Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 15-06-16, 09:49   #8931
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru
Početno Re: Kuničarstvo

Citiraj:
Prvotno napisano od tototozg Vidi poruku
Nemoj ih ostavljati zajedno,može biti svega, ako se ne tjera,tuc ce se i grist. Može ga i kastrirati. Zecica se uvjek stavlja mužjaku u kavez i to kad se tjera i nakon skoka se mice od njeg,ako nije uspjelo, probaj drugi dan..
Taj zecan koji "dopusti" da ga zečica kastrira u njegovom kavezu nije drugo niti zaslužio nego ostati bez jaja!
Ja uvijek ostavim zečicu kod zecana jedno 3-4 sata, ali tek nakon što sam vidio da je primila! u tom vremenu primi još par puta i nemam nikakvih problema sa "kontrolnim pripustom"!

P.s. Jutros sam prodao jednu zečicu stalnom kupcu za 100 kuna!
On ju htio obavezno na vagu jer "još nije vidio tolikog šarca"! 13 mjeseci stara i točno 10,5 kg!
Došlo mi da sam sebe utučem macon! Kad sam brzoplet za cijenu, tako sam i zaslužio! Grrrr....
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 15-06-16, 10:37   #8932
Bobić
Super Uvaženi Član

Bobić avatar

Član foruma od: 16.12.2008
Bobić je sjajanBobić je sjajanBobić je sjajanBobić je sjajanBobić je sjajanBobić je sjajanBobić je sjajan

pa to je ispod 10 kn za kilo zive vage,,,

neki dan se meni javio kupac od pokojnog uje, kaze ocemo mi i dalje nastaviti trgovinu?
moze reko nema problema kad budu neki 4 kg zive vage za 100 novaca,,,
bas ovakav pogled je imao kad sam mu to reko,,,
pa ja ih moram najmanje 4 mjeseca hraniti, svaki dan dva puta dolaziti pa reko ja i da nista ne pojedu dobijem 50 lipa po dolasku, sunac ti garavi ako toliko ne vrijedi moj dolazak onda u kuki i trgovina i sve,,,
nedam jeftinije, radije cu ja gustati u njemu nego da ga dajem zabadave,,,
Bobić je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-06-16, 10:49   #8933
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobić Vidi poruku
pa to je ispod 10 kn za kilo zive vage,,,

neki dan se meni javio kupac od pokojnog uje, kaze ocemo mi i dalje nastaviti trgovinu?
moze reko nema problema kad budu neki 4 kg zive vage za 100 novaca,,,
bas ovakav pogled je imao kad sam mu to reko,,,
pa ja ih moram najmanje 4 mjeseca hraniti, svaki dan dva puta dolaziti pa reko ja i da nista ne pojedu dobijem 50 lipa po dolasku, sunac ti garavi ako toliko ne vrijedi moj dolazak onda u kuki i trgovina i sve,,,
nedam jeftinije, radije cu ja gustati u njemu nego da ga dajem zabadave,,,
Ja sam isto tog mišljenja, ali ovu mi nekako bilo žao zaklati, a ne mogu imati više nego što imam! Trenutno imam 6 zečica i 3 mužijaka, a ostavio sam si podmladak tako da...
Šuti!!, tješim samog sebe!, a ipak mi je drago što će još živjeti jer je stvarno prekrasna, a čovjeku je isto važno da dobije drugu krv, a ona je uvezena iz dojčlanda u siječnju....
Nepročitano 15-06-16, 15:41   #8934
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Kninquin , ajd stavi sliku makar jednog šarca od deset kila.Najveći kojeg sam vidio bio je sedam.
Bobić, kad bi svi držali takvu cijenu onda se nitko ne bi čudio. Meni su najbolji kupci koji mi vele pa ima i po 35kn za kilu. Pitam gdje. Kaže u Osijeku . Ja mu kažem pa idi onda u Osijek(iz Zagreba). Ne kužim kak se nekom isplati prodavati po toj cijeni . Pa da ima i sve svoje opet ne naplati svoj rad i trud. Gdje je tu računica da prodam po jeftino meso za koje znam šta vrijedi i onda kupim svinjetinu u trgovini za koju ne znam ni od kud je ni od kad je po 17kn kilu.Ja držim 50kn za kilu već sigurno sedam godina, prodo ili ne. Dignuo sam na 55kn pa su se bunili pa sam spustio ponovno na 50 ali ispod nedam. Onaj tko zna šta je to taj će kupit. Sad imam u škrinji dvanaest komada za koje nemam kupca. Inaće samo se jedan žalio jer su mu kunići od kilu i pol premali . ,,Strućnjak " bi htio tak da su oko 4 kile čisti al da su oko tri mjeseca stari.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-06-16, 17:43   #8935
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Kninquin , ajd stavi sliku makar jednog šarca od deset kila.Najveći kojeg sam vidio bio je sedam.
Bobić, kad bi svi držali takvu cijenu onda se nitko ne bi čudio. Meni su najbolji kupci koji mi vele pa ima i po 35kn za kilu. Pitam gdje. Kaže u Osijeku . Ja mu kažem pa idi onda u Osijek(iz Zagreba). Ne kužim kak se nekom isplati prodavati po toj cijeni . Pa da ima i sve svoje opet ne naplati svoj rad i trud. Gdje je tu računica da prodam po jeftino meso za koje znam šta vrijedi i onda kupim svinjetinu u trgovini za koju ne znam ni od kud je ni od kad je po 17kn kilu.Ja držim 50kn za kilu već sigurno sedam godina, prodo ili ne. Dignuo sam na 55kn pa su se bunili pa sam spustio ponovno na 50 ali ispod nedam. Onaj tko zna šta je to taj će kupit. Sad imam u škrinji dvanaest komada za koje nemam kupca. Inaće samo se jedan žalio jer su mu kunići od kilu i pol premali . ,,Strućnjak " bi htio tak da su oko 4 kile čisti al da su oko tri mjeseca stari.
Da znam postaviti, odmah bi ih stavio!!
Ja i sam znam da je to i više nego poklonjeno, ali šta ćeš!, volim ih držati, a nemoguće ih je sve pojesti! Bude ih godišnje cca. 250 komada i to kad "štedim" zečice, a u meso ih ne dam!

P.S. Ne mogu nigdje naći objašnjenje kako postaviti fotografije na forumu..
Pošto sam tvoje kuniće često viđao na slikama ovdje, ajde malo pomozi-ako si voljan!
Tad ćeš biti i u mogućnosti vidjeti sliku!

Posljednje uređivanje od kninquin : 15-06-16 at 17:55 Razlog: dopuna
Nepročitano 15-06-16, 17:45   #8936
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Kod mene u selu prodaju zaklane kuniće i po 20 kuna za kilu!
Oni malo skuplji daju po 30 kuna!
Zato ih ja ne prodajem zaklane jer bi mi to tek bila čista propast!, kad već nije ovaj potez od jutros!
Nepročitano 15-06-16, 18:15   #8937
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Ako mi bilo tko moze ukratko objasniti kako se ovdje postavljaju Silke, Bio bih zahvalan....
Nepročitano 15-06-16, 19:34   #8938
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Ja isto ne znam jer mi to slika kćer pa šalje s mobitelom drugoj...
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-06-16, 20:18   #8939
Srdjan2
Početnik

Član foruma od: 12.06.2016
Srdjan2 je na dobrom putu

hvala svima na pomoci,izgleda da je zecica previse mlada,probacemo za koji mjesec,i da vas pitam da li je za orijase i sarce malen kavez dimenzija 80x75x60
Srdjan2 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-06-16, 21:26   #8940
Srdjan2
Početnik

Član foruma od: 12.06.2016
Srdjan2 je na dobrom putu

evo da probam postaviti sliku,slika je sa neta
Srdjan2 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuničarstvo 95 Danas 07:09
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:48.