Možda sam potpuno zastranio sa tezom ali samo zato jer se ne razumijem . Jel može netko reæi nešto više o tome ?

Posljednje uređivanje od daniels : 14-01-16 at 09:02
  Odgovori s citatom
Nepročitano 16-07-07, 22:50   #17
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Ne znam, kakvo je sad stanje, ali je pozesko veleuciliste zasadilo dosta cjepova sto austrijskih, sto domacih i primili su se skoro svi i ni rijeci o zarazi. Zemlja mora biti vrhunski pripremljena te odstranjeni svi stari korijeni, ako se radi o krcenju starog vinograda, jer je to leglo svih zaraza...

A da su sadnice same po sebi zarazene, tesko mi je povjerovati, jer ipak da su bas kod svakoga bolesne, je stvarno pretjerano...

Znam Zdravu Raguza i covijek kaze kako je i za ove sadnice koje smo sadili za veleuciliste je rekao da su odlicne, te se primaju u roku par dana sve i pustaju prve listove. jednom rijecju DIVOTA.

"Svizca" poznam i bio sam u njegovom vinogradu, no vise si nismo dobri, pa izbjegavam svaki kontakt, no ovo oko zarazenih sadnica sam se morao uplesti... Jer je (vise manje) to i moja struka ;)
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-07-07, 07:50   #18
swizach
Aktivni Član

Početno

Medo ako hoces doji pa cu ti pokatzati 2000komada je u k.... .znas onaj mladi vinograd???e taj je dobio sve osim tamburasa da mu pjevaju i sviraju.
Ko hoce doc i vidjet sam nek izvoli:A to može isto vidjeti i kod vlade krauthakera i branka jakobovica...takk da nije slucaj kod mene.Za ovih 5H narucio sam 35000 sadnica od brace jerkovica iz slovenije.12 kn kom al je barem sigurno
Nepročitano 17-07-07, 15:36   #19
vinogradar
Aktivni Član

vinogradar avatar

Početno

Meni Mato Ivanoviæ sadi veæ 5 godina zaredom i od 5000 kom ja imam svega 5-6 kom sa rakom a to ovisi od koga je podloga i koja je sorta jer ako npr.uzme lozu nakon suhe rezidbe na koju cijepi od recimo Krauthakera i ako je ta loza zaražena normalno da æe i cijep biti zaražen a na njemu se to nevidi do 2-3 godine znaæi stvar je u osobi koja daje bolesnu lozu njemu i tako sam sebe zezne jer mu tu lozu nagodinu posadi umjesto da takve trsove odmah posijeæe!
Nepročitano 19-07-07, 12:48   #20
swizach
Aktivni Član

Početno Re: Sadni materijal

pa da to se slazem stobome.men se tek na kraju god pocelo to pokazivat.daj ako budes iso za slavoniju tj. pž pa se javi da odemo na kavu.OK?
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:15.