Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo problem oko mjerenja drva
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-09-10, 23:33   #1
siska
Polako se zagrijava

Član foruma od: 26.02.2008
siska je na dobrom putu
Početno problem oko mjerenja drva

naime dešava mi se u zadnje vrijeme da ljudi kojima dovezem drva super zadovoljni bla bla i onda me zovu za par dana da sam ih zajebo za 30 posto...inače prodajem samo rinfuzo piljena i kalana drva koja dovezem na kamionu i iskipam...e sada inače gledam da ne oštetim nikoga i da ljudi budu zadovoljni jer si tako širim tržište, ali mi se dešava da nikako ne mogu objasnit ljudima da kad poslože lijepo drva da (da ne možeš ni čačkalicu zagurat između cjepanica) nikako ne mogu dobit onoliko koliko sam im ja dovezao razbacanih drva....kada sam radio stranice za kamion posložio sam 5 metara drva metrica i to ispilo i iscjepao i nakrcao tako da mi ravno sa tim stranicama bude toliko drva i tako radim i dalje da ih ne slažem svaki put....ne vidim di je tu problem pa bi volio da me ili ispravite ako je greška moja ili da mi ukažete kao vi rješavate taj problem sa kupcima..pretpostavljam da postoji nekakav pisani izvor koja je razlika u količini drva ovakvih ili onakvih jer ovi kad poslože dobiju skoro pa mjeru u kubicima a to nikako ne može biti metar drva kakvog se inače kupuje
siska je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 27-09-10, 00:12   #2
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris je sjajansavoris je sjajansavoris je sjajansavoris je sjajansavoris je sjajansavoris je sjajansavoris je sjajansavoris je sjajan
Početno

e ubo si temu svaka ti čast
nevjerne tome lako odjebeš (pod uslovom da si siguran da si isporučio pravu mjeru) tako što kada im iskipaš drva onmah ponudiš opciju da se drva slože , pola mjere slaže gazda a pola ti , ako vidiš da gazda slaže kao šibicu a ti razvuci
ako je pošten čovjek onda ti sabij

i obavezno daš do znajna da naknadne reklamacije ne primaš , ako on ne vjeruje tebi kako da ti vjeruješ njemu nakon par dana , možda je on dio drva sklonio , kriza je i ljudi su spremni na sve

ja drva isključivo odvozim na kareti i odmah vadim metar iz traktora dajem u ruke kupca i tražim da premjeri , još niko nije premjerio niti me neko zvao da me drka oko mjere
a stari kupci uvijek mi se vraćaju , tako da .................

ali moraš biti siguran da ti je mjera prava , slaži normalno , nemože se zakućiti na tome
Nepročitano 27-09-10, 08:04   #3
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Nema ti druge nego drva pakirati u palete kako kaj su u bauhausu .
Poštenje je gadna i rijetka stvar .
Govorim iz stava kupca a ne prodavaoca , ako prodaješ drva nemoj prodavati zrak .
Iz ovog kuta najbolje da drva kad iskipaš posložiš .
Uvjek je bilo natezanja oko toga , a i bude nadalje .
puknuti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-09-10, 09:04   #4
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris je sjajansavoris je sjajansavoris je sjajansavoris je sjajansavoris je sjajansavoris je sjajansavoris je sjajansavoris je sjajan
Početno

samo radi pošteno i imaj pravu mjeru i ne boj se , uvijek će ti se naći poneki seronja da oštri kitu na tebi ali takvoga 'ladno spremiš gdje pripada i idemo dalje
Nepročitano 27-09-10, 13:46   #5
puki22
Uvaženi Član

puki22 avatar

Član foruma od: 27.09.2007
puki22 je na dobrom putu
Početno

Imam negdje tablicu po kojoj se preračunava rasuto,složeno,cijepanice,okruglice,trupci,spilje no na kratko metri,kubiki itd....
Moram to potražit i uzet si malo vremena da to prepišem tu!
Čak ima i neki faktor dal je rasuta bukva il hrast ...
Kad nađem napisat ču u ovaj post!

A da ima seronje, ima ih uvjek i uvijek buš naišel na nekog pametnog, a nezna kaj je meter ili klaftra a kamoli kubik....
Nepročitano 27-09-10, 14:22   #6
BAGERISTA
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od puki22 Vidi poruku
Imam negdje tablicu po kojoj se preračunava rasuto,složeno,cijepanice,okruglice,trupci,spilje no na kratko metri,kubiki itd....
Moram to potražit i uzet si malo vremena da to prepišem tu!
Čak ima i neki faktor dal je rasuta bukva il hrast ...
Kad nađem napisat ču u ovaj post!

A da ima seronje, ima ih uvjek i uvijek buš naišel na nekog pametnog, a nezna kaj je meter ili klaftra a kamoli kubik....
Potpisujem,,,,a za njih je kubik nešto ,,,a ni oni neznaju šta.....
Neka dečko bude pošten,,,i nema da se brine,,,a i ono šta je napisao SAVO,Je po meni najpoštenije,,,a ako se ustanovi da je htio on tebe zakinut,,,raskrsti s njim...........
  Odgovori s citatom
Nepročitano 27-09-10, 14:54   #7
Bosonoga
Aktivni Član

Bosonoga avatar

Član foruma od: 30.03.2010
Bosonoga je na dobrom putu
Početno

Najpoštenije je iskubicirati drva. Ja kupujem uvijek u šumariji i svako se drvo premjeri i nema zakidanja ni sa jedne strane. I najsitnije drvo bude 30 cm u promjeru. Problem kod svih što prodaju drva je što sijeku u metrice i najsitnije te tu nema govora o premjeravanju svakoga drveta, nego se slaže i prodaje onako od oka. Pa je normalno da netko nekad i bude zakinut.
Bosonoga je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-09-10, 15:33   #8
puki22
Uvaženi Član

puki22 avatar

Član foruma od: 27.09.2007
puki22 je na dobrom putu
Početno

Najpreciznije bi bilo da ide na vagu

Ono dobar dan je bi htel 3 kile bukovine.nareznne
Nepročitano 27-09-10, 17:42   #9
BAGERISTA
Gost

Početno

E ova ti je dobra,,,i još ako može s dodatkom gljiva,,,kao u mortadeli..........
  Odgovori s citatom
Nepročitano 27-09-10, 18:30   #10
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od BAGERISTA Vidi poruku
E ova ti je dobra,,,i još ako može s dodatkom gljiva,,,kao u mortadeli..........
Samopripaljujuča , ako je moguče .
puknuti je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
kalači drva zoki Šumarstvo 3193 Danas 20:34
Peći, na drva noviuposlu Šumarstvo 530 08-01-17 14:35
Svojstva drva gpugelni Šumarstvo 26 19-03-13 11:46
Vrste drva i kora reflex Šumarstvo 1 13-10-11 15:51

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:48.