Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-06-07, 18:37   #1
Zip
Gost

Početno Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Aj da i ja otvorim neku temu ovdje-napokon!! 8)

1. toèka-motorne pile-STIHL, vaša iskustva, savjeti, dosadašnji kvarovi, kvaliteta, kako podrezat drvo, kako ga srušit, pod kojim kutem i ostale šumarsko-lovaèke spike!!

2. toèka-savjeti kako ubit nepodnošljivog susjeda, a da to bude proglašeno šumarskom nesreæom!! :twisted:

3. toèka-ulje, gorivo, svjeèice, lanac, oštrenje!!

4. Jel vas kad poklopila grana ili deblo u šumi deblo, jeste dobili po blanji od našpananog stabla-aj malo još lovaèkih prièa??!! :lol:

5. Možete pisat i o ostalim motornim pilama, poput renomirane :oops: motorne pile PARTNER, koju ste kupili u obližnjem trgovaèkom centu pa ste sutra ovako ulazili u trgovinu:

Ovo je moja nova-stara motorka STIHL-MS 310, jel ima ko bolju??? 8)

Å*to se mene tièe, motorka je dobra ali paljenje na hladno nisu morali skinut sa meðuzvjezdanog broda USS-Enterprise, mislim ono, mogli su malo i zakomplicirati :twisted: !!

A hebote, pa neæu valjda samo ja pisat ovdje!! :?
  Odgovori s citatom

Nepročitano 06-06-07, 18:40   #2
Ratarko
Gost

Početno

Ah , vidim da imamo i šaljivðiju meðu nama :D
Zgodno štivo si nam sroèio Zip , da te ne poznam skupo bi te platio , hehe :lol:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-06-07, 18:45   #3
krx pozega
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.02.2007
krx pozega je na dobrom putu
Početno

Zdravo Zip!

Imam i ja štilovku i nekih hektar dobre šume(grab,hrast,bukva) ali nemam vremena da idem u nju uopæe ili sam je samo malo zanemario...

Ali ne bojim se ja za nju veæ nju neko uredno obilazi :cry: :twisted: :lol:

To ne znaèi da se nemogu pohvaliti pa rekao bih èak bogatim šumskim iskustvom..

Djeco ako imate problema sa nesanicom..radite cijeli dan u šumi i vidjet æete kako se slatko spava upravo onako kad vam padne suha grana na glavu :D
krx pozega je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-06-07, 18:48   #4
Zip
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Ratarko
Ah , vidim da imamo i šaljivðiju meðu nama :D
Zgodno štivo si nam sroèio Zip , da te ne poznam skupo bi te platio , hehe :lol:
Nešto ovih dana mislim, mislim al nikako da odem znaš veæ gdje, a èeka me posla, STIHLOVKA podmazana, naoštrena, nauljena, èeka i skuplja pauèinu!!

Jadnica èeka, èeka i nikao doèeka da zajednièkim snagama pridonesemo globalnom zatopljenju i pretvaranjem njiva koje vi obraðujete u turistièke destinacije i apartmanska naselja!!! :twisted:

Zamisli, gdje bi ti onda bio kraj?
:lol:

Ropa ne može toliko zaradit, koliko bi ti zaradio iznajmljivanjem svoje njive(tada plaže)!!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-06-07, 18:50   #5
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Mi smo imali Stihl 032 koju je stari nekako nabavio iz njemacke. Teska ko sam vrag, jer je cijela metalna, a plastika je jos teza od metala...

Sluzila nas poslusno preko 20 godina dok joj jedan nosac cilindra nije otpao, te se cijeli odvalio... Jedva nasli polovan cilindar i klip s karikama, no jedna karika je nakon 3-4 godine pukla, te joj je dosao kraj... Sad je u podrumu u kutiji i ceka neke malo bolje dane...

Zamijena joj je dostojna, STIHL MS 320, jer smo se vodili idejom da bude slican model pile, iako je ova za klasu veca, no jos je uvijek lakse od one stare. Sad ju ne mogu uslikati, posto je na selu, ali smo jako jako zadovoljni s njom.

Stari je htio kupiti DOLMAR, i kad sam ju vidio, malo je falilo da ga osamarim... Duplo veca, a jeftinija od ove stihl, ne moze valjat, pa da hoce...

Ljudi u mom selu 90% imaju husquarne, i dosta ih se zali na to sto imaju samo jednu kariku na klipu, pa ih moraju cesto servisirati (svakih 10 godina)... Ima jedna tomos, i jedna McCulloh...

Sto se tice dobivanja po blanji od naspananog drveta, isti onaj koji je u okolici pozege sadio zabranjeno voce, je odletio metar od motorne pile kad ga je opalilo. Da nije imao stelu u bolnici, ne bi prezivio...

Ubiti susjeda da ispadne kao nesrece? Malo teze, no izvedivo. Samo ga moras namamiti u sumu i ideja ce doci sama po sebi.

Eto, toliko od mene dok ne uslikam pilu
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-06-07, 18:53   #6
Zip
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od krx pozega
Zdravo Zip!

Ali ne bojim se ja za nju veæ nju neko uredno obilazi :cry: :twisted: :lol:

Djeco ako imate problema sa nesanicom..radite cijeli dan u šumi i vidjet æete kako se slatko spava upravo onako kad vam padne suha grana na glavu :D

Da, da i kod mene je šumu prije par mjeseci jedan obišao sa svojom štilovkom pa je jedan podeblji hrastiæ dobio noge, kaže lik zajebo se malo za meðu, a prva meðe udaljena 100 metara :shock:

Å*uma umori, posebno ako ne radiÅ¡ fizièki dugo pa onda u jednom danu doðeÅ¡ rezat 10-20 metara, ja bi odmah zaspo èim sjednem na panj i popijem ožujsko!!! :lol:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-06-07, 19:00   #7
krx pozega
Uvaženi Član

Početno

Deèki moji nikad se bolje nisam osjeæao i fizièki i psihièki kao kad sam se dobro naradio u šumi..to je èudo jedno

Odemo dva dana u godini..narušim i onda pomalo izvozim kad imam vremena..vitla nemam ali zato imam državnu šumu pokraj punu deeeebeeelih hrastova :evil: sline mi cure kad ih vidim...

Å*uma je i jebena para samo da je imat dobru ekipu...
Nepročitano 06-06-07, 19:02   #8
Zip
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Mi smo imali Stihl 032 koju je stari nekako nabavio iz njemacke. Teska ko sam vrag, jer je cijela metalna, a plastika je jos teza od metala...

Sluzila nas poslusno preko 20 godina dok joj jedan nosac cilindra nije otpao, te se cijeli odvalio... Jedva nasli polovan cilindar i klip s karikama, no jedna karika je nakon 3-4 godine pukla, te joj je dosao kraj... Sad je u podrumu u kutiji i ceka neke malo bolje dane...

Eto, toliko od mene dok ne uslikam pilu
Godinama sam radio sa STIHL 070-to se zove težina, godzila meðu štilovkama, starosti preko 30 godina,
-potrošnja goriva nakon 30 godina-no coment
-potrošnja ulja-no coment,
-buka-no coment

Zapravo motorka nije za 21 stoljeæe ali ta nigdje nije zakašljala, dok ove male štilovke sad kašljucaju!!!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 06-06-07, 19:16   #9
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Stihl 068 je koliko znam omiljena medju sumarskim radnicima...

A sto se rada u sumi tice: Stari radi na motorki, brat i ja slazemo na hrpe, s tim da prat krese granje s drva. Ja tovarim na prikolicu i izvozim drva iz sume. na dan nam je rekord 5 prikolica, a na prikolici bude po 2.5-3 metra drva...

Dok odvezem i istovarim prvu prikolicu, brat je naslagao vec za pola druge prikolice, a stari narusio za jos jednu cijelu. Dok odvezem drugu prikolicu, stari je vec narusio sva drva planirana za taj dan, i krece loziti vatru, te pece slaninu i kobasice. Natovarim 3. prikolicu u medjuvremenu. Najedemo se ko medvjedi, malo odmorimo u nekoj debeloj ladovini i ja vozim tu 3. prikolicu kuci. Stari i brat slazu drva za zadnju prikolicu i zajedno tovarimo 4. prikolicu, i ak ofali, stari srusi jos koje drvo, da ne idemo "prazni" kuci. popakiramo stvari i idemo kuci sretni i zadovoljni...

Jos dva takva dana i sume ne vidimo dok ne krenemo brati gljive...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-06-07, 19:40   #10
krx pozega
Uvaženi Član

Početno

Bobo jesili zainteresiran za rad u Å¡umi...
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
MOTORNE PILE DOLMAR zoki Šumarstvo 61 19-12-15 22:36
DOLMAR motorne pile zgzac Šumarstvo 64 31-10-15 13:24
Lanci za vaše motorne pile seljačić Šumarstvo 199 12-10-14 13:16
Motorne pile Stihl hrvoje999 Potražnja 3 30-03-13 14:12
motorne pile neispravne Toma083 Ponuda 5 23-10-12 09:55

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:37.