Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Zetor zetor 5711
Zetor Industrija za proizvodnju traktora iz Češke, do 1990 podružnica Zbrojovke iz Brna.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 22-09-10, 17:36   #11
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od jeffy Vidi poruku
Vidim pišete o borungu kod zetora...kakva je situacija ako bi se željelo preči sa 100mm na 102mm(zetor 3511S). Dal se buši blok ili "pikse". Kakva je situacija sa glavom...
Koliko znam, netreba bušiti blok sa 100 na 102.
Rekli su mi da su napravili to na 6245 -> 7245.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 22-09-10, 18:37   #12
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Član foruma od: 07.09.2010
jeffy će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Koliko znam, netreba bušiti blok sa 100 na 102.
Rekli su mi da su napravili to na 6245 -> 7245.
Ako je to istina, super, jer to pojednostavljuje posel. Jednom mi je neko pričal da se kao ne preporuča bušiti stublinu jer se kao oslabi i da je kao površinski sloj toplinski obrađen kaj ja čisto sumnjam jer su "pikse" od sivog ili nodularnog ljeva. Barem predpostavljam...Jedino ako su vanjske mjere stublina iste, to bi bilo još jednostavnije. A kakva je situacija sa glavom. Ne znam kakva je situacija sa stupnjem kompresije, jer znam da se kod kartinga stavljala glava od honde gx160 na blok od gx200 da se poveča komp

Posljednje uređivanje od jeffy : 22-09-10 at 18:45
jeffy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-09-10, 01:56   #13
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Jesu li glave iste?
Meni bi se to dopadalo itekak, jer se dobije više snage čak s istim podešenjem pumpe. Bolje reći, dobije se elastičniji motor radi veće zapremine motora, a opet ne opteretiš više niti radilicu niti getribu. Trebal bi mirnije iti i manje dimiti.
Glave su iste kao i radilica.
Neznam, nije problem za napraviti iako ja tu nevidim kruha. Puno love, a malo muzike.
Nepročitano 06-10-10, 10:00   #14
Istrijan
Polako se zagrijava

Član foruma od: 30.12.2008
Istrijan je na dobrom putu
Početno

Da ne otvaram posebnu temu zanima me kakav je traktor 5245 koliko snage ima i koliki je potrošač?
Istrijan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-10-10, 11:43   #15
petar
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.12.2007
petar će uskoro postati poznat
Početno

Ovisi za što ti treba, kabina ok, jedino je pomalo slab za svoje gabarite. IMT 549 ga šije u svakom poslu u poljoprivredi i puno je brži na cesti od njega.
A potrošnja, to ovisi o puno stvari, ponajviše o vozaču, pa do pravilnog izbora priključaka.

Jedino je na kardanu jači, zbog 540okr/min kardana na većim okr. motora naspram imt-a.
tamburaši su ih pratili.
petar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-10-10, 12:14   #16
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od petar Vidi poruku
Ovisi za što ti treba, kabina ok, jedino je pomalo slab za svoje gabarite. IMT 549 ga šije u svakom poslu u poljoprivredi i puno je brži na cesti od njega.
A potrošnja, to ovisi o puno stvari, ponajviše o vozaču, pa do pravilnog izbora priključaka.

Jedino je na kardanu jači, zbog 540okr/min kardana na većim okr. motora naspram imt-a.
Zaoravil si napisati da 549 nemože proći kroz takvo blato kroz kakvo 5245 može, a da o teretu (prikolici) koju može povuči naspram 549 i ne govorimo. Pa i razlika među njima je jedno 500...600kg.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-10-10, 13:19   #17
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Zaoravil si napisati da 549 nemože proći kroz takvo blato kroz kakvo 5245 može, a da o teretu (prikolici) koju može povuči naspram 549 i ne govorimo. Pa i razlika među njima je jedno 500...600kg.
U svakom slučaju moje je mišljenje da kad se dobro pošpera i uključi prednja vuča je ta makinica na njemu malo slabašna ;)
Nepročitano 06-10-10, 16:32   #18
petar
Super Uvaženi Član

Početno

Citiraj:
Čuj zekan je u blatu kao i svinja (svoj na svome) kao i vuče prikolica, al kad ga nešto dobro stisne, malo je problem sa snagom.
Al što se tiče radova u polju, nemože 3-ćom orat, a 549 ide prvom koja je brža od 2-ge na zekanu, Imt tanjura ili sjetvospremira 2-gom a zeko nemože 4-tom, a u trećoj je sporiji..
6245 je puno pogodniji po pitanju snage.
tamburaši su ih pratili.
Nepročitano 06-10-10, 18:41   #19
bornakutina
Uvaženi Član

bornakutina avatar

Član foruma od: 05.04.2010
bornakutina je na dobrom putu
Početno

slazem se da ti je puno bolji izbor 6245 od 5245 jedan klip vise puno znaci, ali ne bi usporedivao 549 i 5245 traktor zetor je tu puno bolji izbor i to samo zato sta je puno tezi od imt-a i zbog prednje vuce.u trecoj on mora orat sa 12" plugom ko od sale...
5211 i 549 da tu je imt puno bolji izbor...
bornakutina je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-10-10, 18:55   #20
petar
Super Uvaženi Član

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od bornakutina Vidi poruku
.u trecoj on mora orat sa 12" plugom ko od sale...
Ej, drugom AKO može vuć 12'' je super.. Skoro da mu je i 10'' dosta, može on zagrepst, al samo kratkotrajno, džaba prednje u oranju kad ni s samo zadnjom nemože proklizat nego se tuši, kažem ok traktor, al 62 puno bolji izbor.

Ni tvoj ursus nemože 3-ćom orat s 12'', ja sad s 7211 orem drugom s plugom 12'', istina da je na 72 druga oko ni 1km/h sporija od 52-dvojkine treće ali dosta je i jači.

A kad sam usproeđivao, mislio sam naravno na 549DV i 5245, ili isti martin 549 i 5211..
tamburaši su ih pratili.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:21.