Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT IMT 560

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 12-01-17, 11:15   #1791
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj
Početno Re: IMT 560

Citiraj:
Prvotno napisano od ŠANANA Vidi poruku
Nebi se baš složio s tobom u potpunosti.
Mi radimo oko 70 kj i da nema Same-a poludjeli bi u IMT-jcima, ja sam bio zagrijan za kupnju još jednog traktora oko 70 ks, definitivno odlučili se za 577 DV da bude za oranje i pripremo da malo ubrzamo posao, ali odustao sam zbog buke i neudobnosti, to su dva največa razloga, drugih nema, ne bojim se ja mehanike i popravaka na IMT-ima, ali ova buka i neudobnost me ubija.
2016.-te sam obrao 25-30 kj kukuruza sa 565 i mogu reči da sam jadva čekao da se to završi, ubio me taj traktor i čini mi se da iz godine u godinu sve slabije čujem od te buke.
Sve si mislim da će i 565 na prodaju i da ću uzeti 549 možda i sa prednjom vučom najviše zbog transporta pošto je osjetno brži od 565, a zbog manjeg motora je manje bučan u kabini ako ima sve original tapicirunge.

Ne patim za JD-om, ali jedan FIAT serije 90 može riješiti sve probleme buke i neudobnosti kod IMT-a.
Znaći umjeto 577 DV tražim FIAT 70-90, a što je najzanimljivije ta dva traktora se mogu naći za iste novce, a razlika nebo i zemlja.

Ako pogledam unapred par godina IMT ide u zaborav najviše iz zdravstvenih razloga.
Daleko od toga da nebi volio imati nesto bolje, al za sada se neisplati, kad bi sve stavio na papir.....obradujem manje od tebe, al radim i u firmi, pa stignem napraviti.....uz to tjeram i kombajn i berac, frezam okolo itd itd.....a i grah uzima dosta vremena

Realno bez 15-20000€, neki polovan s klimom nemozes dobiti, o novom da i nepricam
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 12-01-17, 18:15   #1792
mali
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.02.2015
mali ima spektakularnu aurumali ima spektakularnu aurumali ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od gogo Vidi poruku
mali-opet ne čitaš...
Kolega priča kako bi on 100 jutara obrađivao,a ti praktički ni ne zagriješ traktor kroz godinu...
I previše radim koliko se isplati.
za 100 jutara trebao bi imat bolji stroj ali pitanje kako to ide.
Gle ja se držim one radim malo manje a prodam skuplje .
Jer to je bolje ono što ne ide ne radimo .
traktor sam kupio bez kredita u jednpoj sezoni na 5000 m2 njive .
Ovo drugo hektari ogromno neisplativi me ne zanimaju.
mali je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-01-17, 22:16   #1793
Zoki ticić
Super Uvaženi Član

Zoki ticić avatar

Član foruma od: 19.11.2012
Zoki ticić je zaista zgodanZoki ticić je zaista zgodanZoki ticić je zaista zgodanZoki ticić je zaista zgodanZoki ticić je zaista zgodan

Vozio sam nedavno JD 2140, a ja imam samo IMT 560 i mogu reći da tko nije probao voziti jedan i drugi nezna što priča. JD je 83g a moj IMT 89g što je na oko mala razlika ali raditi u jednom ili drugom je dan i noć. JD ima 25 konja više i dosta je teži ali je duplo brži i jači u svakoj uzbrdici a u kabini možeš pričati na mob bez da se dereš što sa IMT- om ne možeš. Ja čak ne bi ni uspoređivao te dvije marke traktora jer je to po meni ko da uspoređuješ magare sa IMT-om. Ja radim sa čime si mogu priuštiti ali su totalno neusporedive klase.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Zoki ticić je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-01-17, 16:26   #1794
Zoki ticić
Super Uvaženi Član

Zoki ticić avatar

Zoki ticić je zaista zgodanZoki ticić je zaista zgodanZoki ticić je zaista zgodanZoki ticić je zaista zgodanZoki ticić je zaista zgodan

Danas sam otvorio poklopac hidraulike na mom 560 je mi pumpa jako lupa pod teretom iznad 400Kg. Očekivao sam da ću pronaći blokirane ventile ali nije bilo tako, sad ću probati dodat još jedne opruge pod gornje ventile pa ćemo vidjeti kako će se ponašati.

Nepročitano 13-01-17, 16:40   #1795
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebe

Majstori to kvrckanje riješavaju od 1971 godine i nitko ga trajno nije riješil na IMT-ovoj pumpi . Večinom kriv luft između mesinganih (brončanih) piksi i koljeničastog vratila i nezatvaranje bilo kojeg ventila . Dok kod starih MF-a pumpa slična ali ne kvrcka .
Nepročitano 13-01-17, 16:47   #1796
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj

Kod mene kvrckalo, puno ljudi reklo pumpa, a kad sam radio kvacilo, luft bio na lameli, izmedu srca lamele i spojnicke, al na spojnickoj se nisu vidjeli znaci trosenja, dok lamela je imala dosta lufta, i to se dogadalo samo kad se traktor ugrije ili nosi neki veci teret, najcesce tanjuraca i prskalica
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-01-17, 16:53   #1797
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

da , klipna pumpa ima taj problem jer teret momenta nije kontinuiran nego radio kao " kompresor"

ako ti je moj post barem malo pomogao stisni hvala , nekošta ništa

Posljednje uređivanje od puknuti : 13-01-17 at 16:58
puknuti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-01-17, 16:57   #1798
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Ne zaboravi (ako je "kamenje" i konzole klipova u redu) baciti oko na one bolcniče koji drže pumpu bočno kroz kučiste diferencijala i idu u kučište pumpe. Stežu se s dvije matice M8 svaki.

Mislim da s pojačavanjem opruga ne budeš dobil ništ.
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-01-17, 16:58   #1799
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebe

Svaka klipna pumpa ima taktove (radni -prazni) pa samim tim ne radi okruglo več lupka svaki luft pojačava lupanje . Kod 560 puno toga lupka zupčanici razvoda , kompresor , zupčanici u getribi , spojnice hidr , pumpe , spojnice i zupčanici kardana itd pa sad ako lupa pumpa hidraulike evo cijelog orkestra koji jedino šuti kad stisneš kuplung
Nepročitano 13-01-17, 17:34   #1800
Zoki ticić
Super Uvaženi Član

Zoki ticić avatar

Prijateljev 558 nema niti filtera pa nema nikakvih zvukova, a ruke mu lagano poskakuju. Nebi se ja baš zanemarao sa time ali kad dignem malčer ko da sam nutra zatvorio nekoga sa čekićem.

Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:37.