Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Prodaja trupaca
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 04-01-12, 08:35   #21
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

javnih ponuda ovdje neće biti , imaš oglase pa tamo stavi

Nepročitano 04-01-12, 11:39   #22
kebir
Aktivni Član

Član foruma od: 24.08.2011
kebir je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od markotk Vidi poruku
kolika je cijena trupcu oraha za m3???
Smiješno ali istinito da mi nudi oko 250,300 kn za kubik oraha.Srušil sam jedan orah prečnika oko 80 cm i iz radoznalosti nazval čoveka iz oglasa.Bude taj orah lepi stol kod mene a ne da mu ga dam za cijenu običnog drva za ložiti.
Nepročitano 05-01-12, 17:33   #23
Aco 93
Aktivni Član

Član foruma od: 15.10.2010
Aco 93 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od kebir Vidi poruku
Smiješno ali istinito da mi nudi oko 250,300 kn za kubik oraha.Srušil sam jedan orah prečnika oko 80 cm i iz radoznalosti nazval čoveka iz oglasa.Bude taj orah lepi stol kod mene a ne da mu ga dam za cijenu običnog drva za ložiti.
E pa to su ti prekupci ili ti ga ( šverceri) oni nude sramotne cjene znam jako dobro šta se radi jer se bavim šumom i drvima.
Aco 93 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-02-12, 14:54   #24
tine
Uvaženi Član

tine avatar

Član foruma od: 10.12.2006
tine će uskoro postati poznat
Početno

Najbolji rezultat ove godine:

http://www.zgs.gov.si/fileadmin/zgs/...2012/JAVOR.jpg
tine je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-02-12, 16:14   #25
etnošindra
Regularni Član

Član foruma od: 01.02.2012
etnošindra je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od tine Vidi poruku
bit će da je to javor rebraš...rijetki primjerci po šumi...
ja sam prošle godine imao cca 2m3 u trupcima, prodao praktički za bagatelu, umjesto da sam ga izrezao u fosnu i bacio na tavan da se suši...
etnošindra je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-02-12, 23:41   #26
Aco 93
Aktivni Član

Član foruma od: 15.10.2010
Aco 93 će uskoro postati poznat
Početno

rebraš rebraš da al ovaj je eksta kvaliteta tu je dubina rebara sa svake strane preko 30cm sigurno tek preko 50cm promjera trupca postižu pravu cjenu. ovo ispod je dobra al ni približno ovoj.

šta si imao rebraša 2m3.

šta se tiče javora nije on samo izrezat i baciti na tavan ima tu malo više posla.to je jako zahtjevno drvo..

treba svu piljevinu očistiti doslovno da nekažem usisat.zaštiti čela sa farbom skinuti koru,povitlati sa SUHIM jelovim ili smrekovim letvicama i to sve u hladu na dobrom propuhu a ima tu još stvari oko sušenja
Aco 93 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-02-12, 10:15   #27
ihorzic
Gost

Početno

Ne mogu vjerovati da je to cijena ,,,................

Što se radi od toga i koja je cijena kod nas u HR
  Odgovori s citatom
Nepročitano 12-02-12, 10:48   #28
mcmarko0204
Uvaženi Član

Član foruma od: 13.03.2010
mcmarko0204 će uskoro postati poznatmcmarko0204 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od ihorzic Vidi poruku
Ne mogu vjerovati da je to cijena ,,,................

Što se radi od toga i koja je cijena kod nas u HR
Rade se glazbeni instrumenti, i što šta.
Cijena za golu gitaru od rebraša, ali gola bez žica i svega je oko 6000 -7000 kuna.
Jednom sam naletio na oglas u kojem se prodaje furnir rebraša 8 kuna kvadratni centimetar.
Stradivari je radio violine od njega.
A cijena mu je takva zato što je jako rijedak.
mcmarko0204 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-02-12, 11:54   #29
ihorzic
Gost

Početno

A svaka čast .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 12-02-12, 15:53   #30
etnošindra
Regularni Član

Član foruma od: 01.02.2012
etnošindra je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Aco 93 Vidi poruku
rebraš rebraš da al ovaj je eksta kvaliteta tu je dubina rebara sa svake strane preko 30cm sigurno tek preko 50cm promjera trupca postižu pravu cjenu. ovo ispod je dobra al ni približno ovoj.

šta si imao rebraša 2m3.

šta se tiče javora nije on samo izrezat i baciti na tavan ima tu malo više posla.to je jako zahtjevno drvo..

treba svu piljevinu očistiti doslovno da nekažem usisat.zaštiti čela sa farbom skinuti koru,povitlati sa SUHIM jelovim ili smrekovim letvicama i to sve u hladu na dobrom propuhu a ima tu još stvari oko sušenja
baš rebraš i to ja nisam ni znao šta je to rebraš nego kad sam na svom lageru prodavao jelove trupce pilanaru, za oko mu zapela ta dva trupca javora pa mi objasnio da su to rebraši i drugi dan poslao čovjeka po njih...

prije par godina dok je bila sječa i vuča u vojnom poligonu kod slunja. dolazili su prekupci i otkupljivali javor za austriju. navodno su javbor kupovali brodograditelji za uređenje interijera jahti.
etnošindra je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
tehnike obaranja trupaca nenad393 Šumarstvo 69 06-02-13 02:04
prodaja puzeva genius Financije, propisi, javni natjecaji i slično 4 14-07-12 15:43
Rušenje i otkup trupaca oraha outlanderzg Ljuskasto voće 16 07-05-11 14:52
prodaja hrena dado007 Povrtlarstvo 0 23-02-11 18:44
prodaja lubenica mtodor59 Financije, propisi, javni natjecaji i slično 23 09-09-10 18:00

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 18:43.