Ostale grane poljoprivrede Ostale grane poljoprivrede koje nisu obuhvaćene postojećim kategorijama.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-11-08, 22:05   #11
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

Član foruma od: 16.11.2007
bogec je na dobrom putu
Početno Re: lovor višnja - sadnice

Citiraj:
Prvotno napisano od TOMO VINKOVIĆ
bogec jel ovo tvoja okućnica???-odlična je-prelipa,svaka čast!!! ;)
nije moja kuča , to mi je od frenda u sesvetama

imam slike od samog projektiranja vrta (pustopoljina) do ralizacije tj kad je posađen pa sve do razvijenog vrta, ali to je mucho slika od mucho kuča (koje su ko sa beverly hillsa), razni vrtovi, od japanskih do minimalističkih, i sve to jako puno košta,( u pozadini slike je bazen), ali bit na ovom forumu su te biljke i dekoriranje biljkama, i što je bitno da su biljke domači uzgoj :D
ova slika gore kad bi vam rekao cjenu svega od početka do kraja, sa održavanjem je veča nego što si itko može zamisliti, jer da bi se vrt ma kako on bio mali ili veliki održao u super stanju, super zelena trava, traba jako puno održavanja a to košta, a podosta koštaju i dizajneri ( :D ) jer se mora postiči vizuelni efekt u cjeloj godini , i da bude u skladu sa građevinom i načinom življenja

Nepročitano 08-11-08, 07:32   #12
konstruktor
Gost

znaci ti potpisujes dizajn , o bome imas smisla za to
daj molim te pusti jos slika vrtova i okucnica ili otvori novi thread jos bolje
ak nije neki problem i voljan si
  Odgovori s citatom
Nepročitano 08-11-08, 10:55   #13
Marko355
Super Uvaženi Član

Marko355 avatar

Član foruma od: 16.06.2008
Marko355 ima spektakularnu auruMarko355 ima spektakularnu auru

vidi se ko ima para...(tvoj frend) a čime se on bavi?

Pridruži se i ti! (KLIKNI)
Marko355 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-11-08, 16:10   #14
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 24.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Moja mama se također dost bavi s tim cviječem, stari ulaz u dvorište koji se rijetkokoristi je prepun cvijetnjaka i cvijeća, ja joj pomognem kad imam vremena, lijepo smo si to uredili, kak smo mogli, al me najviše živcira kad moram proći tud s traktorom i nedaj bože s kojim širim priključkom, bude loma i cvijeća po dvoru! :mrgreen: :mrgreen:
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-11-08, 21:01   #15
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

bogec je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od marko355
vidi se ko ima para...(tvoj frend) a čime se on bavi?
e to je tajna velike moći, jako velike moći :!:

ovo na slici je dizajn od mog frenda, slike ne smijem stavljat gdje se vide kuče jer to nije moja kuča, pa se mora poštovat privatnost, tako da na ovoj slici gore se vidi detalj sa lovor višnjom :!: o kojoj je jellena pitala, pa da joj dočaram izgled kod nas stavio sam tu sliku, jer je ta lovor višnja hrvatski uzgoj, da si ne bi ljudi mislili da je sve uvoz iz nigdjezemske :!:

ja se bavim kao hobi osmišljavanjem takvih stvari , vrtova, ali prvenstveno uređenjem unutarnjeg prostora lisnatim biljem.
za uređenje vrtova nekome iz usluge nemam vremena jer se bavim stočarstvom

ja mogu pomoći oko nekih stvari u osmišljavanju, ali izvođenje radova prepuštam drugima, jer tu je planiranje terena, pravljenje podloge, samo dizajniranje vrta, nabava sadnica, izvođenje radova, održavanje, i naravno financijska mogučnost

uređenje vrtova , ali da to bude stvarno prekrasno treba znati (to moj frend zna, svaka mu čast, on to radi po cjele dane, od javnih površina do privatnih), i nije lako osmislit vrt a da bude usklađen sa građevinom, sa prostorom i nečijim željama
Nepročitano 11-11-08, 15:06   #16
jellena
Gost

Početno Re: UKRASNO BILJE

Bogec,
vrt od tvojeg frenda je atraktivan. posebno mi se sviđa ovaj japanski crvenolistni javor. Želja mi je kupiti ga i također postaviti na dijelu okućnice. znači zrinjevac sam uzgaja presadnice lovor višnje? to je odlično jer gdje god se okreneš je nekakva nizemska, japan ili ne znam što...da li se može kod njih i nešto naučiti? npr. kako napraviti sadnicu lovor višnje? znaš li kakve se cijene kreću za sadnice?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 11-11-08, 21:10   #17
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

bogec je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od jellena
Bogec,
vrt od tvojeg frenda je atraktivan. posebno mi se sviđa ovaj japanski crvenolistni javor. Želja mi je kupiti ga i također postaviti na dijelu okućnice. znači zrinjevac sam uzgaja presadnice lovor višnje? to je odlično jer gdje god se okreneš je nekakva nizemska, japan ili ne znam što...da li se može kod njih i nešto naučiti? npr. kako napraviti sadnicu lovor višnje? znaš li kakve se cijene kreću za sadnice?
na slici nije cjeli vrt več samo dio sa lovor višnjom, a u cjelini je vrt prekrasan :D

u zrinjevcu imaju sve bilje za vanjski prostor, imaju velike rasadnike, pa imaju i održavanje cjelog zagreba, tako da moraju imati kvalitetni materijal.
u zrinjevcu možeš kupiti sve, i koristiti njihove usluge radova :D

opčeniti uzgoj presadnica lovor višnje je na način da se jednogodišnja grana odreže oštrim rezom , na njoj bi trebalo biti nekoliko pupova, donji dio se umoči u hormon za zakorjenjivanje jer se drvenaste kulture teže ukorjenjuju, i stavi u supstrat za zakorjenjivanje, drži se na toplom uz održavanje vlažnosti ali ne da pliva

cjene ima svakakvih za istu biljku, a to ovisi o veličini
Nepročitano 05-12-08, 14:14   #18
amateRRR
Gost

evo malog priloga temi..
u dvoristu imamo lovor visnju.. zasadjena je u namjeri da nastane grm odnosno zivica ali smo je vremenom oblikovali u drvo.
bilo je dovoljno upiknuti grancicu u zemlju.
mozda bude od pomoci ova informacija.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 15-12-08, 01:37   #19
sinke
Početnik

Član foruma od: 13.11.2008
sinke je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od jellena
Bogec,
Imaju u proizvodnji manje količine ali večinu nabavljaju !
sinke je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-03-09, 01:13   #20
pozna
Regularni Član

Član foruma od: 08.09.2007
pozna je na dobrom putu

evo ovako. jedan od vaznijih poslova koje radim je i uredenje i odrzavanje vrtova,pravljenje travnjaka ili postavljanje tepih trave(busen),kosenje i odrzavanje istih,navodnjavanje travnjaka,sve oko zivice,pojedinacne sadnice,uglavnom sve sto treba raditi da bi vrt bio lijep i uredan. medutim imam jedan veliki problem,naime vecina tih povrsina koje radim su ogradene visokom zivicom pa je stvarno tesko uklopiti nesta novo u prostor a da nebude pretrpano,npr. kamenjaru,ili recimo potok raden prirodnim kamenom(steta sto ovdje nemogu nabaviti benkovacki kamen).htio sam reci da se vecina novih zahvata svodi na recimo novi raspored sadnica i sitni drugi detalji. e sad bas sto se tice tih detalja bilo bi lijepo da tko ima lijepu zardinjeru,kamenjaru,ukrasni ribnjak ili bilo sta lijepo dizajnirano i dekorirano u vrtu ili okucnici,da stavi koju sliku.da pravo kazem,nedostaje mi ideja,previse mi je sve stereotipno oko mene pa me i to prilicno udavilo,a kakav je to posao ako radis sve po sabloni,bez svog "potpisa" .dekoracije sa drvetom i kamenom su mi posebno zanimljive,ali tko odrzava svoj garten zna da i najmanja sitnica na pravom mjestu dobiva silan znacaj.pa hajdmo ljudi nek tema malo zivne.
pozna je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Krmno bilje i travnjaštvo matija Ratarstvo 1744 20-02-17 10:21
Aromatično bilje lavanda Predstavite se 7 13-11-12 07:08
KRMNO BILJE abrkili Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 23 16-09-10 14:38
Ljekovito bilje zvona Ostale grane poljoprivrede 26 15-06-09 12:12

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:43.