Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Radovi u šumi, izrada drva i t.d.
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-01-17, 20:43   #4801
matozdenci
Super Uvaženi Član

matozdenci avatar

Član foruma od: 28.08.2014
matozdenci je zaista zgodanmatozdenci je zaista zgodanmatozdenci je zaista zgodanmatozdenci je zaista zgodanmatozdenci je zaista zgodan
Početno Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Ako uzmemo u obzir da drva koja izrađujemo za ogrijev a u vlasništvu su šumarije,rijetko kad prekorače cijenu od 50-60kn po metru.
Sad mi nije jasno kako se ne isplati,kad metar drva u prosjeku ljudi prodaju za cca 250-260kn metar???

Nepročitano 02-01-17, 23:08   #4802
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

Citiraj:
Prvotno napisano od DARIJUS Vidi poruku
ma to su bedastoće...
da delaš drva samo granje ili grmlje sam na dan napraviš 3 metra, potrošak za to 2.5 litre benzina i 1.5 litara ulja...i brušenje lanca...u debelima ili višemetrici sa istom potrošnjom napraviš 10 i više metara....za dan...a to "dan", e to je efektivno 3-4 vure posla...
neki ljudi zbilja ne znaju računati, ali mislim da je stvar u tome kaj su u stvari to lenčine koje ne žele delat.
Za 3 metra toliko ulja i benzina , da nije malo mnogo???
Nepročitano 02-01-17, 23:22   #4803
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mraku

pa da i je mnogo, opet je malo...ako me kužiš...
Nepročitano 03-01-17, 01:57   #4804
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

špricali su benzin dok su palili vatru za kobase
Nepročitano 03-01-17, 08:30   #4805
Hele
Super Uvaženi Član

Hele avatar

Član foruma od: 06.01.2013
Hele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auruHele ima spektakularnu auru

Nije puno, jel čitate da je napisao granje i grmlje.
Da se osvrnem na računicu oko izrade drva. Radim godišnje oko 20m drva, cjepanice cca 30cm. Šuma moja, sam porušim. Platim čovjeku 100e da izvuče 7 bukvi. Porežem sa prijateljem i potrošim kakvih 50kn benzina i ulja. Prijašnjih godina to frend i ja skalamo sa sjekirama za 2 dana, sada posudim kalač i gotov sam za dan. Prijevoz sa sela do doma 30km plaćam 600kn i tako 2 puta.
Potrošim dakle 2000kn za 20m drvi i uštedim 4000kn, ljudi moji ja za to radim 24 dana a ovdje potrošim jedan dan za srušit i narezat te jedan dan za scjepat.
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-01-17, 09:37   #4806
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajan

Vrijeme si , kak veli abarth, svatko sam rasporedi po prioritetima koje ima. Sad sam stalno doma i nije mi problem najti vremena za drva, ali isto tak sam ih delal u svojoj šumi i dok sam hodal na posel u firmu. Onda sam čak imal lošiju situaciju jer nisam imal šumskog puta, nego po potoku i jarku uz ručno spremanje u jarak.
Kod mene gotovo vi koji nemaju svoj prijevoz kupuju trupce kod šumarije. 10 kubika (14 metara) čiste bukovine košta oko 3000 - 3500 kn s prijevozom (informacija od susjeda). Čak i neki koji imaju traktore kupuju kod šumarije.
Ja za sad nisam našel računicu kupovanja drv, ali kad jednog dana više ne bum sposoban za iti v šumu, onda se bum moral odlučiti između kupljenih drva i plina. A do tog vremena mi svaka umjerena tjelesna aktivnost zlata vrijedi.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-01-17, 10:07   #4807
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe

U mom kraju oni koji imaju šume a ne radi im se ili nemogu daju drva ''na pola'' , koliko njima toliko meni.
Nepročitano 03-01-17, 10:16   #4808
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Korak između drv i plina su peleti.
Em jih treba nositi, ogenj miriše na drva, em treba čistiti pepel, dakle omogućavaju rekreaciju
Plin je za nemoćne ili totalno limene
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-01-17, 10:33   #4809
mrga
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 08.12.2010
mrga će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od iwanho Vidi poruku
Vrijeme si , kak veli abarth, svatko sam rasporedi po prioritetima koje ima. Sad sam stalno doma i nije mi problem najti vremena za drva, ali isto tak sam ih delal u svojoj šumi i dok sam hodal na posel u firmu. Onda sam čak imal lošiju situaciju jer nisam imal šumskog puta, nego po potoku i jarku uz ručno spremanje u jarak.
Kod mene gotovo vi koji nemaju svoj prijevoz kupuju trupce kod šumarije. 10 kubika (14 metara) čiste bukovine košta oko 3000 - 3500 kn s prijevozom (informacija od susjeda). Čak i neki koji imaju traktore kupuju kod šumarije.
Ja za sad nisam našel računicu kupovanja drv, ali kad jednog dana više ne bum sposoban za iti v šumu, onda se bum moral odlučiti između kupljenih drva i plina. A do tog vremena mi svaka umjerena tjelesna aktivnost zlata vrijedi.
Iwanho, ovo je nekad bila cijena, sad se samo spominjala. Sajko iz Žutnice i Jurić voze sad bukvu 12 kubika koliko max ide na kamion za 4800 kn. Po računici tvog susjeda bi trebalo biti 4200 kn za 12 kubika, a to je bila cijena prije 4 godine kad sam počel kupovati drva za sebe. Još te zajebu na kubikaži budi siguran.

Ja živim na drugom kućnom broju i kupujem drva jer nemam svoju šumu, a za starce rušim bukvetine u njihovoj šumi. rekreacija x2 + rekreacija kod tasta. = 3

U zadnje vrijeme za sebe prakticiram 20 metri cjepanica pola hrast pola gacija iz Križevaca za 4500 kn, dovoz po noći da dobavbljača lokalni šerifi ne prebiju kak su mi prethodno.

Da imam svoju šumu veselo bi išal u izradu i popeval a malo razgibavanja dok kičma i ostalo dela kako/tako dobro dojde.
Nepročitano 03-01-17, 11:42   #4810
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajaniwanho je sjajan

ZJ,
za drva i plin sam opremljen. Pelete bi zahtjevale dodatnu investiciju.

Mrga,
hvala na ispravku. Susjed je krajem prošle godine kupil. Rekel mi je da šumariji plaća 2800 kn + prijevoz 700 ili više (ovisno od kuda se voze). Možda on ima povlaštenu cijenu na šumariji. Koliko je trenutno cijena metra bukovih cijepanica (bez prijevoza). Meni se još uvijek vrti po glavi stara cijena od 250 kn. Jel u međuvremenu prešla prek 300 kn.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Kalači drva zoki Šumarstvo 3342 Jučer 20:03
Peći, na drva noviuposlu Šumarstvo 570 12-04-17 06:17
Uslužni radovi task Ostale teme vezane za voćarstvo 26 04-02-09 17:25
RADOVI NA FORUMU zaja Razne obavijesti, poruke... 89 10-09-08 22:18
Proljetni radovi branko Ratarstvo 15 14-04-07 16:22

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:06.