Ostale grane poljoprivrede Ostale grane poljoprivrede koje nisu obuhvaćene postojećim kategorijama.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-10-12, 18:58   #21
anica
Početnik

Član foruma od: 01.10.2012
anica je na dobrom putu
Početno

stvarno to neznam ,ja imam samo onaj papir za poljoprivredu,i s tim mogu prodavat na placu ,rezano ali ne i aranzmane ,al smuljat cu nekak valjda!
anica je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 02-10-12, 20:08   #22
Dado1975
Početnik

Član foruma od: 23.09.2012
Dado1975 je na dobrom putu
Početno

moraš za aranžmane imat otvoren obrt,inače ništa ne prolazi,sve ostalo je na crno...pozz
Dado1975 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-12-12, 16:28   #23
danijellaura
Regularni Član

danijellaura avatar

Član foruma od: 15.05.2010
danijellaura je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Dado1975 Vidi poruku
Lp
dali kome krizanteme Shoesmith kasne sa otvaranjem...sve je napravljeno kako treba ( zamračivanje,prihranjivanje...itd.) ?
ako ko zna molim da mi odgovori

hvala

Lp Dado
ovak, sad je vrijeme za biti na forumu i izmjenjivati iskustva a u sezoni nema vremena za to nazalost...neznam da li vam se krizantema uspjela otvoriti na vrijeme ali evo jedan mali savjet za ubuduce...ako krizantema kasni sa otvaranjem onda ne nastavljati sa zamracivanjem nego upravo kontra upaliti svjetlo po noci i produziti dan, i ako je hladno obavezno pustiti grijanje u plasteniku...provjereno vlastitim iskustvom...neznam kak vam se dogodilo da vam se nije na vrijeme otvorila bar je ova godina bila za to idealna...moja smitovka nikad do sad nije bila takve kvalitete ko ove godine i to sa minimalnom prihranom ali da nije postavljen vodovod i kap na kap ne bi bilo nista
Nepročitano 19-12-12, 17:57   #24
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebe
Početno

Ja sam ove godine sa šmitovkima i loše i dobro prošla.Sve ovisi kako gledaš.Sadila sam ih prekasno,pa su ostale jako niske.Već sam ih htjela dati suprugu u nadležnost da ih pokosi trimerom,ali sam ipak odustala.Onda su prerano procvale.Niti za prodati,niti za baciti.Pa sam se odlučila za izradu aranžmana.Na kraju je ispalo,zaradila sam na aranžmanima toliko koliko bih bila i da sam ih prodala kao rezane.A naradila sam se ko konj.Ali dobro,da sam ih dala pokositi,ne bi bilo ništa.Znači,dobro je tako kako je ispalo.Čovijek samo mora biti malo uporan i snači se.:gitarist:
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-12-12, 08:20   #25
danijellaura
Regularni Član

danijellaura avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od johabica Vidi poruku
Ja sam ove godine sa šmitovkima i loše i dobro prošla.Sve ovisi kako gledaš.Sadila sam ih prekasno,pa su ostale jako niske.Već sam ih htjela dati suprugu u nadležnost da ih pokosi trimerom,ali sam ipak odustala.Onda su prerano procvale.Niti za prodati,niti za baciti.Pa sam se odlučila za izradu aranžmana.Na kraju je ispalo,zaradila sam na aranžmanima toliko koliko bih bila i da sam ih prodala kao rezane.A naradila sam se ko konj.Ali dobro,da sam ih dala pokositi,ne bi bilo ništa.Znači,dobro je tako kako je ispalo.Čovijek samo mora biti malo uporan i snači se.:gitarist:
a kojeg datuma ste ih sadili?
Nepročitano 22-12-12, 13:25   #26
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebejohabica može biti ponosan na sebe
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od danijellaura Vidi poruku
a kojeg datuma ste ih sadili?

15.i 18.07.Sama sam kriva,ukorijenjivala sam reznice i jednostevno ih je 90% istrunulo.A radila sam istovremeno i sprayice,a i kasnije,i one su se ukorijenile 98%,bez ikakvih problema.Bila sam prisiljena raditi novi rasad,pa sam normalno,kasnila sa sadnjom.Osim toga sam ih posadila na crni malč(to mi se jako dopalo,iako sam tek kasnije rezmislila da bi bilo bolje da sam ih posadila na bijeli),pa je možda i ti imalo kakve negativnosti,ne znam.Šmitovke sam sadila tek drugu godinu,malo,1000 komada,ali kakve su bile prošle godine,baš ko što ljudi kažu-početnička sreća.:rolleyess::lol:Osim toga,i genotip je bio niski,da sam imala ovaj drugi ko prijateljica,bile bi sigurno taman.Ona je imala od dva dobavljača i sadila niži genotip ranije,a viši kasnije,na isto mjesto,jedan uz drugi,ali je razlika u visini bila skoro pola metra.Da ne vidiš svojim očima,ne bi vjerovala.
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-12-12, 08:49   #27
danijellaura
Regularni Član

danijellaura avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od johabica Vidi poruku
15.i 18.07.Sama sam kriva,ukorijenjivala sam reznice i jednostevno ih je 90% istrunulo.A radila sam istovremeno i sprayice,a i kasnije,i one su se ukorijenile 98%,bez ikakvih problema.Bila sam prisiljena raditi novi rasad,pa sam normalno,kasnila sa sadnjom.Osim toga sam ih posadila na crni malč(to mi se jako dopalo,iako sam tek kasnije rezmislila da bi bilo bolje da sam ih posadila na bijeli),pa je možda i ti imalo kakve negativnosti,ne znam.Šmitovke sam sadila tek drugu godinu,malo,1000 komada,ali kakve su bile prošle godine,baš ko što ljudi kažu-početnička sreća.:rolleyess::lol:Osim toga,i genotip je bio niski,da sam imala ovaj drugi ko prijateljica,bile bi sigurno taman.Ona je imala od dva dobavljača i sadila niži genotip ranije,a viši kasnije,na isto mjesto,jedan uz drugi,ali je razlika u visini bila skoro pola metra.Da ne vidiš svojim očima,ne bi vjerovala.
da to je definitivno malo prekasno do 5-7.7. jos ide ali posle za smitovku je malo prekasno (u tom slucaju trebali ste sa jaaaako puno prihrane dati)...sitno moze (spine, margarete, bombice) onda ne odu nebu pod oblake ostanu niske a netreba ih alarit...ja sebi sam ukorjenjujem ali kupim reznicu jel i vi kupujete reznice? a istrunule su vam jel vam je bio supstrat premokar ili ste previse rosili i imali prevelku vlagu u zraku...neznam kakvu metodu ukorjenjivanja imate pa bi vam mogao vise reci...ja se osobno krizantemom bavim 9 godina a moji starci su krenuli prvi puta sa njom jos davne 1986godine tak da imam nesto malo vise iskustva ....ja ukorjenjujem izmedju 15000-20000 komada (smitovke, sitno, multiflora) i dogodi se da koja strune ili se osusi ali to je zanemarivo...a nemam idealne uvjete kak ovi strucnjaci kazu...
Nepročitano 29-01-13, 21:33   #28
pedja cepin
Početnik

Član foruma od: 20.01.2013
pedja cepin je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Suncokretica2 Vidi poruku
OOO, hvalabogu netko! :lol:
U Karlovcu prodajem, a ti?
I šta sadiš?
dali će trebati u karlovcu na piji fiskalne kase za prodaju cvijeća
ja sam iz osijeka i prodajem presadnce u proljeće
pedja cepin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-01-13, 10:54   #29
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mraku
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od pedja cepin Vidi poruku
misilm da neće, rekli su da proizvođači nisu obvezni, osim ako je opg u sustavu pdv-a, ili imate obrt, poduzeće...
Nepročitano 30-01-13, 13:52   #30
danijellaura
Regularni Član

danijellaura avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od pedja cepin Vidi poruku
koliko sam ja upucen u to ako ste opg i prodajete na trznici svoje proizvode onda ne a ako ste obrt onda ovisi da li ste trgovacki obrt ili proizvodni...ako ste trgovacki onda cete morati imati fiskalnu blagajnu a ako ste proizvodni onda cete moci sa fiskalnim blokom izdavati racune (blok racuna kojeg ispisujete rucno ali ga morate kupiti u poreznoj ili ga tamo ovjeriti to jos neznam kakva je procedura)

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Ovčarstvo abrkili Ovčarstvo 2548 24-03-17 18:52
Ekološko voćarstvo D&D Ostale teme vezane za voćarstvo 76 29-03-15 20:16
Cvjećarstvo tomislav jura Povrtlarstvo 205 17-03-13 13:25
Pozdrav od cvjećarke! cvjećarka Predstavite se 11 18-05-12 21:43
Povrèarstvo mario Povrtlarstvo 20 17-10-10 18:19

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 11:16.