Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Home made vitla za šumu
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-06-09, 14:34   #11
petar
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.12.2007
petar će uskoro postati poznat
Početno Re: Home made vitla za šumu

@savoris: Da, da, baš sam gledo redukciju i kontam si baš to 1:3pm :lol:

@edo: baš tako, imaju fin domet, tako da bez problema može, nego problem je kad si u rupi, stišćeš da vuče kad na jednom vidiš traktor pred sobom ;)
tamburaši su ih pratili.
petar je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 26-06-09, 16:50   #12
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Savo, opet zupčanici od diferencijala?
Trpi li ovaj orbitalni motor aksijalne sile?
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-06-09, 19:21   #13
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

@ edosoko
pa i ja volim da koristim sipke od amortizera , pogotovo zbog toga sto na njih ide lezaj od 20mm kao u snu
i ja sam mislio da ce hidromotor biti nekako isturen naprijed medjutim kad sam smontirao na traktor uopste mi se ne cini tako , a vidjeces i ti na slikama
a sto se tice daljinskog , da bi to bilo moguce potrebno je prvo ugraditi jedan elektrohidraulicni razvodnik (trenutno je to "ad akta") a dok malo isprobam ovo cudo pa cu tek onda odluciti dal se upustat u tako komplikovanu preradu :scratch
a prije svega ovo nije pravljeno prvenstveno da radi kao neko profesionalno vitlo , ovo je jedno minijaturno i jeftino pomagalo koje korisnije nego tegovi ;)

Citiraj:
Prvotno napisano od petar
@edo: baš tako, imaju fin domet, tako da bez problema može, nego problem je kad si u rupi, stišćeš da vuče kad na jednom vidiš traktor pred sobom ;)
tacno tako problematicno je to sto ne cujes niti nekada vidis traktor pa moze doci do kuslus za sekund

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ
pojma nemam a i ako ne trpi ko ga jebe zamijenit cemo ga kada ode
ili remontovati posto mi drugar radi te stvari :roll:
nisam ga otvarao ali se vidi da ima redukciju nekakvu (vjerovatno planetari) u sebi posto kada sam odvarao onaj cep koji je sa strane vidio sam da radno kolo se okrece mnogo brze nego izlazna osovina
pa po tome sudeci trebalo bi biti i nekakvih lezajeva tamo

znaci opet napominjem da to nije nesto za rad 24h na dan , nego povremeni rad

a evo da predstavim ga u skoro zavrsnom svjetlu ]
zavseno , montirano , isprobano , ja zadovoljan ostaje samo jos da ga ponovo rasklopim i ofarbam
snaga mu je da vuce zakocenog vladimirca po tucaniku sa jednostrukaom sajlom ;)

Nepročitano 26-06-09, 19:36   #14
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Savo, majstore...

Napravi stitnik za hidromotor, jer ako taj traktor bude isao u sumu, da ne bi bilo da ga nekim slucajem odbijes...

Inace, vrlo dobro odradjeno!
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-06-09, 22:15   #15
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ
jbg ko se razumije u sile razumije se :oops:
nije mi ni palo na pamet da bi moglo postojati aksijalno opterecenje zbog kosih zubaca na zupcanicima
nije problem rijesiti to pronalaskom para zupcanika s pravim zupcima, naravno pod uslovom da savo pronadje njemu najmiliji odnos 1tri zenska medjunozja)
a mislio sam da ce citava skalamerija biti vise isturena, ali nije uopste
Nepročitano 26-06-09, 22:23   #16
savoris
Super Moderator

savoris avatar

savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

a vec je meni ZJ napomenuo prije za te aksijalne sile ;) al ipak mislim da nece biti problema posto osovini trumble uopste ne smeta smatram da su njeni lezajevi dovoljno jaki da istrpe , a sto se tice hidromotora kao sto vec rekoh nece to puno da radi
a i ja sam mislio da ce svo ovo mnogo vise strcati naprijed ali uopste nije tako , cak mi se cini da cu morati nekako da nabudzim jos tegova , posto je ovaj cijei sklop laksi od tegova sto su bili a i oni su mi bili mali

a nije iskljuceno da cu nekako pjacati ili napraviti neki okvir oko hidromotora , mada mi se ne cini vinjavim al dodatna zastita nemoze da skodi
Nepročitano 26-06-09, 22:29   #17
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od edosoko
Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ
jbg ko se razumije u sile razumije se :oops:
nije mi ni palo na pamet da bi moglo postojati aksijalno opterecenje zbog kosih zubaca na zupcanicima
nije problem rijesiti to pronalaskom para zupcanika s pravim zupcima, naravno pod uslovom da savo pronadje njemu najmiliji odnos 1tri zenska medjunozja)
a mislio sam da ce citava skalamerija biti vise isturena, ali nije uopste
Je, ovo je najpraviji odnos ;)
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-06-09, 14:11   #18
firemanpeter
Super Uvaženi Član

firemanpeter avatar

Član foruma od: 12.05.2008
firemanpeter će uskoro postati poznatfiremanpeter će uskoro postati poznat

Ovo je odličano napravljeno home made vitlo. ;) Najviše mi se dopadaju stvari koje su jednostavne. Te se stvari ne kvare puno i ako se slučajno nešto pokvari, brzo se popravi.
A koliko se težko sajla izvuče, jel treba neku veču silu? Jel, hidravlički ventil ima 3 komande, navijanje odvijanje i plivajuče znači prosto? Ili ima samo dve poziciji?

TV - 731
firemanpeter je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-06-09, 18:12   #19
savoris
Super Moderator

savoris avatar

sajla nemoze da se odvija rucno samo vucenjem pa ni kada je razvodnik u plivajucem polozaju
znaci moras komandu povuci u jedan polozaj
a razvodnik standardni ruski ima 4 polozaja :mirni,gore,dole,plivajuci
Nepročitano 05-07-09, 18:41   #20
matrix123456
Uvaženi Član

Član foruma od: 14.01.2009
matrix123456 je na dobrom putu

ja svoje nisam ni poceo pravit a vi samo radite i radite,svka cast momci
matrix123456 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Šumarski traktori i vitla mario Šumarstvo 2598 18-05-17 16:59
igland vitla siska Šumarstvo 6 12-09-16 20:34
Zelena rotokosa made in Poland StricVujc Traktorske kose 15 26-08-11 23:10

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 22:23.