Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 04-01-17, 23:15   #9411
Bobić
Super Uvaženi Član

Bobić avatar

Član foruma od: 16.12.2008
Bobić je sjajanBobić je sjajanBobić je sjajanBobić je sjajanBobić je sjajanBobić je sjajanBobić je sjajan
Početno Re: Kunićarstvo

Svakako (moram priznati da to u zadnje vrijeme samo skwo radi) odmrzavanjem svakodnevno a za veceru dobiju jabuke da sto manje vode mora ostati u bocama,,,
kad jedu vise voca manje su zedni,,,
Bobić je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 05-01-17, 09:38   #9412
robi ka
Regularni Član

Član foruma od: 30.01.2013
robi ka će uskoro postati poznat

Ja imam tri kunica pa moram stalno nositi vodu,kako je tek onima koji ih imaju vise.
Neznam kako se rijesavaju problemi oni sto imaju sistem na napajanje,mislim da im bas sad to nepomaze da je to sve sleđeno.
robi ka je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-01-17, 11:35   #9413
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Od čega kunići imaju dosta mekanu stolicu, jesu kuglice al ne suhe i tvrde nego zelenkaste i mekane. Jedu čakovačku smjesu ,crnu zob, ječam , kukuruz , sijeno i ponekad malo suhog kruha.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-01-17, 19:45   #9414
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od robi ka Vidi poruku
Ja imam tri kunica pa moram stalno nositi vodu,kako je tek onima koji ih imaju vise.
Neznam kako se rijesavaju problemi oni sto imaju sistem na napajanje,mislim da im bas sad to nepomaze da je to sve sleđeno.
Ja ih u kavezima trenutno imam 60 komada (u 4 kaveza)
prostorija je cca 5x2m i do sada mi nikad nije smrzla voda
s prednje strane je opsiveno najlonom (duplo) tako da ak u ovo zimsko vrijeme izade malo sunca uspije i dobro zagrijati prostor...ali izgleda da i oni uspiju sa svojom tjelesnom temperaturom nesto zagrijati prostor...
a drveni vanjski kavezi dobro se sve smrzne...
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-01-17, 11:21   #9415
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Od čega kunići imaju dosta mekanu stolicu, jesu kuglice al ne suhe i tvrde nego zelenkaste i mekane. Jedu čakovačku smjesu ,crnu zob, ječam , kukuruz , sijeno i ponekad malo suhog kruha.
ak to primjetiš ujutro to je normalno...
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-01-17, 16:42   #9416
robelar
Uvaženi Član

robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Temperatura prostorije gdje držim kuniće je sad točno nula stupnjeva. Nočas ću im prvi puta zatvoriti vrata da ju sami zagriju . Imam dvadeset komada.
Nepročitano 07-01-17, 11:13   #9417
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Ako je to dopodne/ujutro, to je sasvim normalno, dapače- znak da im probava normalno funkcionira i takav izmet ne odstranjivati jer ga kunići moraju pojesti! Normalno je takav izmet malo dulji i ne baš u obliku kuglice, ali u svakom slučaju je dobar znak...
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 07-01-17, 11:22   #9418
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Moje ženke i mladi su u prostoriji i tek im se neki dan smrzla voda, ali po ovakvoj hladnoći i ne piju puno vode! dobiju uvijek voća (jabuke i kruške) i tri puta dnevno mlaku vodu tako da ni ne budu žedni! Kod zecana mijenjam češće vodu i isto tako dajem im voće i nije neki problem...
Trenutno imam 6 zečica i 2 zecana, a kod 4 zecice i mlade u gnijezdu! Hvala Bogu nema problema. Oni što su bili za klanje su prekjučer poklani/10 komada i svi su bili zdravi i debeli, sa tri mjeseca i 2 dana prosjek 3,4 kg "živi"!, a jedan muški što je bio na prodaju pa nije kupljen točno 4 kg! Zimski kunići su najbolji...
Nepročitano 08-01-17, 11:53   #9419
robelar
Uvaženi Član

A jest pravo fino izvadit kunića iz dubokog pa ga lijepo priptemat za ručak u toploj kuhinji i gledat van kako pada snijeg. Najsigurniji uzgoj je onaj u dubokom odnosno u loncu.
Nepročitano 08-01-17, 12:26   #9420
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Ja danas isto imam kunića za ručak! Mladi pečeni kunić sa domaćim mlincima...
Za pola sata ga više ne će biti!
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuničarstvo 95 Danas 07:09
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:48.