Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-05-07, 00:57   #11
tine
Uvaženi Član

tine avatar

Član foruma od: 10.12.2006
tine će uskoro postati poznat
Početno

Tov u Irskoj, 2000 komada. U prvoj godini, telad je na ispaši sa kravama, a preko zime se finišira.
tine je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 07-05-07, 05:24   #12
krx pozega
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.02.2007
krx pozega je na dobrom putu
Početno

Å*ta treba sad otprilike za tov junadi cirka 100 komad...koliko zemlje,dali treba silaža...imam idealne uvjete za tov..pa me zanima...koliko kukuruza...jel mogu biti skroz na otvorenom itd..
krx pozega je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-05-07, 02:22   #13
zecky
Polako se zagrijava

Član foruma od: 25.04.2007
zecky je na dobrom putu
Početno

Dobiva se poticaj za utovljenu junad 800 kuna po grlu. Priæa se da je prihvaèen prijedlog u vladi od 1800 kn/grlu al to još neznam, (ništa u to nevjerujem tek onda kad ga dobijem ). Uvjeti za dobivanje poticaja su minimalono 20komada pri prvoj prijavi za poticaj u godini (kasnije u godini može se prijaviti i jedan komad). Sljedeæi uvijet je da u tovu mora biti min 250 dana, svako grlo mora imati min 270 kg u polovicama kod muških odnosno 240 kg kod ženskih. Navodno æe se uskoro poticaj davati prema klasama (npr. kao kod mlijeka)Naravno da sve mora biti praèeno dokumentacijom, od kupnje, utovara, istovara prijenosa, prodaje, klanja, euroinspekta....

koliko zemlje, po komadu ti treba 2-2.5 tona smjese i do pola tone sijena pa probaj izraèunati
zecky je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-05-07, 12:11   #14
Jadranko
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od zecky
Dobiva se poticaj za utovljenu junad 800 kuna po grlu. Priæa se da je prihvaèen prijedlog u vladi od 1800 kn/grlu al to još neznam, (ništa u to nevjerujem tek onda kad ga dobijem ). Uvjeti za dobivanje poticaja su minimalono 20komada pri prvoj prijavi za poticaj u godini (kasnije u godini može se prijaviti i jedan komad). Sljedeæi uvijet je da u tovu mora biti min 250 dana, svako grlo mora imati min 270 kg u polovicama kod muških odnosno 240 kg kod ženskih. Navodno æe se uskoro poticaj davati prema klasama (npr. kao kod mlijeka)Naravno da sve mora biti praèeno dokumentacijom, od kupnje, utovara, istovara prijenosa, prodaje, klanja, euroinspekta....

koliko zemlje, po komadu ti treba 2-2.5 tona smjese i do pola tone sijena pa probaj izraèunati
ej da te pitam jos nesto posto vidim da se kuzis u te stvari.
Da li ja mogu (smijem) sam napravit stalu,tj.bez pratnje drzave.
Tj sve sam i da privatno prodajem junad.Recimo 10-15 komada al bas bas
sve sam znaci bez prijave neke firme bez poticaja bez bez icega.
jednostavno tovim junad i kasnije prodajem npr..u dalmaciju sve privcatnicima.i sve u svoj dzep.
da li je to od strane drzave ili sta ja znam ,,zabranjeno mozda????
mislim posto su propisi jako strogi i puno se mora ulozit.
mislio sam jako jednostavnu stalu koja nije po propisima itd..
valjda to nije zabranjeno ili sta ja znam.
jer mi je to nekako najsigurnije,sam sve ulozim i lovu dobijem odmah nazad kad prodam junad.
ovo sa drzavom,pa ta neka pomoc mi sve nekako smrdi.
i tko mi garantira otkup kad se odlucim sa drzavom da radim ????
I tko zna kad bi dobio lovu.Na vrijeme sigurno NE..
  Odgovori s citatom
Nepročitano 28-05-07, 16:31   #15
zecky
Polako se zagrijava

zecky je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Jadranko
ej da te pitam jos nesto posto vidim da se kuzis u te stvari.
Da li ja mogu (smijem) sam napravit stalu,tj.bez pratnje drzave.
Naravno, ti s svojim novcem radiš što želiš, zar ne. Da bi radio staju za koju ti je potreban kredit onda bi bilo logiæno da od države tražiš poticaj na kapitalna ulaganja (25%). A da bi ti oni to dali uvjetuju te

Citiraj:
Tj sve sam i da privatno prodajem junad.Recimo 10-15 komada al bas bas
sve sam znaci bez prijave neke firme bez poticaja bez bez icega.
jednostavno tovim junad i kasnije prodajem npr..u dalmaciju sve privcatnicima.i sve u svoj dzep.
Naravno, ti kao privatna osoba (znaæi da nisi u sustavu PDVa) možeš kupovati telad, toviti ga i kasnije prodavati dalmatincima il veè kog naðeš . To isto tako možeš ako i tražiš poticaj za tov junadi, pa zašto ga onda ne probati uzeti. Naravno to otpada ako ne misliš imati više od 20 komada u tovu. Ali u oba sluèaja moraš imati dokumentaciju za promet stokom, registar goveda na gospodarstvu...

Citiraj:
da li je to od strane drzave ili sta ja znam ,,zabranjeno mozda????
mislim posto su propisi jako strogi i puno se mora ulozit.
mislio sam jako jednostavnu stalu koja nije po propisima itd..
valjda to nije zabranjeno ili sta ja znam.
jer mi je to nekako najsigurnije,sam sve ulozim i lovu dobijem odmah nazad kad prodam junad.
nije, to je potpuno legalno prema nekom zakonu vezanom za promet životinja. Druga je stvar dal li èeš morati il ne iæi u sustav PDV. U vezi tog nisam 100% upuèen al mislim da je bila neka granica koja ako se prešla si morau u sustav, e sad èime je bila ona uvjetovana i dal to još vrijedi il ne neznam. Ako netko drugi zna nek slobodno napiše. Nešto se prièalo da æe sva komercionalna gospodarsrva morati bit u sustavu PDVa . Stvarno neznem što od tog stoji a što ne. Ali nisam siguran da æe ti kupac moæi iskeširati gotovu lovu na ruke za 15 komada?!? Veliki je to iznos kojeg vjerojatno tebi mora platiti preko žiroraèuna. A onda kontrolom tvog žiroraèuna vide tvoja primanja i tako valjda mogu vidjeti dal bi ti morao biti u sustavu PDV il ne.

Citiraj:
ovo sa drzavom,pa ta neka pomoc mi sve nekako smrdi.
i tko mi garantira otkup kad se odlucim sa drzavom da radim ????
I tko zna kad bi dobio lovu.Na vrijeme sigurno NE..
Ti ne radiš s državom, ti radiš sam. Država te ne uvjetuje kome æeš prodavati, ona te financijski pomaže u radu (pod navedenim uvjetima). Nitko ti ne garantira otkup ali ti isto tako nitko neæe zabranit prodavati iznad ili puno iznad trenutne tržišne cijene a naravni ni ispod. To ovisi samo o tebi i tvojim sposobnostima.

Prošla su vremena kad se moglo kupiti teladi i nitko te nije pitao što je to, od kud ti, kamo si s njim, prodavao po 17-18 kn/kg, dobivao kešovinu na ruke i stavljao u ðep i nitko te nije pitao jesi li platio porez na to il ne. To je prošlo svršeno vrijeme
Nepročitano 28-05-07, 18:03   #16
Jadranko
Gost

Početno

ej puno hvala za ove informacije..
nemas pojma koliko si mi pomogao.
ovakve detaljne informacije sam i trazio..
jos jednom hvala

pozzzzz
  Odgovori s citatom
Nepročitano 28-05-07, 19:17   #17
zecky
Polako se zagrijava

zecky je na dobrom putu
Početno

Nema problema. Ako te još što zanima samo pitaj, rado æu odgovoriti ako æu znati.

Javi isto ako doðeš do kakvi dobrih informacija, linkova vezanih za tov junadi, do kakvih dobrih kupaca ili prekupaca izvoznika junadi
Nepročitano 28-05-07, 21:06   #18
Jadranko
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od zecky
Nema problema. Ako te još što zanima samo pitaj, rado æu odgovoriti ako æu znati.

Javi isto ako doðeš do kakvi dobrih informacija, linkova vezanih za tov junadi, do kakvih dobrih kupaca ili prekupaca izvoznika junadi
okej budem cim nesto iskopam.
ej i jos nesto ,
kome ja trebam da se javim ako bi htjeo da zapocnem taj
projekt sa tovom junadi.
( mislim ono sve regularno uz drzavnu pomoc )
ja sam inace iz Vukovarsko srijemske zupanije.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 28-05-07, 21:10   #19
abrkili
Super Uvaženi Član

abrkili avatar

Član foruma od: 26.03.2007
abrkili će uskoro postati poznatabrkili će uskoro postati poznat
Početno

e kod mene ima dva èovjeka koji kreæu u tov teladi...
ovako:belje im dopremi telad i hranu(osim sijena) i oni ih tove dva mjeseca i po komadu dobiju 200 kn...i to je to.
Vi èinite naš svijet bogatijim i uspješnijim.
abrkili je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-05-07, 21:31   #20
Jadranko
Gost

Početno

fino je to ..al nije li 200 kuna malo.
sa tim da oni moraju i objekat sagradit i sve sto ide sa tim skupa..
  Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
govedarstvo

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Renoviranje farmi i staja za tov junadi... Ivica Blagaj Stočarstvo 74 08-10-13 13:54

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:58.