Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ratarstvo SUNCOKRET sjetva-žetva
Ratarstvo Ratarska proizvodnja od sjetve do žetve. Mehanizacija, poticaji, zaštita, gnojidba ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 12-06-07, 00:56   #11
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Da mi se da malo prosvrljati po internetu da vidim kolika je cijena gnojiva kod nas... Ne znam iz glave, jer stari jos uvijek barata s kapitalom, tako da me cijena gnojiva jos uvijek ne brine ;)

Sto se ostalog tice, takodjer se ne mogu sjetiti ni jedne cifre. Cijena psenice se zna tek kad se preda na silose, jer je to tako valjda kod nas normalno...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 12-06-07, 01:05   #12
robert
Gost

Početno

ja ga ne sijem vec godinama.....
  Odgovori s citatom
Nepročitano 12-06-07, 12:02   #13
branko
Gost

Početno

ja sam zimus (prosinac) placao 216 kn 15-cu a 204 ureu. a 8-20-30 u listopadu 240 kn (nasao staru zalihu) mislim da je normalna cijena bila 270 kn, sve cijene su za metar (100 kg) da onda jos navedem i cijene za kukuruz (iskljucivo sijem pioneer M34 i A24) 162 kn /25000 zrna, a spric me dosao 198 kn po jutru (radazin extra po 66 kn litra).
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-07, 19:12   #14
Ratarko
Gost

Početno

Evo ga isti onaj suncokret Å¡to sam slikao na one tri slike 21.5.20007 , u istom ovome thredu .
Raste on raste !

Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-07, 07:55   #15
bajki
Gost

Početno

Ratarko, neznam možda mi se èini, ali bi po meni trebao biti veæi. Kod nas ima takvih da se u njih više nemože uæi traktorom.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-07, 12:26   #16
Ratarko
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od bajki
Ratarko, neznam možda mi se èini, ali bi po meni trebao biti veæi. Kod nas ima takvih da se u njih više nemože uæi traktorom.
Da i ja mislim da je trebao biti veæi ali ima tu puno nepoznanica .
Znam da je njiva bila pod korovom godinu dana . Onda je u jednom danu potanjurano , posijano i pošpricano . Orano nije veæ tri godine . Kod nas ti neki ljudi kalkuliraju sa tim da ako idu u kasniju sjetvu suncokreta da æe mu na taj naèin dati veæu šansu za preživljavanje , naime bez obzira što se prska protiv bolesti veæinom suncokret oboli . Ako se kasnije sije pojava oboljenja je malo manja zbog manje apsolutne vlažnosti zraka i ostalih stvari u koje se ne kužim .

Osobno sam rastao uz suncokret . Sjeæam se od prije 20 i više godina kako sam išao èupati gorušicu u suncokretu jer onda još nije bilo dobrih herbicida . U zadnjih 10 godina sa suncokretom sam prolazio katastrofalno tako da ga niti ne sijem , samo pokuse na površini od jednog jutra . Prskao sam ga i avionom i traktorom protiv bolesti jedne godine i opet banana , samo strune i glave koje potpuno ne otpadnu pretvore se u prah kada ih kombajn hederom dodirne pri vrševini . Ma mrzim ga .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-07, 12:56   #17
bajki
Gost

Početno

Kod nas veæ ima suncokreta koji je procvao. Mislim da se tu radi o sjemenu, jer sam vidio suncokreta koji su bili dobri prilikom vrševine, ali je bilo sjeme iz Vojvodine (neznam koje je proizvodnje). Ovo sjeme Pioneer i Bc nije dobro. Uvijek oboli i suncokret nema toliko velike glave kao ovaj iz Vojvodine.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-07, 13:51   #18
Ratarko
Gost

Početno

Èugi koje vi tu sorte sijete ?
Jednom prije sam imao Fakir sjeme ali sam zaboravio da li je to bilo sjeme iz Vojvodine ili neèije drugo ?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-07, 16:18   #19
Čugi
Gost

Početno

Ja bez obzira na kulturu koristim samo semena Instituta za ratarstvo i povrtarstvo Novi Sad, takozvana "NS semena". Seme suncokreta je NS-H-111, i jedno je od najboljih, sa najviše prinosa. Seju ljudi i Pioneer, i druga semena kako suncokreta tako i drugih kultura, ali nisu bolja od NS-a, ipak je ono razvvijano za zemlju u Vojvodini, dok ova ostala nisu, ali nemožeš ljude ubedti u to dok se sami ne uvere. Nije uvek zapadno bolje!
http://www.ifvcns.co.yu/?opcija=sortiment&zavod=uljane
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-07, 16:43   #20
Ratarko
Gost

Početno

Citiraj:
NS-H-45

Kasni hibrid. Dužina vegetacije se kreæe od 125 do 136 dana. Visina biljaka se kreæe od 180 do 210 cm. Poseduje visok genetski potencijal za prinos semena (od 6 t/ha) i sadržaj ulja u semenu od 45 do 50%. Genetski je otporan prema rði i suncokretovom moljcu, a visoko tolerantan prema Phomopsis-u. Visoko je tolerantan na sušu i korensku formu Sclerotinia sclerotiorum. Optimalan sklop je od 45.000 do 50.000 biljaka po hektaru
A kakav je ovaj Èugi , vidim da je po urodu najbolji .
Kasne je sorte , koje bi bile njegove negativne stvari , zašto ga ti ne siješ nego baš taj 111 ?

Koliko košta sjeme suncokreta za površinu od 1 ha ?
Koje herbicide koristiš u borbi protiv trave , Racer i Frontier ili neke druge ?
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.-2014.-2015.-2016. KREŠO Ratarstvo 1368 10-01-17 20:01
TRITIKALE sjetva-žetva '07.-'16 zoki Ratarstvo 655 28-11-16 20:02
Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva Alen Ratarstvo 254 19-07-16 08:47
SOJA sjetva-žetva 2013. borna92v Ratarstvo 400 08-02-15 21:17
JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.-2014. ŠANANA Ratarstvo 433 08-01-15 21:05

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 10:01.