Ostale grane poljoprivrede Ostale grane poljoprivrede koje nisu obuhvaćene postojećim kategorijama.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-09-07, 21:37   #11
alkemichar
Gost

Početno Re: Pèelarstvo

Pa kriv je i onaj koji drži ljestve. Nisam veliki ljubitelj te altenartivne menicine, a ne vjerujem da se tvoja noga "izliječila"
  Odgovori s citatom

Nepročitano 16-09-07, 18:11   #12
maksica6
Gost

Ja nemam problem sa pcelama, ali imam sa sersunima napravili su mi u vrhu kuce veliko gnijezdo ispod kojeg je balkon.Gnijezdo je jako veliko kao jedna kanta od cca 15 litara kako se rijesiti ovih napasnika :twisted: :twisted: :twisted:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 16-09-07, 19:54   #13
zvona
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.12.2006
zvona je na dobrom putu

sersunima sta je to

Ej da mogo vrjeme vratit ja,bila bi mi danas suđena
letjeli bi među zvjezdama,eh da mogu vrijeme vratit ja

Posljednje uređivanje od sokol2503 : 24-02-11 at 12:09
zvona je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-09-07, 21:04   #14
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

Član foruma od: 26.03.2007
abrkili će uskoro postati poznatabrkili će uskoro postati poznat

sersuni su vjerojatno po naški stršenovi,zar ne?
e pa najbolje ih se riješiti da im gnijezdo brenerom spališ,ali ima još jedno rješenje,malo je dugotrajnije...
uzmeš flašu od coca cole,onu veliku,odrežeš grlo do dijela gdje se širi,i taj odrezani dio okreneš prema unutra u flašu,naliješ u flašu nekog soka ili slično,nečeg slatkog,i kad stršen unutra uđe,nazad ne može i utopi se....a flašu stavi na balkon,nakon tjedan dana bit će puna.znam iz iskustva da je jako djelotvorno..
Vi èinite naš svijet bogatijim i uspješnijim.
abrkili je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-09-07, 19:40   #15
alkemichar
Gost

Postoji još jedna solucija:
Nekakvu dugačku kabanicu, čizme, kacigu(bilo kako pokrivalo), plinsku masku,rukavice, i SPREJ PROTIV OSA I STRŠENOVA, malo skuplji, pa da onda vidiš "stršenov let".
  Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-10, 18:35   #16
karlo22
Regularni Član

Član foruma od: 22.07.2009
karlo22 je na dobrom putu

Pozdrav mislim si kupiti na proljeće koju košnicu pćela de mi recite šta predlažete i di da kupim koju opremu hvala
karlo22 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-01-10, 21:33   #17
Giggy
Gost

Prije kupovine samih košnica ima par stvari koje bi trebao analizirati:
1. da li će to biti hobi ili nešto ozbiljnije
2. koliko si vremena spreman odvojiti za poslove oko pčela
3. posljednja i možda najvažnija stvar da li si alergičan na pčelinji ubod

Općenito LR ti je najrašireniji tip košnice i najviše su prilagođene za suvremeno pčelarenje. LR ti je najbolji izbor ako misliš imati veliki pčelinjak. Ako pak misliš imati samo par košnica LR je također dobar izbor ali oko nje treba dosta znanja što je možda previše za početnika. Alternative su AŽ košnica koja je odlična zato jer se radi sa okvirima a ne cijelim nastavcima, stoga nema dizanja 20-ak kg teških nastavaka ali najveći nadostatak joj je mala zapremina pa iziskuje malo više posjeta pčelinjaku i otvaranje samih košnica. Postoje još i DB košnice i pološke ali se one danas jako malo koriste. Znači ja bi preporučio da biraš između LR i AŽ. Sve ovisi u kakvom si zdravstvenom stanju jer LR više vole fizikalac ;) . Nakon košnica treba ti oko 2 kg satnih osnova po košnici, pčelarki kombinezon ili jakna sa šeširom, pčelarski dlijetao, vilica za otklapanje saća, vrcaljka, dimilica, itd. Opremu uglavnom imaš u trgovinama oko Osijeka, a možeš nabaviti i u Vinkovcima na pčelarskim danima. Pčele se prodaju obično na okvirima i to nakon bagremove paše znači krajem 5 ili početak 6 mjeseca. Ali prije svega nabavi si punooo literature jer pčelarstvo zahtijeva puuno znanja! Ili još bolje idi kod nekog pčelara da ti dočara zanat :D .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 12-03-10, 20:17   #18
karlo22
Regularni Član

Član foruma od: 22.07.2009
karlo22 je na dobrom putu

evo da se malo javim alat je kupljen sav nisam alergićan na pčelinji ubod sada se još nisam odlućio za košnice zanimam me jer bi kasnije mislio nabavit kamijon šta predlažete lr ili až
karlo22 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-05-10, 19:54   #19
drmr
Uvaženi Član

Član foruma od: 28.09.2009
drmr je onemogućio/la reputaciju

Bolje LR,imas mogucnost povecanja volumena sto je velika prednost. Dok kod AŽ to nemozes.
AŽ su pune okova. Ali po meni je njihova prednost sto sa tim kosnicama mozes imat selidbeno pcelarenje-za to su super.
LR kosnica je u prednosti,pitaj iskusnije pcelare pa ces vidjeti da oni u vecini slucajeva imaju LR kosnice,i da se sa njima moze kvalitetno i profitno pcelarit.
Nepročitano 17-06-10, 03:59   #20
drmr
Uvaženi Član

Član foruma od: 28.09.2009
drmr je onemogućio/la reputaciju

Ima li negdje u Hrvatskoj rasadnik u kome se mogu kupiti sadnice evodije?
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:16.