Ostale grane poljoprivrede Ostale grane poljoprivrede koje nisu obuhvaćene postojećim kategorijama.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 09-06-07, 03:23   #1
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Pčelarstvo

Evo, posto mi se brat bavi pcelama i konstantno se siri u tom poslu. Jako mu dobro ide, pa mu ja i pomazem nekada. Evo, npr, danas smo selili pcele na pasu kestena, i izbolo me 19 komada, od ceka je bilo 15-16 u desno bedro, koje je sad pravo oteklo...

Uglavnom, Pcelarstvo je kod nas u protekle 3 godine dozivjelo pravi boom i mogu vam reci da je to jako isplativa grana poljoprivrede, sve dok ne postanete pre pohlepni. Ostavi se kod kuce parsto kila da se prodaje na teglice, a ostatak se prodaje velikim otkupljivacima, sto je opet dobra zarada, a siguran novac, jer meda bas i nema...

Stavit cu i par slika s bratovog pcelinjaka, cim ih nadjem na njegovom racunalu...

Koja su vasa misljenja o pcelarstvu, medu, i slicnim radnjama?
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 09-06-07, 07:28   #2
krx pozega
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.02.2007
krx pozega je na dobrom putu
Početno

Evo baš moj otac želi gore na Lazama riješiti pèele...ja mislim da bi gore mogao èak iæi na eko proizvodnju što je itekako isplativije..trenutno je u fazi literature...morat æu se ja malo posavjetovat..ima tu jedan blizu mene koji godišnje pobere vagon meda...ima to negdje u Dvoru na uni.,..nikako da ga uhvatim
krx pozega je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-06-07, 09:59   #3
zvona
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.12.2006
zvona je na dobrom putu
Početno

Krx ako sam dobro svatio tekst stari tvoj prodaje pcele

Ej da mogo vrjeme vratit ja,bila bi mi danas suđena
letjeli bi među zvjezdama,eh da mogu vrijeme vratit ja
zvona je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-06-07, 14:13   #4
suljos
Aktivni Član

Član foruma od: 09.04.2007
suljos je na dobrom putu
Početno Re: Pèelarstvo

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Evo, posto mi se brat bavi pcelama i konstantno se siri u tom poslu. Jako mu dobro ide, pa mu ja i pomazem nekada. Evo, npr, danas smo selili pcele na pasu kestena, i izbolo me 19 komada, od ceka je bilo 15-16 u desno bedro, koje je sad pravo oteklo...

Uglavnom, Pcelarstvo je kod nas u protekle 3 godine dozivjelo pravi boom i mogu vam reci da je to jako isplativa grana poljoprivrede, sve dok ne postanete pre pohlepni. Ostavi se kod kuce parsto kila da se prodaje na teglice, a ostatak se prodaje velikim otkupljivacima, sto je opet dobra zarada, a siguran novac, jer meda bas i nema...

Stavit cu i par slika s bratovog pcelinjaka, cim ih nadjem na njegovom racunalu...

Koja su vasa misljenja o pcelarstvu, medu, i slicnim radnjama?

Kako je lijepo ovo èitat,nego ono,navijaèi Dinama razbili gradski bus td.

Ljubitelji nogometa nemojte mi zamjeriti,ali ovo sa navijaèima je neèiji problem,a to što se ljudi bare pèelarstvom,tu se ima višestruka korist,i za vlasnika i tamo gdje su one nalaze.Dok sam kao mali bio u Bosni kod rodjaka,moj tetak je imao mnogo tih što košnica što sanduka sa nastavcima(ako sam dobro upamtio),mene kao klinca nisu nešto privlaèile,em sam cijelo ljeto na njih morao pazim,em se to moralo vrzati.Tosu radili na nekom centrifugalnom principu na o ruk sistemu,pa je to meni bilo zamorno,imao je oko 7 metara meda(tako je on znao reci)isitina dame nogomet nije nešto privlaèio kao druge pa sam nekako ja naj više bio ja u tom poslu.Manje više je to sve išlo za Sloveniju za kes,isti su odkupljivali i rakiju tako je da je moj tetak bio malo bogatiji u tom kraju,taj je bio ludo vrijedan,uvijek je imao 300 kubicnih metara drva na prodaju,te radio drvene èardake preko zime,te pèele ,rakija i volio je konje.
suljos je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-06-07, 15:52   #5
krx pozega
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.02.2007
krx pozega je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od zvona
Krx ako sam dobro svatio tekst stari tvoj prodaje pcele
Moj otac ti je sad pred mirovinu èovjek..kako bih ti rekao...i sad on veæ kombinira kako bi se on lagano preorijentiro na pèele...znaèi nemamo pèele, budemo ih kupili
Najbitnije ti je što imam idealne uvjete za to pošto imamo ranè na jednom izletištu(selu) iznad požege tako da bi tamo bio med vrhunski pošto ima dosta bagremove šume i tih osttalih stvari
krx pozega je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-06-07, 16:11   #6
zvona
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.12.2006
zvona je na dobrom putu
Početno

A ja razumio da prodajete kosnice i pcele pa mislio da kupim 1-2 kosnice

Ej da mogo vrjeme vratit ja,bila bi mi danas suđena
letjeli bi među zvjezdama,eh da mogu vrijeme vratit ja
zvona je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-06-07, 00:40   #7
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Početno

Ekoloskom proizvodnjom meda se milijun % nece baviti, jer su uvjeti nemoguci... Izmisljaju 50 bezveznih pravila, a Laze mislim da ne spadaju ni pod teren gdje je moguca eko proizvodnja meda...

Uglavnom, nije toliko ni isplativije koliko se misli, a posla je bar 10 puta vise...

@suljos: I danas se vrca med na centrifugalnom sistemu, samo sto se to malo moderniziralo, paimas i vrcaljke s elektromotorima koje sve same rade automatski...

Sto se tice kupovine kosnica, idu se raspitaj u PIP oni imaju sve za pcelarstvo, pa tako i kosnice. Roj ti kosta oko 200Kn, a prvi (najbolji) rojevi su odavno prosli, tako da se neces dobro ogrebati. Sad nama izljecu drugi rojevi koji su takodjer dobri, ali su nesto manji...

trece rojeve nemoj ni pod zivu glavu kuovati, jer su veliki ko rukometna lopta i tu su u koliko znam nesto losije matice...

Evo, jucer su i dva roja izletjela... Srecom, pa su bili na pol metra od zemlje, pa nije bilo problema pri "skidanju".

Nepročitano 10-09-07, 21:58   #8
alkemichar
Gost

Ta leteće stoka dobro grize i u to sam se uvjerio, vjerujem da nisam jedini u selu i u buduće bilo bi red da vlasnici plate štetu ili da se uvede osiguranje,pa kad pčela ugrize tegla meda plati. Pojedoše mi šljive! Sve manje soka od šljiva, sve ode u med,kojeg nisam ni okusio ;-)
  Odgovori s citatom
Nepročitano 10-09-07, 22:04   #9
TX75
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.07.2007
TX75 će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od alkemichar
Ta leteće stoka dobro grize i u to sam se uvjerio, vjerujem da nisam jedini u selu i u buduće bilo bi red da vlasnici plate štetu ili da se uvede osiguranje,pa kad pčela ugrize tegla meda plati. Pojedoše mi šljive! Sve manje soka od šljiva, sve ode u med,kojeg nisam ni okusio ;-)
tako je slažem se,,ja sam jednom imao punu kosu te "stoke" i nije mi bilo ugodno
i možda nekom dušu dirnuo.....
TX75 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-09-07, 22:27   #10
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od alkemichar

Cuj, reci mom bratu za odstetu, ja s tim nemam nista ;) Ja mu samo pomazem... Dobro, pa mi od njega ne moramo kupovati med, jer je on ona najgora vrsta covijeka sto postoji; SKRTAC! Pa sto sot te pcele grizu, to ej zdaravo, pazi samo da ne dobijes racun za lijecenje. Ovako se bar dzabe lijecis, i budi sretan...
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:43.