Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 25-02-16, 22:28   #8431
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj
Početno Re: Kuničarstvo

Ne mislim na davanje kruha kao zabavu za zube , nego kao osnovnu hranu. Za glodanje im nasječem granja pa nek se igraju.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 26-02-16, 08:34   #8432
Bobić
Super Uvaženi Član

Bobić avatar

Član foruma od: 16.12.2008
Bobić je ime poznato svimaBobić je ime poznato svimaBobić je ime poznato svimaBobić je ime poznato svimaBobić je ime poznato svimaBobić je ime poznato svima

E sad, ako bi kruh bio kombinacije razeni, od prosa, kukuruzni ili sa raznoraznim sjemenkama mozda bi i moglo ali ovaj bijeli hmm neznam,,,
kazu da zito nije za njihovu ishranu jer takvo brasno zna postati tjestasto kad se malo navlazi,,,
Nepročitano 26-02-16, 10:21   #8433
robelar
Uvaženi Član

robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Žao mi je odvojiti kojeg kunića pa napraviti pokus. U tim vrečama ima raznog kruha i peciva što ne prodaju, i ne mogu birati.Ima i tog sa sjemenkama, a najviše bijelog. Ja dok sušim doma primjetio sam da kukuruzni najmanje vole , a on se i najbrže kvari.
Nepročitano 26-02-16, 14:33   #8434
Bobić
Super Uvaženi Član

Bobić avatar

Bobić je ime poznato svimaBobić je ime poznato svimaBobić je ime poznato svimaBobić je ime poznato svimaBobić je ime poznato svimaBobić je ime poznato svima

Cuj sad, ako bi kojoj trgovki donio cokoladu ili nedaj Boze bombonjeru i da kazes koju lijepu rijec mislim da bi mogo dobiti vrecu samo sa onim koji tebi najvise odgovara,,,

Ja sam sad u fazi kad testiram kojeg najvise vole pa cu isti postupak probati odraditi i kod sebe,,,

Nepročitano 26-02-16, 14:53   #8435
robelar
Uvaženi Član

Bobiću budi oprezan sa suhim kruhom jer ako im neznaš prehrambene navike , a oni navale m ože biti problema. Ja svojima dajem kruh još dok su takoreći u gnijezdu pa im kasnije nije problem.Samo treba paziti kao što reče Đimi da im kruh ne stoji ako ga ne smažu.Kad ga ubacim samo se čuje kako hrdaju. A malo prije sam im ubacio i grančice od loze koju susjed obrezuje. Neće ih ni ptobat.
Nepročitano 26-02-16, 15:11   #8436
robelar
Uvaženi Član

Ljudi šta je sa Uzgojiteljem? Poslo sam mu PP i ne javla se. Nije se valjda naljutio.
Nepročitano 26-02-16, 20:41   #8437
uzgojitelj
Regularni Član

Član foruma od: 01.09.2015
uzgojitelj će uskoro postati poznat

Pozdrav ljudi nisam dugo bio na forumu.Napokon mi je krenulo sa kunićima.Ženka kalif,mužjak panonac -10 komada stari 16 dana-28.2 2 ženke mješanke šarca okotnja-napravile gnjezda i 30.2 još jedan okot.Zanima me dali vama ženke nakon što se okote grizu mužjake i nedaju im blizu sebi?Što mislite o kolonijalnom uzgoju kunića-matićnih jedinki- sa stalnim pristupom mužjaka-nešto slično sam vidio u mađarskoj na youtubeu?Sutra stavim slike.
uzgojitelj je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-16, 21:00   #8438
robelar
Uvaženi Član

Pa gdje si legendo , daj malo oživi ovo mrtvilo na forumu.
Nepročitano 26-02-16, 23:03   #8439
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Ljudi šta je sa Uzgojiteljem? Poslo sam mu PP i ne javla se. Nije se valjda naljutio.
ti baš neznaš šutit
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-16, 23:08   #8440
Bobić
Super Uvaženi Član

Bobić avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Bobiću budi oprezan sa suhim kruhom jer ako im neznaš prehrambene navike , a oni navale m ože biti problema. Ja svojima dajem kruh još dok su takoreći u gnijezdu pa im kasnije nije problem.Samo treba paziti kao što reče Đimi da im kruh ne stoji ako ga ne smažu.
Ma ne dajem ga ja puno, jedna snita, ako ne pojedu sve odmah izvadim visak, ako nisam tu onda prije hranjenja pogledam ako je ista ostalo nepojeđeno to bacam i smanjim u sljedecem obroku,,,
Do sad su obicno bili hranjeni samo jednom na dan mozda i malo pre oskudno,,,
ja ne forsiram previse zrnjevlje i brikete vec pokusavam prosiriti ponudu na vise sastojaka, sijeno, kruh, zrnjevlje, jabuke, grancice,,,
kad bude trave i ona ce u ponudu, naravno u ogranicenim kolicinama,,,
nastojim ne pretjerivati niucemu a ne zelim niti dozvoliti da gladuju,,,
pokusavam doci do toga da pojedu sve sto im dam ali da sljedeci obrok ocekuju sa zeljom u ocima,,,

Citiraj:
Prvotno napisano od uzgojitelj Vidi poruku
Pozdrav ljudi nisam dugo bio na forumu.Napokon mi je krenulo sa kunićima.Ženka kalif,mužjak panonac -10 komada stari 16 dana-28.2 2 ženke mješanke šarca okotnja-napravile gnjezda i 30.2 još jedan okot.
Neka je sa recom,,,
a kaj se boldanog tice de smanji malo,,,

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuničarstvo 89 18-01-17 10:13
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 21:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 23:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 20:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 15:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:05.