Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ratarstvo Spremanje slame u rolo/kocka bale
Ratarstvo Ratarska proizvodnja od sjetve do žetve. Mehanizacija, poticaji, zaštita, gnojidba ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-06-08, 16:34   #1
Alen
Aktivni Član

Član foruma od: 27.04.2007
Alen je na dobrom putu
Početno Spremanje slame u rolo/kocka bale

Citiraj:
Prvotno napisano od Rajtek
Prodajem slamu pšenićnu, ovogodišnju u rinfuzi, ima oko 50 ha za vršit cijena 250 kn po ha. Do tabli se može doći kamionom i do autoceste ima oko 30 km. Slama se nalazi na lokciji blizu Siska.

Kod mene se poklanja slama samo da se makne sa polja....
Alen je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 24-06-08, 18:31   #2
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: Slama

Meni je glupo nekome slamu prodavat... Zar uopce postoje ljudi toliko ocajni da ju moraju placat... I u mom kraju se poklanja, ali samo onima za koje znas da ce pokupiti SVE, a ne da ustave ugazene uvratine, ap da se s tim ja zajebavam kad idem orati...

Ja sam misljenja da je najbolje slamu sasjeckati nekakvim malcerom i zaorati. ne bi bilo lose kad bi se otkosi razbacali cijelom sirinom njive, ali radi tko kako moze...

Rajtek, iskreno se nadam da ces naci kupce, ali to u mom kraju nikako nije uobicajena praksa.

Ak mislis da sam ti pokvario oglas na ikoji nacin, slobodno mi reci i ja brisem ovaj post...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-06-08, 13:41   #3
MAX
Polako se zagrijava

MAX avatar

Član foruma od: 09.03.2008
MAX je na dobrom putu

Otkupljuju po 25 lipa po kili u Gudovcu.
MAX je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-06-08, 16:51   #4
SteveO
Regularni Član

Član foruma od: 16.02.2007
SteveO je na dobrom putu

Ja sam na dosta mjesta vidio da svabe prodaju slamu, doduse u rolo balama ali zitna slama...cuj, radije cu je proterat kroz sjecku i da mi posluzi kao gnojivo kad strune nego nekom dat dzaba, zato mislim da bi to ipak trebalo imat neku cijenu...iako skoro uvijek dam dzaba nekom al indirektno tako idem sebi u gubitak...
SteveO je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-06-08, 20:39   #5
seljaček
Uvaženi Član

Član foruma od: 24.10.2007
seljaček je na dobrom putu

Pa naravno da se prodaje kad se raširi po parceli i poprska sa otopinom UREA-e i zaore daja lijepi humus i pospješuje aktivnost mikroorganizama u tlu ako je prodate nešto malo nadoknadite gubitak ako je date onda i niste za drugo nego da djelite svoju muku. I dajte več jednom prestanite omalovažavat svoj trud i proizvod slama kukuruzovina oklasak od kukuruza stajski gnoj sve je to [b]PROIZVOD[b] i ima svoju vrijednost. Ako je sami ne cijenimo neče je ni drugi poštivat i cijenit.
seljaček je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-06-08, 23:14   #6
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

Član foruma od: 16.11.2007
bogec je na dobrom putu

hmmmm zanimljive konstatacije, svi u pravu i svi u krivu, želio bih vas staviti u položaj svih onih koji su napravili štale za krave i imaju lagune i stalno muku muče s njima, ZAŠTO , zato što nema slame, a s tim niti drugačije štale :!: .
moj kraj je izrazito stočarski i tu se kolju svi za slamu jer apsolutno svima treba, cijena je kak se ko dogovori , a ova cijena u ovom gore oglasu je i više nego povoljna
zato samo napred sa prodajom a na cijenu se nema tko šta bunit :D
tu kod nas je zabranjeno palit slamu jer je čovjeka vatra uhvatila i izgorio je :cry:
a sad cijena i prevelika uzdizanja rada i truda nikoga ne zanima previše to vidite opčenito u cijeni svega kaj prodajete, jer ipak se radi o nus proizvodu a glavni dio a to je zrno vam je trebo osigurat zaradu, a tamo gdje nema stoke daje se zabadava što je ok po meni jer ipak možda ti se to nekad i vrati kad češ najmanje očekivat baš od tog čovjeka kom si poklonio slamu :D
ja da si nisam osigurao slamu sigurno bih uzeo
Nepročitano 25-06-08, 23:21   #7
SteveO
Regularni Član

SteveO je na dobrom putu

Pa bas ti i nije teorija na mjestu...nek meni on tako pokloni tele onda !? Ili da bude jednako, eto mu slama al nek mi baci tu slamu nazad na njivu kad prodje kroz stalu, tj. nek baci djubre kod mene na njivu pa ja isto imam koristi. A ne, daj mi pa ce ti Bog platit a smatraju da su mi pomogli a ustvari mi odmazu s tim, ni hvala ne kazu i jos nije rijetko da ih moram ganjat da to vise odvezu da ja mogu dalje radit...
Nepročitano 25-06-08, 23:30   #8
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

bogec je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od SteveO
Pa bas ti i nije teorija na mjestu...nek meni on tako pokloni tele onda !? Ili da bude jednako, eto mu slama al nek mi baci tu slamu nazad na njivu kad prodje kroz stalu, tj. nek baci djubre kod mene na njivu pa ja isto imam koristi. A ne, daj mi pa ce ti Bog platit a smatraju da su mi pomogli a ustvari mi odmazu s tim, ni hvala ne kazu i jos nije rijetko da ih moram ganjat da to vise odvezu da ja mogu dalje radit...
nisi baš shvatio kolko ja vidim, da li si bio u situaciji da ti je netko pomogao i da si imao koristi od toga a da nisi to nikad vratio, sigurno 100% da jesi, ti ako nečeš poklonit slamu onda ju prodaj, nitko te na to ne tera.
bobo i alen ju poklone jer njim ne treba što je ok, ne možeš apsloutno u životu sve računat jer to je pohlepa :!:
ali svatko nek radi kako želi, ja imam dio pogođen za đubre dio za novce dio zabadava sam da ju maknem i sve u svemu su svi zadovoljni jer na kraju krajeva čak i onom koji je dao zabadava ču se makar indirektno odužit
Nepročitano 25-06-08, 23:37   #9
SteveO
Regularni Član

SteveO je na dobrom putu

Nisi ni ti shvatio, ja ju dajem vec 10 godina i to das po 20 hektara i bar da donese kulen, bilo sta, da kaze hvala ili nek ponudi da djubre izveze- to mi je najbolje al nema pojma da dobijes ista, onda mislim da mi je bolke da s tim zagnojim njivu.
Nepročitano 25-06-08, 23:42   #10
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

bogec je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od SteveO
Nisi ni ti shvatio, ja ju dajem vec 10 godina i to das po 20 hektara i bar da donese kulen, bilo sta, da kaze hvala ili nek ponudi da djubre izveze- to mi je najbolje al nema pojma da dobijes ista, onda mislim da mi je bolke da s tim zagnojim njivu.
pošto ne znam od kud si, ne znam kakvi su ljudi kod tebe, al da si kod mene blizo sigurno bi ti nudili novce i đubre za slamu.
da nije lijepo kad ti netko ne kaže ni hvala, od mene bi dobro profitiro za tih 20 ha i to sigurno i imao bi kupca kojeg se nebi mogao otarasit, da preseli bliže zemlju meni :D

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Vilice za rolo-bale ŠANANA Ostali priključci 136 06-06-14 10:27
Sijeno rolo bale BELEC7340 Potražnja 1 05-06-13 22:55
Stražnji utovarivač s hidrauličnim cilindrom za suhe rolo-bale i sl. marin13 Ostali priključci 52 14-02-13 20:45
Prodajem rolo bale sijenaže u foliji kordunaš Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 13 09-01-13 01:14
Bale slame Mireek Ponuda 0 31-07-12 12:38

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:34.