Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Kalači drva
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-12-07, 22:18   #11
VTZ
Gost

Početno Re: kalači drva

ZJ, što bi mi ti onda mogao preporučiti, isplati li se za takavu novu alatku dati 2.700 - 3.000 kn?
  Odgovori s citatom

Nepročitano 21-12-07, 22:47   #12
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

kod nas se takvi cjepaci krecu od 200 do 250 evrica

ja imam u planu da pravim cjepac hidraulicni nabavio sam klip ima hod oko 70 cm sto je sasvim dovoljno za mene veoma je jak klipnjaca je debela oko 60mm neznam tacno
nemam ideju kako da rijesim kretanje noza recimo od 2 opcije kretanje po nekoj travezni ili uvlacenjem cijevi u cijev

ako ima neko iskustva sa ovim cudom pomoglo bi mi

a ovaj cjepac sto vi koristite grije li se posto ja mislim da je tu ogromno trenje i jestel pokusali mozda stavljati kardan sa lamelom,zbog sigurnosti
Nepročitano 23-12-07, 23:58   #13
zoki
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris

ja imam u planu da pravim cjepac hidraulicni nabavio sam klip ima hod oko 70 cm sto je sasvim dovoljno za mene veoma je jak klipnjaca je debela oko 60mm neznam tacno
nemam ideju kako da rijesim kretanje noza recimo od 2 opcije kretanje po nekoj travezni ili uvlacenjem cijevi u cijev

a ovaj cjepac sto vi koristite grije li se posto ja mislim da je tu ogromno trenje i jestel pokusali mozda stavljati kardan sa lamelom,zbog sigurnosti
Pogledaj prvu sliku 8)
Kardan sa lamelom ne korist prebrzo proklizi :blackeye
  Odgovori s citatom
Nepročitano 24-12-07, 00:21   #14
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris

Nema smisla frikcioni kuplung, jer ovdje preopterećenje nije prolaznog karaktera. Bolje je onda kuplung sa šerbolcnom.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-12-07, 00:46   #15
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

nije bitno sta je samo ja bi da se to malo osigura nemora biti lamela
Nepročitano 11-03-08, 21:59   #16
magla
Aktivni Član

magla avatar

Član foruma od: 11.03.2008
magla je na dobrom putu

Ja sam imao kalač na princip svrdla, ra di na princip da traktor radi min sa pola gasa prislonis drvo na špicu i ona ga povuce na konus svrdla, kad su drva glatka i bez kvrga to je lijepo, ali kod kvrgavijeg drva ili potkorena nastaju komplikacije ugasi traktor za cvika na srdlu pa nece ni dole pa ga rezes pilom, dogodi se da puca kardan , vrakilo kardona a bilo je slucejeva da su im pukle radilice pa su drva jako skupa, ja sam ga prodao za 1000kn i nabavim sam si cilindar i krecem u izgradnji hidraulicnog. ;)
Nepročitano 12-03-08, 09:18   #17
zjockoo
Super Uvaženi Član

zjockoo avatar

Član foruma od: 15.03.2007
zjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni draguljzjockoo je nebrušeni dragulj

http://www.kralj-kocijan.hr rubrika Šumarstvo/Cjepači za drva pa pogledajte, dobar je stroj
zjockoo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-04-08, 12:39   #18
VTZ
Gost

Baš me zanima, isplati li se uopće kupiti taj kalač na principu svrdla?

U šumi kod mene pretežno rastu tvrde sorte drva, hrast, bukva, grab i t.d., same metrice najčešće jesu glatke, ali može se dogoditi i da ima kvrgavog ili skrižanog drva. Nisam dovoljno pametan, dali da nabavim taj kalač?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 09-04-08, 23:11   #19
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 24.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Kod nas u podravini svi samo koriste takav kalač drva!
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-11-08, 21:09   #20
sused joža
Polako se zagrijava

Član foruma od: 11.08.2008
sused joža je na dobrom putu

Koliko mora traktor minimalno biti jak da tjera taj kalač?To Šanana:Kak ljudi rade s tim,jel bilo trganja kardana i sl.?
sused joža je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Peći, na drva noviuposlu Šumarstvo 589 16-11-17 06:19
Kalači drva na špicu ceki21 Ponuda 8 23-10-17 11:11
cjepač - kalač na trn inter88 Mehanička radionica 148 19-10-15 00:42
Svojstva drva gpugelni Šumarstvo 26 19-03-13 11:46

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:30.