Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 08-05-09, 09:13   #21
Marko1986
Aktivni Član

Član foruma od: 12.03.2009
Marko1986 je na dobrom putu
Početno Re: Kuničarstvo

Kalifornijska mi je imala 8 komada s tim da mi je jedan uginuo, sad su to već pravi kunići , ovih dana ću ih odbiti i staviti nma smjesu za kuniće od čakovečke tvornice stočne hrane. Prije 10-ak dana okotile u mi se 2 križanke njem. šarca i kalifornijskog, pario sam ih pod šarca. Jedna je imala 4 komada , a druga 5, za prvi put sam zadovoljan jer kad se prvi put legu često znaju napustit leglo. Poklao sam one mješance kalifornijskog i njem . šarca i bili su mi skroz slabi, očišćeni oko 2, 20 kg. Sve mi se više čini da ću potamaniti sve te mješance i i njem . šarce koje imam i i preći samo na kalifornijske. Ja svoje ni slučajno ne hranima sa zelenim, moji su na smjesi, kukuruzu, ječmu, i dobro osušenom starom kruhu i naravno na sijenu. Od zelenog im zna bit mokro, znaju dobit proljev.
Marko1986 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 08-05-09, 09:18   #22
MarinSisak
Regularni Član

Član foruma od: 04.05.2009
MarinSisak je na dobrom putu

Ja svoje kuniće oduvijek hranim travom, bitno da se trava ne nalazi uz prometnicu pa i da ne bude zagađena pesticidima. No ako jedu travu postoji mogučnost da ti mladi dobiju proljev, ali znaju dobiti proljev i ako jedu samo sijeno. Najbolje da im daješ travu dok su još s majkom onda im mlijeko neutralizira ph u želudcu i organizam se postepeno navikne, nikako im ne davati naglo travu, ako počinješ i velikima davati travu krečeš u početku s jednim listom pa postepeno povečavaš učestalost davanja i količinu. Čuo sam da su mladi orijaši i neke vrste iznimno osjetljive na zeleno, no ja svog orijaša isto hranim sa sviježom travom od malena i nisam imao nikakvih problema. Jedino im ne dajem rosnu travu nego ju berem popodne kad je suha ;)
MarinSisak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-05-09, 21:16   #23
Krešo
Gost

LIJEPI UZGOJ :D
evo ja sad skroz se posvecuijem velikim rasama (čistokrvnim) u planu mi je uzeti 2 para smeđih orijasa i 2 para sarca 8) vec ja nabavio vezu samo još par sitnica oko kaveza trebam kupit hranilice pojilice....
e marine ajde mi molim te uslikaj svoj kavez
  Odgovori s citatom
Nepročitano 09-05-09, 21:47   #24
Krešo
Gost

:shock: jao pa koliko ti zeceva imas :scratch
ovo kaj si reko puno drvo ja sam stavio letve za kroviste jer tako ima moj susjed reko je da odlicno drze
svaki odjeljak je 1 m duzine i 0.6m sirine. gledao sam na netu koje mjere pa sam tako i ja stavio
jel ces kupiti velike odrasle orijase ili male najme orijasi cistokrvni ja k su skupi ja sam uzel male od susjeda 2 para - dao mi ih je besplatno :D jer oni imaju 7 kunica + veliki muzjak zamisli koliko je mladih na godinu
ajde da sam i to docekao da ce mi to neko reci naravno ja sam za ali ja cu imat pomladak tek u jeseni a do tad ce nabaviti divljeg zeca i napravit cu mu box - ograđen ogradom po ljeti i nek trci uokolo to ce mi nabacit jedan prijatelj cji brat kosi travu kanala pa onda vide pa stanu i uzmu ih ja sam iz velike gorice , tocnije iz jednog malog mjesta mraclin od zagreba 18 km
e ides u srednju skolu ? ja cu je za 2 g upisat pa me zanima kolko se posvetis kunicima kolko imas vermena? evo mi možemo još porazgovarat ako imas msn :D
  Odgovori s citatom
Nepročitano 10-05-09, 02:17   #25
MarinSisak
Regularni Član

Citiraj:
Prvotno napisano od Krešo
:shock: jao pa koliko ti zeceva imas :scratch
ovo kaj si reko puno drvo ja sam stavio letve za kroviste jer tako ima moj susjed reko je da odlicno drze
svaki odjeljak je 1 m duzine i 0.6m sirine. gledao sam na netu koje mjere pa sam tako i ja stavio
jel ces kupiti velike odrasle orijase ili male najme orijasi cistokrvni ja k su skupi ja sam uzel male od susjeda 2 para - dao mi ih je besplatno :D jer oni imaju 7 kunica + veliki muzjak zamisli koliko je mladih na godinu
ajde da sam i to docekao da ce mi to neko reci naravno ja sam za ali ja cu imat pomladak tek u jeseni a do tad ce nabaviti divljeg zeca i napravit cu mu box - ograđen ogradom po ljeti i nek trci uokolo to ce mi nabacit jedan prijatelj cji brat kosi travu kanala pa onda vide pa stanu i uzmu ih ja sam iz velike gorice , tocnije iz jednog malog mjesta mraclin od zagreba 18 km
e ides u srednju skolu ? ja cu je za 2 g upisat pa me zanima kolko se posvetis kunicima kolko imas vermena? evo mi možemo još porazgovarat ako imas msn :D
imam ja puno kunica, sad bas radim nove kaveze da imam gdje mlade odvojit

poslo sam ti msn na pp pa me dodaj ;)
Nepročitano 10-05-09, 13:45   #26
Krešo
Gost

moram ti rec kak si se super sijetio da satavis onuplocu di padaju gova nakosio si je a jel na kraju neka kanta ili na kaj to pada :D
jel ovaj kavez na zadnjoj slici tvoj :scratch
kaj ti imas samo kalifornijske
  Odgovori s citatom
Nepročitano 10-05-09, 21:01   #27
MarinSisak
Regularni Član

Citiraj:
Prvotno napisano od Krešo
moram ti rec kak si se super sijetio da satavis onuplocu di padaju gova nakosio si je a jel na kraju neka kanta ili na kaj to pada :D
jel ovaj kavez na zadnjoj slici tvoj :scratch
kaj ti imas samo kalifornijske
Ovaj lim u koso je odlična stvar, za par min počistiš, kavezi koje sad radim za mlade i prvi i drugi kat će imat lim. Imam kalifornijske, mužijaka orijaša al mi je jako sitan ima oko 5,5 kg, dvije ženke mješanke, prije 2 tjedna zamijenio dvije kalifornijske ženke za ženku činćila i ženka orijaškog šarca, zato i proširujem kaveze, jer kad mi se to sve pokoti.... i dogovorio sam kupnju ženke bečki plavi od roditelja šampijona 2008 god, pa ću do zime vjerovatno ostat na kalifornijskima i bečkima, a kad bude više vremena i para uzeti ću si orijaše
Nepročitano 11-05-09, 16:31   #28
Marko1986
Aktivni Član

Član foruma od: 12.03.2009
Marko1986 je na dobrom putu

Ako mi netko može reći za te bečke plave kako oni napreduju, rastu li brzo i jesu li osjetljivi na bolesti i na uvjete držanja? Inače po meni jedna od najlijepših pasmina kunića!
Marko1986 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-05-09, 08:10   #29
Ferđolinac
Gost

Marine ajd molim te ako možeš uslikat one svoje pojilice iz malo bližeg. Ja nemam pojilice nego im stavljam u posudice
ali to onda stalno proliju pa bi si napravio takve kao tvoje.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 13-05-09, 08:10   #30
Ferđolinac
Gost

Marine ajd molim te ako možeš uslikat one svoje pojilice iz malo bližeg. Ja nemam pojilice nego im stavljam u posudice
ali to onda stalno proliju pa bi si napravio takve kao tvoje.
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuničarstvo 89 18-01-17 09:13
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 18:49.