Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 22-03-09, 12:51   #11
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer ima spektakularnu aurukomer ima spektakularnu auru
Početno Re: Kuničarstvo

nazalost kunica je imala uginule mlade...tako da od prve runde nista....bas steta jer su bili poprilično krupni...
komer je prisutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 22-03-09, 20:31   #12
Marko1986
Aktivni Član

Član foruma od: 12.03.2009
Marko1986 je na dobrom putu

Pratio sam malo oglasnik cijene živih kunića se kreću od 70 do 100 kuna , ovisi o pasmini , čistoći linije i naravno starosti. Ja sam prije 2-3 mj. kupio bređu kalifornijsku za 100 kuna. Zaklani se prodaju čak i po 60 kuna po kili.
Što ti se tiče legla kunice koje se prvi put legu vrlo često unište leglo, meni se sa ovom gore spomenutom dogodilo da ih je okotila 6 komada , ali ih je zbog promjene kaveza i sredine napustila. Kotila se za 5 dana nakon što sam je ja smjestio kod sebe. Sad mi se opet okotila prije tjedan dana , ne znam još koliko , nisu još izašli iz gnijezda. Ja osobno ne koristim kotilice, ne znam jednostavno mi se i ovako pokazalo dobro. Križao sam kalifornijskog mužjaka i kunicu njem . šarca i nisam zadovoljan, 9 komada, slabo mi napreduju , sad su 4 mj. stari i ni približno nisu za klanje. Mislio sam da će krv kalifornijskog ubrzati rast, ali ništa. Za šarce sam naviknut da ih treba tovit isto ko i svinje 6. mj , ali kad njega zakolješ , mesa ko u priči. Kalifornijski su vrlo zahvalni , skromni , a brzo napreduju. Najgora iskustva sam imao sa belgijskim orijašima, strašno osjetljivi , kunice loše majke, vrlo teško nabaviti čistu liniju.
Marko1986 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-03-09, 21:07   #13
kunicar
Gost

moja bi se trebala okotit sutra pošto nije danas,a danas je 30. dan. nema veze. ima kotilicu,gnijezdo,vode,sijena,hrane i svega što joj je potrebno za koćenje. morate joj na raspolaganje dati barem 0.7 l vode, jer kad koti,pije mnogo tekućine. ak onema dovoljno vode,moglo bi doći do kanibalizma,tj. mogla bi pojesti ili samo ubiti svoje mlade. zato je bolje da joj date vode,svježe slame( može i sijeno) za gnijezdo i hrane ( koćenje ju iscrpljuje pa bi bilo dobro staviti joj u kavez svježe trave ili salate ili barem žitarica) .ja se nadam da će koćenje dobro proći i da će svi ostati živi. koćenje se većinom odvija noću tako da nemožete pratiti i pomoći joj oko toga,ali bolje ju je tih dana ne dirati previše. sasmo ju nahraniti,dati joj vode i slame.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 24-03-09, 23:41   #14
Hrvoje_Sisak
Gost

Dali netko ima možda mužjaka i ženku od crvenog kaliforniskog kunića za prodati?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 26-03-09, 21:07   #15
kunicar
Gost

Hrvoje, žalim. Ja imam za rasplod a mladih još nemam. Želim ti sreču i da nađeš kuniće.

Probaj pogledati u oglasnicima.Sigurno ima ljudi koji imaju za prodat...
  Odgovori s citatom
Nepročitano 19-04-09, 23:01   #16
Ferđolinac
Gost

Ja držim samo orijaše, kavezni uzgoj. Sada imam 9 komada. Prije koju godinu sam imao više, a ovo držim samo za zabavu.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 20-04-09, 13:04   #17
Krešo
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Hrvoje_Sisak
Dali netko ima možda mužjaka i ženku od crvenog kaliforniskog kunića za prodati?
CRVENI KALIFORNIJSKI valjda crveni novozelandski :scratch
  Odgovori s citatom
Nepročitano 04-05-09, 12:07   #18
MarinSisak
Regularni Član

Član foruma od: 04.05.2009
MarinSisak je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Hrvoje_Sisak
Ja znam jednog uzgajivaća na području Siska koji uzgaja crvene novozelandske, a ja ti imam klasične bijele kalifornijske, crveni koliko ja znam ne postoje. Ako si zainteresiran upravo imam jedan okot od 5 komada a mogu te i prosljediti do gospodina koji ima crvenen novozelandske, piši mi na mail: marinxxxxx@net.hr

Također ako netko ima orijaške šarce ili belgijske orijaše za prodati neka mi se javi na mail, ali prave orijaše, čiste linije.

pozdrav!
MarinSisak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-05-09, 09:17   #19
MarinSisak
Regularni Član

Član foruma od: 04.05.2009
MarinSisak je na dobrom putu

Na ovim slikama su ženka i mužijak i njihovi mladi koji su na prodaju!

Ovo je ženka stara 7 mjeseci, spremna za prvi pripust, ona je isto na prodaju, cijena po dogovoru

informacije na mail: marinxxxxx@net.hr
MarinSisak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-05-09, 09:20   #20
Ferđolinac
Gost

Vidim ovdje jedan tvoj zec na travi, meni su rekli ni slučajno da ih puštam, pa me zanima ima li to kakve veza sa vrstom
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuničarstvo 89 18-01-17 10:13
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 21:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 23:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 20:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 15:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:34.