Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo problem oko mjerenja drva
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 27-09-10, 22:24   #21
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Bosonoga Vidi poruku
Zato je najpoštenije uzimati u Šumarijama, lijepo svako se drvo mjeri dužina i promjer te se tako mjeri kupikaža (v = r²·π·v). Ja sam tako uzeo 10 m³ x 60 KM+ prevoz. Sada kada su iscjepana i složena zauzimaju prostor od 7x1.8x1.6m=20.19 m³
A dobro si ih onda složil kad si dobil duplo :shock:
Da se što ih više kalaš dobije više to sam čul ali toliko :scratch

Nepročitano 27-09-10, 22:38   #22
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

Citiraj:
Zato je najpoštenije uzimati u Šumarijama, lijepo svako se drvo mjeri dužina i promjer te se tako mjeri kupikaža (v = r²·π·v). Ja sam tako uzeo 10 m³ x 60 KM+ prevoz. Sada kada su iscjepana i složena zauzimaju prostor od 7x1.8x1.6m=20.19 m³
ali nemaju svi tu mogućnost

evo sutra meni izlazi tehničar da izda sektor za sječu , ne isplati se to raditi pojedincima za svoje potrebe

ja sam do sada sve radio po privatnim šumama , ali sve je manje šume koja može da se kupi
eto da vidimo i ovaj model poslovanja
Nepročitano 27-09-10, 23:24   #23
Bosonoga
Aktivni Član

Bosonoga avatar

Član foruma od: 30.03.2010
Bosonoga je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od muhanicar Vidi poruku
A dobro si ih onda složil kad si dobil duplo :shock:
Da se što ih više kalaš dobije više to sam čul ali toliko :scratch
Da, "dobro sam ih složio", sad imam problem hoće da se sruše. Moram da ih podupirem, iako su naslonjena na 3 strane. Sutra ih premjerim s metrom, ovo je bilo iz glave, ali ne vjerujem da sam puno omašio, jer krov mi je dugačak 8 m, a prostor za drva je uvučen malo unutra.
Bosonoga je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-09-10, 23:57   #24
zbalija
Super Uvaženi Član

zbalija avatar

Član foruma od: 21.11.2008
zbalija će uskoro postati poznatzbalija će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Da, "dobro sam ih složio", sad imam problem hoće da se sruše. Moram da ih podupirem, iako su naslonjena na 3 strane. Sutra ih premjerim s metrom, ovo je bilo iz glave, ali ne vjerujem da sam puno omašio, jer krov mi je dugačak 8 m, a prostor za drva je uvučen malo unutra.
onda si stvarno dobro složio, kad se hoće srušiti sva čast :D :D :mrgreen:
zbalija je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-09-10, 00:04   #25
21yes
Aktivni Član

Član foruma od: 22.03.2008
21yes je na dobrom putu
Početno

Ja ne znam kaj se ti sekiraš pošalji ga u k...c i nemoj s cicijama imati posla, traži poštenije mušterije. Kaj ta kratka drva nisu nabacana samo na kamion? Ako su nabacana onda je ogromna razlika između nabacanih i složenih, neću reć duplo ali nije ni daleko, a opet i kad se radio o metricama prodavači se trude to lijepo složiti da bude toga više, a i prekupci gledaju krajnjeg kupca prevarit jer kad ne bi onda bi malo zaradili. Metrice su stvarno potplačene kao i sve što radnik radi. Budimo realni drva su daleko najjeftinija u usporedbi s drugim energentima, plin, loža, struja i cijena bi im morala biti veća. Da s drvima ima posla oko spremanja i kasnije treba ložiti je istina ali koliko je puta takvo grijanje jeftinije u odnosu na ova druga.
21yes je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-09-10, 08:44   #26
BAGERISTA
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris Vidi poruku
eeeeeeeee ako je tako onda i ja podržavam ovu teoriju , ja mislio ti imaš problem sa metricama :madmana:

ondak ti lijepo primijeni taktiku prodaje u METRICI a ako je moguće sjeći i cijepati im na licu mjesta , ili 'ladno odjebati usluge rezanja i cijepanja , ili podići cijenu iscijepanih za 30% i onda prodavati kubni metar cjepanica a ne metrica

I meni se činilo,,da je u metrima problem,,,ako sam dobro čita,,,
  Odgovori s citatom
Nepročitano 28-09-10, 10:34   #27
puki22
Uvaženi Član

puki22 avatar

Član foruma od: 27.09.2007
puki22 je na dobrom putu
Početno

"Dobro" slaganje i nije uvjek od koristi!
Ja sam bil neku godinu složil "ko knjigu" i počelo mi je jako pljesnit.
Tak da sam opet moral sve rasipat i na novo složit s malo više lufta!

Neke standardne mjere cjepanica ili suka kak mi velimo je:
20,25,33,50 ili 100cm dužine i o tome se i piše u toj nekoj tablici koju trenutno nemogu nači a i slobodno vrijeme trenutno provodin u pelnici ;)
Nepročitano 28-09-10, 13:23   #28
Vjerni983
Regularni Član

Vjerni983 avatar

Član foruma od: 20.09.2010
Vjerni983 je na dobrom putu
Početno

Je zato za sebe ne slažeš ko knjigu nego da ima lufta da može zrak cilkulirat. A ovo kaj Savo veli je najbolje! Rađe prodat pretržcima po manjoj cijeni i ne zajebava te zakaj ovak zakaj onak! Tak sam i ja radil
Nepročitano 28-09-10, 16:55   #29
powershift
Super Uvaženi Član

powershift avatar

Član foruma od: 13.11.2007
powershift će uskoro postati poznatpowershift će uskoro postati poznat
Početno

ljudi koji se bave izvozom ogrijevnog drveta u inozemstvo kažu da za paletu cijepanog drvata dimenzija 1mx1mx1,8m utroše 1m3drveta. Znaci od je dnog kubika imas 1.35 prostrornih metara metrice (po knijgama) i 1,8 prostornih metara cijepanog (po njihovoj prici) malo mi se cini puno, ali ljudi tako kazu, kako ih slazu neznam, ali vjerovatno italijani i austrijanci nisu bas ludi da ih mozes zajebati.
powershift je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-09-10, 18:13   #30
Vjerni983
Regularni Član

Vjerni983 avatar

Član foruma od: 20.09.2010
Vjerni983 je na dobrom putu
Početno

A ima tu nekaj mada se i meni to čini puno...a jel zna ko kolko cjepki odprilike ide u prostorni metar?

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Kalači drva zoki Šumarstvo 3480 Danas 06:08
Peći, na drva noviuposlu Šumarstvo 570 12-04-17 06:17
Svojstva drva gpugelni Šumarstvo 26 19-03-13 10:46
Vrste drva i kora reflex Šumarstvo 1 13-10-11 14:51

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:46.