Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo KOKE HRVATICE
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 06-02-12, 12:10   #21
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Član foruma od: 14.12.2010
Hrvach će uskoro postati poznat
Početno

Laik, kolko kokoši imaš i jel ćeš imati jaja za prodaju? Tu kod mene je slaba kvaliteta,a ja sam ostao na 4 komada, od početnog jata jer mi je gamad napravila dar-mar... Od te 4 koje su ostale imam svaki dan obavezno 3 jaja, ljudi ne vjeruju,ali je istina. Kad ostale kokoši zakažu hrvatice se pokaže najbolja. Sad po zimi idu po vani, spavaju po danu vani,samo navečer idu u kokošinjac da ih nekaj ne ubije preko noći. Jednako je živahna po vrućini i po ovakvim zimama.

Nepročitano 06-02-12, 12:42   #22
laik
Aktivni Član

laik avatar

Član foruma od: 28.12.2011
laik je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Hrvach Vidi poruku
Laik, kolko kokoši imaš i jel ćeš imati jaja za prodaju? Tu kod mene je slaba kvaliteta,a ja sam ostao na 4 komada, od početnog jata jer mi je gamad napravila dar-mar... Od te 4 koje su ostale imam svaki dan obavezno 3 jaja, ljudi ne vjeruju,ali je istina. Kad ostale kokoši zakažu hrvatice se pokaže najbolja. Sad po zimi idu po vani, spavaju po danu vani,samo navečer idu u kokošinjac da ih nekaj ne ubije preko noći. Jednako je živahna po vrućini i po ovakvim zimama.
Kod mene i na -20 spavaju pod krovom vani non-stop sve sem dvije koje idu u kokošinjac. Imam momentalno 17-18 koka i tri pjetla što je malo previše pa ću jednog ubrzo eliminirati. Slažem se da je hrvatica najbolja kokoš,ljudi ne vjeruju ali kad jednom nabave sumnjam da će mijenjati. Imao sam new hempšir,australorp,saso crveni,saso grahorasti,loman brown(crvena nesilica),razne domaće kokoši i.t.d. i nijedna se ne može mjeriti sa hrvaticom,zaista ne može.
Razvijam zimske nesilice kod hrvatica,tj.za svoje potrebe nasađujem jaja iz siječnja tako da dobijem jato koje ima sklonost zimskom nešenju pošto je u zimskom periodu kod svih kokošiju pet puta manje nesilica negoli u proljetno-ljetnom.
Imam jaja za nasad ako hoćeš 4 kune komad sa datumom kad je snešeno,ne starije od tri tjedna pokupljeno u pola dana tako da nije bilo smrznuto. Sad kupim da jednog čovjeka iz Metkovića ali skupit ću za par dana za njega. Imam i pilića ali samo ko kapariše cijeli inkubator,cca.45-50 komada se izleže(cijena pilića 15.kuna /kom)jer prodavao sam prije pa dosta ljudi odustane pa pošto mi to nije zanimanje ne daa mi se s tim zezati.....

Posljednje uređivanje od laik : 06-02-12 at 17:18
laik je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-04-12, 15:33   #23
lolo
Gost

Početno

Pozdrav svima,

Kako pokušavam nabavit 50-tak jaja za nasad ( HRVATICA ) ako ima netko tko prodaje ili mi može pomoć oko nabave molio bih za pomoć ili cijenu...
Planiram za vikend put Biograda, pa ako netko ima nek se javi...

Unaprijed hvala

Pozdrav
  Odgovori s citatom
Nepročitano 24-04-12, 17:20   #24
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Početno

Bok Lolo, imaš dosta ljudi koji imaju hrvatice, poslat ću ti na PP podatke od jednog čovjeka koji ima jato od par stotina komada.
Nepročitano 27-04-12, 16:12   #25
donmarco
Regularni Član

Član foruma od: 28.02.2011
donmarco je na dobrom putu
Početno

Aj i meni pošalji
donmarco je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-05-12, 12:51   #26
oki198713
Regularni Član

Član foruma od: 13.07.2010
oki198713 je na dobrom putu
Početno pozz

interesira me uzgoj koke hrvatice jer trenutno raspolažem s cc 70kom raznih kokoši i nesilica,a pošto vidim da je po hrvatici 60kn poticaj,a ja prostor imam i još ga mogu napraviti,šta preporučate,osobna iskustva i slično pišite
oki198713 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-10-12, 12:54   #27
uzgajivachpk
Polako se zagrijava

uzgajivachpk avatar

Član foruma od: 14.12.2011
uzgajivachpk je na dobrom putu
Početno

hrvach molim te i meni pošalji prouku kod kojeg čovjeka mogu kupiti jaja zainteresiran sam!
uzgajivachpk je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-10-12, 18:23   #28
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Početno

Pročitaj par postova iznad, laik ih ima pa mu se javi
Nepročitano 20-11-12, 16:31   #29
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Početno

Svi koje zanimaju kokoši hrvatice neka dođu ovaj vikend na državnu izložbu malih životinja u bjelovar. U skolpu izložbe biti će specijalka kokoši hrvatice tako da će biti materijala za prodaju. Isto tako na istom mjestu je u nedelju ujutro prodajni sajam na kojem će biti svakakvih vrsta kokoši, kunića, golubova i dr.
Nepročitano 28-11-12, 17:26   #30
robert50
Početnik

Član foruma od: 28.11.2012
robert50 je na dobrom putu
Početno Kokoš Hrvatica, kako do njih?

Dobar dan, iako je zadnji post napisan relativno davno nadam se da će netko vidjeti i možda odgovorit! U potrazi sam za uzgajivačem gdje bih krajem zime kupio 10+1 kokoši Hrvatice.
Ako netko zna, neka me uputi!
robert50 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Koke nesilice za konzumna jaja Ranko Peradarstvo 30 26-04-15 09:06
Kokinkine-najljepše patuljaste koke :D perje Peradarstvo 7 12-09-14 23:59
Koke ne nose jaja Kokosar Peradarstvo 23 22-10-12 23:03
kupujem piliće koke hrvatice i puriće uzgajivachpk Burza/Razmjena poljoprivrednih proizvoda i alata 0 14-09-12 21:10

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 21:40.