Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-01-17, 18:34   #9431
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj
Početno Re: Kunićarstvo

Evo i meni popucale tri boce od pojilica na kuglicu i mogu ih bacit . Nema druge nego mlake vode davat u neku prikladnu posudicu i čekat dok se svaki napije. Tako dok ne prođu minusi.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 14-01-17, 12:28   #9432
robi ka
Regularni Član

Član foruma od: 30.01.2013
robi ka će uskoro postati poznat

Ja sam napravio novu gajbu za zeca i stavio sam metar visine metar duzine i metar sirine. Ona je ogromna. Dali sam trebao mozda staviti manju visinu. Orijaski sarci su u pitanju. Ja sad mogu staviti samo jos jednu gajbu na nju i to je to. Bas je velika. Vidim da neki imaju sarce i po tri kata a ova moja je divovska.
robi ka je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-01-17, 14:52   #9433
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od robi ka Vidi poruku
Ja sam napravio novu gajbu za zeca i stavio sam metar visine metar duzine i metar sirine. Ona je ogromna. Dali sam trebao mozda staviti manju visinu. Orijaski sarci su u pitanju. Ja sad mogu staviti samo jos jednu gajbu na nju i to je to. Bas je velika. Vidim da neki imaju sarce i po tri kata a ova moja je divovska.
Kako bi se reklo od viška glava ne boli,nepraktično za tebe jer kako i sam kažeš ne možeš zidat trokatnicu ali kuničima u letne mjesece če biti bar mrvicu lakše jer se topli zrak zadržava gore...
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-01-17, 15:06   #9434
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Kako bi spriječio danje smrzavenje pojilica kuniči su dobili grijanje.
Utičnica sa tajmerom(20kn),i kalolifer za 80kn,imam i uljni radijator ali nekako mi kalolifer bolje dijeluje...

Kako mi u prostoriji ne smzava ako su temperature cca. -10 i ako se dnevna digne do bar 1-2 stupnja, na tajmeru si kad zaželim (kad temperature padnu ispod -10) namjestim da se kalolifer pali (2 do 3 puta tokom noći) i riješen problem

Još bolje riješenje je utičnica sa termostatom koja se namjesti da se pali na određenoj temperaturi al nažalost ju nisam uspio za sada pronaći...
Nepročitano 14-01-17, 16:56   #9435
robelar
Uvaženi Član

robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Jimi , nemoj se ljutit ali nebi vjerovo što mi se dogodilo jučer. Ostavio sam im neonsku lampu da im gori i sve se zadimilo i poćelo gorit . Bogu hvala da smo primjetili da smrdi po paljevini i da mi je automatski osigurač izbacio. Da je bilo po noći nitko nebi skužio. Vjerojatno kak zatvorim prostoriju od vlage se nešto pošeremetilo. Zato oprez.
Nepročitano 15-01-17, 08:36   #9436
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Jimi , nemoj se ljutit ali nebi vjerovo što mi se dogodilo jučer. Ostavio sam im neonsku lampu da im gori i sve se zadimilo i poćelo gorit . Bogu hvala da smo primjetili da smrdi po paljevini i da mi je automatski osigurač izbacio. Da je bilo po noći nitko nebi skužio. Vjerojatno kak zatvorim prostoriju od vlage se nešto pošeremetilo. Zato oprez.
ma nemam se šta ljutit opreza nikad dosta

22.01.očekujem 4 okota tako da ču ponovno morat upalit 4 sijalice,ne želim riskirat da se smrznu,a kad ih upalim ne gase se najmanje 2 tjedna...
Nepročitano 18-01-17, 22:41   #9437
robi ka
Regularni Član

Član foruma od: 30.01.2013
robi ka će uskoro postati poznat

Moji zečići
robi ka je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 19-01-17, 20:38   #9438
robelar
Uvaženi Član

Ne znam šta je ovo. Potpuno zdrav kunić od tri mjeseca odjednom ne može stati na noge , ni prednje ni zadnje . Nikakve druge simptome ne pokazuje . Normalno jede i pije , stolica normalna, uopće nije bezvoljan samo što ne može stajati iako se trudi. Nije paren u srodstvu.
Nepročitano 19-01-17, 23:11   #9439
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Dobio "dječiju paralizu"!! -sala!, nemam pojma šta bi to moglo biti, još nisam imao takav slučaj, a nadam se da i ne ću.
Dobro da je tri mjeseca, bar imaš šta zaklati, iako ja to baš i ne bih jeo!
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-01-17, 09:41   #9440
robelar
Uvaženi Član

Ma nije za upotrebu . Samo se ovako muči . Nemam pojma gdi je greška.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuničarstvo 96 28-08-17 09:35
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:18.