Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 15-09-09, 21:03   #11
danek
Uvaženi Član

Član foruma od: 18.12.2008
danek je onemogućio/la reputaciju
Početno Re: IMT plugovi

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Kikic: Mozes spajati vise IMT plugova jedan za drugi ali moras imati i dodatne upore na spoju, te napraviti uporu od zadnje brazde do mjesta gdje se kopca top-link...

Sanana: IMT 610.10 je 1x16" a ne 1x14"

Danek: S kojim si to traktorom uspio potrgati IMT plug na sve te silne nacine, kad sam ja sa svojim cupao panjeve i jos uvijek ore kao lud. Jedan panj nismo mogli iscupati, pa smo kopcali dva traktora odjednom i izbacili smo zadnju brazdu iz centra, ali svejedno plug se nije nigdje polomio niti rasklimao. Treba ga samo drugacije stelati nego normalne IMT plugove al zamjeni se nosac brazde i on je opet u centru.
univerzal 70 ks,prenježan je to plug za ilovaču i malo jači traktor,sad imam rabewerk.
danek je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 15-09-09, 21:16   #12
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

70ks, i 2x12" koliko si ti duboko isao s tim plugom da ga polomis?

Mislim, tesko mi je povjerovati da si onako masivan plug uspio polomiti na toliko mjesta... Stvarno mi je to tesko za povjerovati, jer sam imao prilike vidjeti gdje se veci traktori muce da vuku plug kroz zemlju, al vrte tockovima, a ne motaju nista na plugu.

Svaka ti cast, ak si to uspio strgati, neka gadna zemlja onda?
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-09-09, 21:22   #13
danek
Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
70ks, i 2x12" koliko si ti duboko isao s tim plugom da ga polomis?

Mislim, tesko mi je povjerovati da si onako masivan plug uspio polomiti na toliko mjesta... Stvarno mi je to tesko za povjerovati, jer sam imao prilike vidjeti gdje se veci traktori muce da vuku plug kroz zemlju, al vrte tockovima, a ne motaju nista na plugu.

Svaka ti cast, ak si to uspio strgati, neka gadna zemlja onda?
nije gadna zemlja nego je slaba konstrukcija štelanja i prihvata pluga
Nepročitano 15-09-09, 22:03   #14
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Cuj, stvarno sam vidio puno IMT plugova u zivotu ali kao sto vidis da mi je tesko povjerovati da je to uspjelo puci...

ono, prvi mi je glas da je ikome ikada na IMT plugu pukla osovina. Ajd onaj klin sto uskace u zubce za stelanje, kod mene se potrosio i na kraju pukao, to OK, ali osovina i klinovi za kopcanje da su pucali, stvarno prvi glas.

Eto, svaki dan cujes nesto novo ;)
Nepročitano 16-09-09, 14:30   #15
danek
Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Cuj, stvarno sam vidio puno IMT plugova u zivotu ali kao sto vidis da mi je tesko povjerovati da je to uspjelo puci...

ono, prvi mi je glas da je ikome ikada na IMT plugu pukla osovina. Ajd onaj klin sto uskace u zubce za stelanje, kod mene se potrosio i na kraju pukao, to OK, ali osovina i klinovi za kopcanje da su pucali, stvarno prvi glas.

Eto, svaki dan cujes nesto novo ;)
nisam rekel da je osovina pukla nego da je preskočila ono mjesto gdje mora biti pa mi je prvi plug oral po putu a drugi bil metar u zraku,a klin je pukel,nisam napomenul da plug je bil star 1 god.
Nepročitano 16-09-09, 17:50   #16
kikic MF
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 07.07.2008
kikic MF je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo
Kikic: Mozes spajati vise IMT plugova jedan za drugi ali moras imati i dodatne upore na spoju, te napraviti uporu od zadnje brazde do mjesta gdje se kopca top-link...
aha od zadnjeg treba složit potpor skroz do kopčanja gdi je top link to kužim nego da te pitam jer je to iplativo slagat 4 braznog 12" ili kupit nekog potrošenog pa ga urediti makar mi se čini da imt jako lijepo ore dok se namjesti dobro i stavit mu željezna pera jer ova če mi ilovača lomit ako budeju malo duže plugovi vani stajali pa če pucat samo tak dok dođe malo veče opterečenje na plug. i dal znaš odprilike za kolko bi mogao kupit još 2 dvobrazna pluga imt 756.20
Nepročitano 16-09-09, 23:18   #17
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Da kupis 2 2x12" IMT pluga u donekle dobrom stanju, i da ih spojis kako treba, pokupujes metalna pera, nabavis brazni tocak... potrosit ces vise novaca, nego na polovnog Kvernelanda 4x12" koji ima sve to i sigurno ce OKR raditi u ilovaci, dok dva IMT pluga sastavljana u kucnoj radinosti mogu na spoju puci samo tako. Da ni ne spominjem da ce te Kverneland jeftinije kostati, bolje zaoravati, lakse ce se vuci od IMT-a...

Marko93 se sjeca Kvernelanda 4x12" sto se u Njuskalu nudio prije pol godine-godinu za 900€ a plug bio u super stanju... Mozda i ima njegovu sliku, a meni je zao sto ju nisam uzeo, jer je plug zilja bio u odlicnom stanju. Da ni ne pricam da se na mnogo kverneland ravnjak moze podici zadnje radno tjelo, tako da u oranju ne smeta, i imas trobrazni ak je tesko za orati. Da zadnju brazdu preklopis, trebas samo jedan vijak odvrnuti i stvar rijesena...

Svakako pricekaj da nesto slicno iskrsne, ili se raspitaj kod ovih sto uvoze prikljucke. Pogledaj po slovenskim oglasnicima, oni u zadnje vrijeme prodaju puno kverneland plugova po vrlo pristupacnim cjenama.
Nepročitano 17-09-09, 14:44   #18
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

Član foruma od: 31.01.2008
marko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu auru

Sječam se pluga,bio je 20-25km udaljen od mene i još sada mi žao kaj ga nisam kupio :blackeye
Šteta ali slike nemam...
3 brazni IMT 756 visoki klinres se u sloveniji nabavi za 500-eura---
Kwernelnadi su večinom okretači tamo na prodaju..
Nepročitano 17-09-09, 22:30   #19
kikic MF
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 07.07.2008
kikic MF je na dobrom putu

ma ja ču sad dok idem u njemačku znam za jednog gassnera starog s pretplužnjacima i kotačom 4x12 grmlje ga zaraslo nije baš u nekom stanju al lemeši su novi no daske su u banani treba nove al cca 200 eura mi švabo rekao pa sam mu se smijao a sad ga još možda kupim ako nije prodan
Nepročitano 24-10-09, 12:59   #20
Fritz
Polako se zagrijava

Fritz avatar

Član foruma od: 20.03.2008
Fritz je na dobrom putu

dal znate možda di bi bilo pretplužnjaka za kupit (rabljenih) i dal ko ima pretplužnjak na imt plugu?
Fritz je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
OLT plugovi vikicab4 Plugovi 931 16-12-16 07:50
Niemeyer plugovi josip123 Plugovi 10 28-11-14 06:14
Sip plugovi josip123 Plugovi 12 10-05-12 21:12
Rapid plugovi MatijaKrizanicMF35 Plugovi 20 05-01-12 12:29
ALTHOUSE plugovi meyconi Plugovi 3 07-12-09 00:46

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 22:05.