Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Japanske prepelice
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 14-08-11, 07:30   #21
pero11
Početnik

Član foruma od: 09.08.2011
pero11 je na dobrom putu
Početno

Što se tiče svjetlosti, za prepelice je najidealnije da im se 23h imitira danje svijetlo, e sad moraš procijeniti koliko te lampice koje imaš zapravo jako svijetle..Nama se recimo dogodilo da su do trenutka dok im nismo složili lampu i dok su imale samo jednu žarulju u gajbi nesle samo 3-4 kokice, a kad smo ugradili lampu koja imitira danje svijetlo na strop proneslo ih je 11 i sad čekamo da ostale još sazriju. Ovo što imaš u planu može biti kratkotrajno riješenje, ali kad budu već odrasle i spremne nesti jaja bilo bi dobro da imaju ovakav princip..

Posljednje uređivanje od daniels : 31-12-15 at 12:35
pero11 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 16-08-11, 16:14   #22
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer ima spektakularnu aurukomer ima spektakularnu aurukomer ima spektakularnu auru
Početno

ako uzgajate prepelice za proizvodnju jaja onda im osiguravajte svijetlost na dulji period,ako ih imate tek toliko da se necime bavite,prepelicama nebude nista preko noci ako nemaju svijetla...nece uginuti od gladi ili žeđi ;)
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 16-08-11, 21:23   #23
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Član foruma od: 14.12.2010
Hrvach će uskoro postati poznat
Početno

Hvala na savjetima, jaja se griju već 2 dan u inkubatoru. Ovaj tjedan ako bog da idem u posjet s još jednim čovjekom kod gosp. Horvatića u Zaprešić da nabavim još jaja za nasad. Gajbe su već na pola spremne. Komer drago mi je da si se javio jel sam vidio na jednom drugom forumu da imaš dosta prepelica, barem mislim da si to ti jel je isto ime. Ove solarne lampe svijetle 10-12 sati,ako je bolji panel i LED rasvjeta. Elektrotehnika mi je struka pa znam dosta o tome i imam iskustva tak da ću sigurno nekaj složit. Jel mi može neko još reći kako razlikovati spol kod bijelih (engleskih) prepelica. Ovo kaj imam u inkubatoru su mješana jaja pa me zanima za ubuduće da znam.
Nepročitano 17-08-11, 21:41   #24
pero11
Početnik

pero11 je na dobrom putu
Početno

Stisneš im guzu i ako izađe bijela pjenica onda je dečko ;) al to kad već narastu naravno..

Posljednje uređivanje od daniels : 31-12-15 at 12:35
Nepročitano 17-08-11, 21:47   #25
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Početno

Na kaj sam ja došo, nije dosta da ležem piliće i da sam iz zamjenska mama nego im još moram oko guzice čačkat da vidim jel je dečko ili curica.:lol:
@ Pero Kolko vi imate prepelica sve ukupno i koje vrste?
Nepročitano 18-08-11, 21:36   #26
pero11
Početnik

pero11 je na dobrom putu
Početno

A eto..sve se može kad se hoće :P
Mi smo do sada brojimo 107 prepelica, dakle imamo one klasične japanske, mandžurijske (zlatne) i engleske prepelice (bijele).. Čekamo inkubator pa da proširimo porodicu

Posljednje uređivanje od daniels : 31-12-15 at 12:34
Nepročitano 18-08-11, 22:02   #27
komer
Super Uvaženi Član

komer ima spektakularnu aurukomer ima spektakularnu aurukomer ima spektakularnu auru
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Hrvach Vidi poruku
Hvala na savjetima, jaja se griju već 2 dan u inkubatoru. Ovaj tjedan ako bog da idem u posjet s još jednim čovjekom kod gosp. Horvatića u Zaprešić da nabavim još jaja za nasad. Gajbe su već na pola spremne. Komer drago mi je da si se javio jel sam vidio na jednom drugom forumu da imaš dosta prepelica, barem mislim da si to ti jel je isto ime. Ove solarne lampe svijetle 10-12 sati,ako je bolji panel i LED rasvjeta. Elektrotehnika mi je struka pa znam dosta o tome i imam iskustva tak da ću sigurno nekaj složit. Jel mi može neko još reći kako razlikovati spol kod bijelih (engleskih) prepelica. Ovo kaj imam u inkubatoru su mješana jaja pa me zanima za ubuduće da znam.
imam dosta prepelica,trenutno 500tinjak komada,maximum ovogodišnji je bio oko 1500 komada..još ću jednu manju turu jaja stavit u inkubator na jesen,tako da imam za zimu pomladak ;)
što se spola tiće najsigurnije je tako kako je ako se ne varam pero napisao,tu nema zabune ;)
Nepročitano 19-08-11, 14:26   #28
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Početno

Vidim vi ste svi neki veliki uzgajivači. Znači da vam ide prodaja. Zanima me kako ste riješili prodaju jaja, jel imate ugovor s nekim dućanom ili slično ili prodajete stalnim mušterijama.
Pero, dal ste naručili inkubator ili ćete ga sami raditi. Ja imam iskustva u gradnji inkubatora pa ako treba bilo kakva pomoć slobodno mi se obratite. Kod inkubatora po mojem nacrtu i termostata kojeg sam ja sam izmislio je valivost uvijek preko 90%. Materijal za izradu me je došao cca. 350-400kn tak da sam prošao za više od 3 puta jeftinije nego da sam kupovao inkubator.
Nepročitano 19-08-11, 20:13   #29
komer
Super Uvaženi Član

Početno

ja imam stalne mušterije,sad da prodaja ide,nemogu baš reći,naročito ljeti kad svi strahuju od salmonele,jaja praktički prodam nešto oko kuće i to je to..ionak mi za doručak ode 50-ak komada,ostatak kiselim ;)
Nepročitano 19-08-11, 20:50   #30
seljačić
Super Uvaženi Član

seljačić avatar

Član foruma od: 08.02.2009
seljačić će uskoro postati poznat
Početno

kiseliš???kako to

Posljednje uređivanje od daniels : 31-12-15 at 12:34
seljačić je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
japanske prepelice Gala007 Peradarstvo 8 04-12-13 08:24
Japanske prepelice piikniik Peradarstvo 3 29-04-13 22:09

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:32.