Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Povrtlarstvo supstrati
Povrtlarstvo Povrtlarske kulture, uzgoj i tehnologije prihrane i zaštite. Distribucija i plasman na tržište.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 25-02-13, 19:07   #51
danijellaura
Regularni Član

danijellaura avatar

Član foruma od: 15.05.2010
danijellaura je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Kontam Vidi poruku
Mami ova cijena Stendera 131 kn za 250 litara, ali bojim se noviteta uh. Prošla godina me Osatina koštala cijele proizvodnje. Oni i njihov supstrat, to ako nekog hoćete zaje*ati samo kažete da je onaj supstrat sa velikim povrćem najbolji, nema boljeg. Propada cijela proizvodnja. Jel tko uspoređivao Stender S200 i Klasmann Portgrond H? Hvala
ja sam uzeo u studenom za bozicnu psenicu stender 250L sa glinom 125kn je bio napunio sa njim 280 posudica.. naknadno su mi povecali narudjbu a vise nisam imao njega pa sam uzeo klasmann TS3 isto sa glinom ali je 200L cijena je bila ista ko i stender i sa njim napunio 275 posudica...znaci necija litraza ne stima ili klasman daje vise (u sto cisto sumnjam) ili stender laze na litrazi...s obzirom da se radilo o bozicnoj psenici nije mi bilo bitna neka velika kvaliteta zemlje ali moram priznat da je klasmann TS3 bio daleko kvalitetniji od stendera (na balu supstrata sam nakupio pol kante grancica i ostalog smeca)...no kad se radi o klasmanovom steckmediumu (sa perlitom za ukorjenjivanje) onda je daleko kvalitetniji domoflor...ja za rasad koristim tray supstrat od klasmana a za pikiranje sam predlani isao u TS3 i nisam bio zadovoljan ostao sam bez cijelog rasada (mozda nije bio samo supstrat u pitanju sumnjam na jos jedan faktor) a lani sam pikirao u potgound H...skuplje je ali su bili vrhunski flanci...probat cu ove godine nesto za probu pikirat u TS1...

Nepročitano 26-02-13, 17:35   #52
cabage
Super Uvaženi Član

cabage avatar

Član foruma od: 01.03.2008
cabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu aurucabage ima spektakularnu auru
Početno

Gledajte ljudi. Supstrat je definitivno najmanja stavka u proizvodnji i ja mislim da tu nema mjesta uštedama. Stender sam koristio jednu godinu i više nisam. Gančice, dlake, korijenje...etc. Svaki supstrat koji ima 80% crnog treseta i 20% bijelog je odličan, sve ostalo graniči sa smećem.
Nepročitano 26-02-13, 19:01   #53
plevak
Uvaženi Član

plevak avatar

Član foruma od: 14.02.2010
plevak će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od cabage Vidi poruku
Gledajte ljudi. Supstrat je definitivno najmanja stavka u proizvodnji i ja mislim da tu nema mjesta uštedama. Stender sam koristio jednu godinu i više nisam. Gančice, dlake, korijenje...etc. Svaki supstrat koji ima 80% crnog treseta i 20% bijelog je odličan, sve ostalo graniči sa smećem.
E vidiš ne bih se složio sa tobom. Naime 5 sam godina koristio klasmann, i onda prešao na baltički sa 20% crnog i 80% bijelog i da iskreno kažem nikad mi nije bilo bolje. Istina da je grublji ali ja ga presijem i super sam zadovoljan. Meni više odgovara zemlja koja je bolje prozračna jer sijem u kasnijim rokovima i te takvoj zemlji temperatura ne smeta dok mi se na onoj sa više crnog treseta javljala kora na površini jer je previše masna. Uglavnom mislim da ipak nije toliko do supstrata koliko do načina kako tko individualno proizvodi presadnice. Vjerujem da nisu svi supstrati isti, ali također tvrdim da će sadnica u nekim slučajevima u kontejneru dobro izrasti pa makar koristili i običnu humus zemlju sa benzinske
A usput još i ušteda od duplo u odnosu na klasmann.

PS. Jednom sam kupio floragard na oko super zemlja, svi je hvalili, meni ništa nije valjala tako da sam sve vratio, što znači da je ipak tu individualna stvar načina proizvodnje, a također važan je i način skladištenja, a i starost supstrata.

Posljednje uređivanje od plevak : 26-02-13 at 19:10
plevak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-13, 19:06   #54
siki
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.06.2010
siki će uskoro postati poznat
Početno

Ja se slažem sa cabageom u jednom djelu a u drugom djelu sa Plevakom. Za sijanje je odlična ova zemlja kojom radi cabage ali kad treba prepikirat onda je bolja ova sa kojom radi plevak i to bi svima preporučio koji pikiraju svoje presadnice.
siki je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-13, 21:34   #55
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat
Početno

Hvala svima odluka je pala. Samo nadam se da ću to upsijeti financijski i osigurati
Nego ne piše ovom stenderu omjeri...

Kontam je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-13, 21:41   #56
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mraku
Početno

ja godinama radio na Stenderu, nije bilo nikakvih problema samo kaj je postal kod Pecine mnogo skup...pa prošal probat Klasmana, e to nije bilo baš bog zna kaj....sad delam na Brillu i to je za mene ok...
...da je Stender povoljniji cijenom od Brila, i da mi ga voziju doma ko Brill, sadil bi opet na njemu......
i tak svaka bena ima svoje veselje...
Nepročitano 28-02-13, 07:29   #57
pauk
Polako se zagrijava

Član foruma od: 28.10.2010
pauk je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od DARIJUS Vidi poruku
ja godinama radio na Stenderu, nije bilo nikakvih problema samo kaj je postal kod Pecine mnogo skup...pa prošal probat Klasmana, e to nije bilo baš bog zna kaj....sad delam na Brillu i to je za mene ok...
...da je Stender povoljniji cijenom od Brila, i da mi ga voziju doma ko Brill, sadil bi opet na njemu......
i tak svaka bena ima svoje veselje...
Koliko te dođe brill, meni su cijene otprilike iste i za Stendera i za Brill (cca 55 kn za 70 l)
pauk je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-02-13, 09:42   #58
DARIJUS
Super Uvaženi Član

DARIJUS avatar

Član foruma od: 09.11.2011
DARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mrakuDARIJUS je svjetionik u mraku
Početno

uzimam ga kod Danona, bome nis gledal zadnje račune...mislim da je negdje 50 - 55...
Nepročitano 28-02-13, 10:03   #59
pauk
Polako se zagrijava

Član foruma od: 28.10.2010
pauk je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od DARIJUS Vidi poruku
uzimam ga kod Danona, bome nis gledal zadnje račune...mislim da je negdje 50 - 55...
fala, ja bum onda u Zelenom Hitu mi je usput pa ne trosim na gorivo, a i cijena je oko 55 kn.

Inace, Stender je sada kod Pecine 60 kn, uzeo jednu vrecu pa cu usporediti sa Brillom. Ima li netko pri ruci deklaraciju Brilla, zanimaju me kolicine teskih metala?

I na kraju, jel ima jos netko preporuciti neki drugi supstrat (lako dobavljiv, sa sto manje kolicine teskih metala, cijenom prihvatljiv, kvalitetan i da dolazi u paketu sa rasnom crvenokosom ? )
pauk je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-02-13, 10:32   #60
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat
Početno

Kod mene odluka pala na 4 palete Portgrond P i H. Nemrem više istraživati ni kao uštedit
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:47.