Ostale grane poljoprivrede Ostale grane poljoprivrede koje nisu obuhvaćene postojećim kategorijama.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-03-09, 00:32   #21
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

Član foruma od: 16.11.2007
bogec je na dobrom putu
Početno Re: UKRASNO BILJE

Citiraj:
Prvotno napisano od pozna
medutim imam jedan veliki problem,naime vecina tih povrsina koje radim su ogradene visokom zivicom pa je stvarno tesko uklopiti nesta novo u prostor a da nebude pretrpano,npr. kamenjaru,ili recimo potok raden prirodnim kamenom(steta sto ovdje nemogu nabaviti benkovacki kamen).htio sam reci da se vecina novih zahvata svodi na recimo novi raspored sadnica i sitni drugi detalji. e sad bas sto se tice tih detalja bilo bi lijepo da tko ima lijepu zardinjeru,kamenjaru,ukrasni ribnjak ili bilo sta lijepo dizajnirano i dekorirano u vrtu ili okucnici,da stavi koju sliku.da pravo kazem,nedostaje mi ideja,previse mi je sve stereotipno oko mene pa me i to prilicno udavilo,a kakav je to posao ako radis sve po sabloni,bez svog "potpisa" .dekoracije sa drvetom i kamenom su mi posebno zanimljive,ali tko odrzava svoj garten zna da i najmanja sitnica na pravom mjestu dobiva silan znacaj.pa hajdmo ljudi nek tema malo zivne.
evo malo za ideju u gradskim prostorima, a naravno primjenjivo i u velikim prostorima

Nepročitano 21-03-09, 10:18   #22
sinke
Početnik

Član foruma od: 12.11.2008
sinke je na dobrom putu

http://img21.imageshack.us/gal.php?g=27022009214.jpg
sinke je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-03-09, 23:35   #23
pozna
Regularni Član

Član foruma od: 08.09.2007
pozna je na dobrom putu

tako nesta Bogec,jedna unikat varijanta.inace mi se svida patuljasto zelenilo i trajnice.patuljasto ne zauzima puno prostora,moze se lijepo iskombinirati i uklopiti u prostor a trajnice su stalno zanimljive,uglavnom neupadljive ali prisutne.a sezonsko cvijece npr. macuhice i ljubicice,eh ,puno brige a kratak rok trajanja,lijepo izgleda u prostoru al ne previse sadnica na okupu.dok sam bio u osijeku napravio sam nekoliko kamenjara koristeci zemlju iz istre i dalmacije. crvena zemlja izgleda izuzetno dekorativno u kombinaciji sa odrzavanim zelenim travnjakom.a super atraktivno se moze uklopiti i crveno kamenje iz okolice benkovca. eto mozda to moze nekome biti ideja za novi dizajn vrta.inace ovdje je sad da kazem pomodno uz nove kuce kombinirati ogradu ili da kazem zid od kamena.vrlo jednostavan sistem, u kavez od pocincane zice,armature,se samo nasipa kamen,krupne sljuncane okruglice,drobljeni kamen,tj.lomljeni ili neka druga varijanta.meni osobno se bas svida taj sistem,jednostavan a lijep.
pozna je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-03-10, 22:04   #24
robi
Aktivni Član

Član foruma od: 22.01.2007
robi je na dobrom putu
Početno Re: lovor višnja - sadnice

Citiraj:
Prvotno napisano od bogec
Citiraj:
Prvotno napisano od TOMO VINKOVIĆ
bogec jel ovo tvoja okućnica???-odlična je-prelipa,svaka čast!!! ;)
nije moja kuča , to mi je od frenda u sesvetama

Mislim da je to prije u Hrašću...
robi je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-03-10, 09:07   #25
Suncokretica2
Polako se zagrijava

Član foruma od: 26.01.2010
Suncokretica2 je na dobrom putu

Ovako.....drvenastoj reznici obavezno odstraniti donje listove koji bi dodirivali zemlju, zbog truljenja, izmješati supstrat (može čak i bilo koji za cvijeće) sa pijeskom, onim skroz sitnim, muljem, i u to staviti reznicu, dobro zaliti......i čekati Trebala bi se ukorjeniti za nekih 3-4 tjedna. Kad počne malo rasti, odreže joj se vrh radi boljeg grananja.
Nepročitano 08-03-10, 21:30   #26
pozna
Regularni Član

pozna je na dobrom putu

jel to recept sa ili bez hormona za ukorjenjivanje? kako se zove taj preparat,mislim kad ga kupujes i koliko otprilike kosta? da kazem,imam mogucnosti doci do reznica kojekakvih egzota pa ako osiguram neki plastenik ili sta slicno bacio bih se na razmnozavanje...sad sav taj materijal bacam.
Nepročitano 08-03-10, 23:22   #27
Suncokretica2
Polako se zagrijava

Citiraj:
Prvotno napisano od pozna
jel to recept sa ili bez hormona za ukorjenjivanje? kako se zove taj preparat,mislim kad ga kupujes i koliko otprilike kosta? da kazem,imam mogucnosti doci do reznica kojekakvih egzota pa ako osiguram neki plastenik ili sta slicno bacio bih se na razmnozavanje...sad sav taj materijal bacam.
Hormon za ukorjenjivanje je u svakom slučaju dobar i ubrzava proces ukorjenjivanja. U Poljoprivrednoj apoteci tražiš baš tako "hormon za ukorjenjivanje", imaš kod nas tri vrste, ovdje ti treba za drvanaste reznice a ima i onaj za poludrvenaste i meke. Cijena ovisi, ovaj za drvenaste je negdje oko 50-60 kuna, ali ga ima dosta, odnosno za puno reznica. Kutijica je mala neka te to ne prestraši.
Plastenik za ukorjenjivanje ne mora biti neki jako veliki, bitno da nije na direktnom suncu, manje se isušuje, i da je dobro zatvoren. Svaki dan se mora obavezno prozračivati, nekoliko puta po 5-10 min. Prema potrebi zaliti, najbolje bilo kakvim raspršivačem, da jaki mlaz vode ne pomiče biljke.
Nepročitano 09-03-10, 00:33   #28
pozna
Regularni Član

pozna je na dobrom putu

ma plastenik bi prvenstveno koristio za,ja to kazem,aklimatizaciju. kupujem dosta cvijeca,sezonsko,macuhice,ljubicice...i onda kad to cvijece iz kontrolirane klime nekog gatren shopa posadim van u vrt onda 3-4 dana visi pa neznas hoce li se primit ili ne a cilj je da vrt bude odmah lijep i okupan bojama a ne tuzno viseci. npr .prosli petak je bilo 8 stupnjeva dnevne temp.,ja lijepo u lidlu naletim na akciju ruza,nakupujem brdo,cijena 0.95E,mislim,u ponedjeljak cu ici posaditi i zastititi od moguceg mraza,a danas ujutro -18 stupnjeva,skoro sam ja uginio a kako nebi ruze. e i za takve slucajeve mi treba plastenik.hvala za info o hormonu.
Nepročitano 09-03-10, 08:06   #29
Suncokretica2
Polako se zagrijava

Ja inače nikako ne preporučam kupovanje cvijeća po raznoraznim centrima....upravo iz tog razloga, tamo cvijeće nema pravu njegu, šokirano je klima uređajima, nema nikakvu brigu, ne zalijeva se.....
Nepročitano 09-03-10, 22:09   #30
pozna
Regularni Član

pozna je na dobrom putu

ove ruze sam tamo kupio jer su tuuurbo povoljne,danas sam ih posadio u saksije??,pa onda najbolje idu van u zemlju kad zatopli,da kupovina cvijeca u trg.centrima je uglavnom shit roba,ali kad dodem na prvi dan prodaje,jos je sve ok ,a cijene uglavnom vrlo vrlo simpaticne,da ne razmisljas o 10ak komada viska. u vrtnim centrima je ponuda fantasticna ali cijene...neznas koje je vece sranje,imam musterije,realne,koji traze maksimum za neke novce i druge koji traze maksimum i ne zanima ih koliko kosta. jesi probala razmnoziti afr.ljubicicu ukorjenjivanjem lista,navodno je jednostavno i brzo???
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Krmno bilje i travnjaštvo matija Ratarstvo 1744 20-02-17 09:21
Aromatično bilje lavanda Predstavite se 7 13-11-12 06:08
KRMNO BILJE abrkili Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 23 16-09-10 13:38
Ljekovito bilje zvona Ostale grane poljoprivrede 26 15-06-09 11:12

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:18.