Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ratarstvo Spremanje slame u rolo/kocka bale
Ratarstvo Ratarska proizvodnja od sjetve do žetve. Mehanizacija, poticaji, zaštita, gnojidba ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 25-06-08, 23:09   #11
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: Slama

Vec par godina nikome vise ne dajem slamu...

prije kombajni nisu imali sjecke u mom kraju, pa smo BUDALE palili slamu... da sam bar ranije vidio onaj Cugijev stroj za razbacivanje slame... Steta je slamu paliti. kud je dobra kao gnojivo, kud vatrom poubijamo mikroorganizme...

Sad imam dva malcera i mislim da ce vuceni moci samljet sve sto kombajn ne sasjecka.

Nagodinu planiramo kupiti jedan kombajn iz sela, ali on nema sjecku na sebi, pa cu za njim malcirati slamu, ali mislim da bi bilo kvalitetnije da ju se razbaca po njivi...

Mi osli u OFF topic lagano...

Ako planirate nastaviti ovu temu, otvorite novu temu, a ja cu prebaciti postove u nju i pisat cemo dalje...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 25-06-08, 23:14   #12
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

Član foruma od: 16.11.2007
bogec je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
prije kombajni nisu imali sjecke u mom kraju, pa smo BUDALE palili slamu... da sam bar ranije vidio onaj Cugijev stroj za razbacivanje slame... Steta je slamu paliti. kud je dobra kao gnojivo, kud vatrom poubijamo mikroorganizme...
Sad imam dva malcera i mislim da ce vuceni moci samljet sve sto kombajn ne sasjeckaNagodinu planiramo kupiti jedan kombajn iz sela, ali on nema sjecku na sebi, pa cu za njim malcirati slamu, ali mislim da bi bilo kvalitetnije da ju se razbaca po njivi...Mi osli u OFF topic lagano...
Ako planirate nastaviti ovu temu, otvorite novu temu, a ja cu prebaciti postove u nju i pisat cemo dalje...
o da i te kako lagano offffff
pa kak svi kojima ne treba slama su na drugom kraju svijeta :evil: da ima prevoz kakvi povoljni uzeo bi ja još, al dogodine se bumo več dogovorili.
razbacaš slamu paukom pređeš tanjuračom i poslje zaoreš, a meni suze poteknu zakaj ja nemam tu slamu za kravice.
uh sad smo stvarno zabrljali ovaj oglas do kraja, bobo briši kaj ne treba tu bit :!:
Nepročitano 25-06-08, 23:34   #13
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Početno Re: Sto radite sa slamom poslije zetve?

Tema podijeljena na novu. Sad pisite do mile volje...

Probao sam zatanjurati slamu iza kombajna, pa mi bas i nije uspjevalo... lagane tanjurace ju nisu mogle u 2 traga sasjeci. pa sam od toga odustao.

Sad imam kombajnera koji sjecka sve iza sebe i ne naplacuje to dodatno nista. Ali ako zbilja kupimo kombajn bez sjecke, onda cu traktorom malcirati i gotovo. ne dam salmu vise nikome, jer kako sam gore napisao, pokupe samo duzine a uvratine ostave, pa se ja opet sa slamom moram zajebavat... E, neces vise...
Nepročitano 25-06-08, 23:41   #14
kloki
Regularni Član

Član foruma od: 10.04.2008
kloki je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo

prije kombajni nisu imali sjecke u mom kraju, pa smo BUDALE palili slamu... [b]da sam bar ranije vidio onaj Cugijev stroj za razbacivanje slame...[/b] Steta je slamu paliti. kud je dobra kao gnojivo, kud vatrom poubijamo mikroorganizme...

Sad imam dva malcera i mislim da ce vuceni moci samljet sve sto kombajn ne sasjecka.

Nagodinu planiramo kupiti jedan kombajn iz sela, ali on nema sjecku na sebi, pa cu za njim malcirati slamu, ali mislim da bi bilo kvalitetnije da ju se razbaca po njivi...

Mi osli u OFF topic lagano...

gde mogu da vidim taj stroj
Nepročitano 26-06-08, 00:40   #15
Čugi
Gost

viewtopic.php?f=33&t=479&p=12866&hilit=razbacivanj e+slame#p12866
  Odgovori s citatom
Nepročitano 26-06-08, 00:40   #16
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Ovdje:

viewtopic.php?f=33&t=479&start=45&st=0&sk=t&sd=a&h ilit=razbacivanje+slame

Stroj je olicenje jednostavnosti... imam sve potrebne dijelove za takav stroj kod kuce, samo sam lijen napraviti ;)

Do zetve mozda nesto i bude...

Cugi je bio brzi ;)
Nepročitano 26-06-08, 12:58   #17
kloki
Regularni Član

Član foruma od: 10.04.2008
kloki je na dobrom putu

ja sam takodje to hteo da napravim i nasao sam sve potrebne delove u dvoristu u starom gvozdju ali od teda mi vrsi kombajn koji razbacuje slamu tako da je ostalo ne napravljeno...ali doci ce to na red pa ce doci i na sliku...
jednostavne stvari su najbolje stvari
Nepročitano 26-06-08, 13:58   #18
Rajtek
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Meni je glupo nekome slamu prodavat... Zar uopce postoje ljudi toliko ocajni da ju moraju placat... I u mom kraju se poklanja, ali samo onima za koje znas da ce pokupiti SVE, a ne da ustave ugazene uvratine, ap da se s tim ja zajebavam kad idem orati...

Ja sam misljenja da je najbolje slamu sasjeckati nekakvim malcerom i zaorati. ne bi bilo lose kad bi se otkosi razbacali cijelom sirinom njive, ali radi tko kako moze...

Rajtek, iskreno se nadam da ces naci kupce, ali to u mom kraju nikako nije uobicajena praksa.

Ak mislis da sam ti pokvario oglas na ikoji nacin, slobodno mi reci i ja brisem ovaj post...
Ma kaj bi pokvaril, sve ok. Tu smo da raspravljamo. Cuj, ja bi ju najrađe zaoral, al kad ovaj moj kaj mi kombajnira nema sječku,a velik kombajn, pa kaj da onda ja radim s tim redovima, za zaorrat je katastrofa. Kod mene se tak slama prodavala prošle godine, al sam se ja prekasno sjetil, pa rekoh idem ove godine malo ranije oglasit, možda ju prodam.
Ak ne prodam, e ond ču morat neš skemijat...
Poklonil ju nebudem jer kak i sam veliš ne pokupe sve, pa posle jebada....
  Odgovori s citatom
Nepročitano 26-06-08, 15:37   #19
lavjasin
Gost

Ma sad vam se ljudi pravi termoelektrana na poljoprivrednu biomasu u Vukovaru odnosno na slamu pa ce se tamo moci prodati potrebno im je godisnje preko 100000 t i neka pocetna otkupna cijena bile je oko 28eur/t pa vise nece biti potrebe za spaljivanjem kao sto neki rade
  Odgovori s citatom
Nepročitano 27-06-08, 17:46   #20
kikoporto5820
Gost

ja ju nikome ne dajem nitko ju ni ne traži kombajn ju isjecka tako da se iza njega ni nevidi slama i oreš bez po muke
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Vilice za rolo-bale ŠANANA Ostali priključci 136 06-06-14 09:27
Sijeno rolo bale BELEC7340 Potražnja 1 05-06-13 21:55
Stražnji utovarivač s hidrauličnim cilindrom za suhe rolo-bale i sl. marin13 Ostali priključci 52 14-02-13 19:45
Prodajem rolo bale sijenaže u foliji kordunaš Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 13 09-01-13 00:14
Bale slame Mireek Ponuda 0 31-07-12 11:38

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 11:13.